999 rezultate për

britania

BE-ja dhe Britania afër finalizimit të marrëveshjes për tregti Bisedimet në mes të Mbretërisë së Bashkuar dhe Bashkimit Evropian për marrëveshje pas Brexitit kanë vazhduar gjatë natës
Vrau shokun e ngushtë, shqiptari i shpëton dëbimit nga Britania falë gjykatëses Një vrasës skizofren paranojak i ka shpëtuar dëbimit në Shqipëri pasi një gjykatës vendosi që ai mund të ‘dëmtojë të tje
Rastet me covidin e ri, Kosova merr vendimin për fluturimet me Britaninë Pas rasteve me covidin e ri në Britani, Kosova ka pezulluar linjat ajrore me të. Kështu bëhet e ditur nga Ministria e Sh
Britania e Madhe rrezikon të mos ofrojë internet me shpejtësi të lartë Britania e Madhe rrezikon të mos e arrijë objektivin e saj për të ofruar Internet me shpejtësi të lartë të 85% megabajt
Ky është vendi më i mirë në botë për cilësinë e jetës (FOTO LAJM) As Britania e Madhe apo SHBA-ja, nuk janë në dhjetëshen e parë, ndërsa Norvegjia ka qëndruar në vendin e parë për disa v
Evropa i "mbylli derën" pas variantit të ri të koronavirusit, Britania kërkon zgjidhje Më shumë se 40 shtete kanë byllur kufijtë për mallra dhe udhëtarë nga Britania e Madhe, duke i anuluar fluturimet nga ky
Britania nis vaksinimin e popullatës kundër koronavirusit Ditën e nesërme Britania e Madhe nis vaksinimin e popullatës kundër koronavirusit. Fillimisht pritet të vaksinohen di
Konspiracionisti: Iluminati dhe lidhja mes Ismail Qemalit, Zogut dhe Enver Hoxhës Konspiracionisti Alfred Cako, bëri një tablo të zgjeruar të historisë së Shqipërisë të këtyre 108 viteve të fundit. C
Britania shkurton karantinën, në izolim vetëm 5 ditë Kushdo qe do hyje ne Britani nga 15 dhjetori do qëndroj vetëm 5 dite ne karantine nga 14 dite e qe është momentalisht.
Të dënuar për dhjetëra krime, 21 shqiptarë dëbohen nga Britania 21 shtetas shqiptarë u dëbuan ditën e enjte nga Britania e Madhe, shkruan The Sun. Mes tyre kishte nga ata që merreshin
Rekord infeksionesh, Britania regjistron për herë të parë mbi 30 mijë raste me COVID-19 Britania sot për herë të parë nga fillimi i pandemisë regjistroi plot 33.470 rasteve të reja me koronavirus. Sipas të
COVID-19/ Rekord infektimesh e viktimash, Britania rikthen karantinën Mbretëria e Bashkuar vendosi mbylljen e të gjitha dyqaneve jo të domosdoshme, pabeve, restoranteve, bareve dhe qendrave
Qesharake, vajza dy vjeç dëbohet nga Britania pse nuk ka jetuar aty për 7 vite Një ngjarje shumë e çuditshme ka ndodhur në Londër që është gjykuar jo pak nga vendasit. Sam, një vajzë dy vjeçe ësht
Lajme të mira nga Britania, si ndryshoi kurba e infeksionit COVID në ditët e fundit Vala e dytë e koronavirusit në Britani duket se po ‘avullon’, pasi numri mesatar i testeve pozitive ditore ka rënë për h
Britania e Madhe vendos karantinë, Sllovenia mbyll 12 rajone: Rregullat e reja në luftën ndaj COVID-19 Shtimi i ndjeshëm i rasteve të reja me koronavirus ka detyruar Britaninë e Madhe të rikthejë karantinën dy javore për çd
Anglia shtrëngon masat, vendos karantinë për vizitorët nga këto vende Anglia ka vendosur karantinë për të gjithë ata që vijnë nga Turqia dhe Polonia për një periudhë dy javore. “Kjo masë,
Të gjithë në lule të moshës, Britania e madhe deporton një "tufë me kriminelë shqiptarë" Tashmë prej kohësh, shqiptarët kryesojnë grupin më të madh të të burgosurve, me 11 përqind, në Angli dhe Uells, nga 9,20
U kthye enkas nga Britania, si eleminoi autori dy vëllezërit në Kosovë Detaje të reja zbardhen nga ngjarja e rëndë në Podujevë, ku kanë mbetur të vrarë dy vëllezër në fshatin Repë të Podujevë
Britania e Madhe hap kufijtë për Serbinë, Kroacinë dhe Greqinë, çfarë do të ndodhë me shqiptarët? Britania e Madhe vendosi të heqë karantinën 14 ditore, të detyrueshme deri më tani për personat që mbërrinin nga jashtë,
Britania e Madhe shton një simptomë të re në listën zyrtare të COVID-19 Britania e Madhe ka shtuar edhe një simptomë të re në listën e COVID-19. Humbja e ndjenjës së erës ose shijes i është