999 rezultate për

britani

Boris Johnson shfaqet me tuta të kuqe, ka një këshillë për britanikët Kryeministri britanik, Boris Johnson së fundmi është parë teksa po bënte vrap veshur me një palë tuta të kuqe të shkurtr
Leeds rrit cilësinë, nënshruan me talentin e Bayern Munchen Skuadra e Leeds Unitedit ka arritur marrëveshje për transferimin e talentit të Bayern Munchen, Michael Cuisance. Tabl
Shtrëngoi masat për britanikët, e fejuara e Boris Johnson kapet "mat" në pushime (FOTO LAJM) Carrie Symonds është duke shijuar disa ditë pushime në Liqenin e Comos në Itali, së bashku me të birin, Wilfred. Sipas “
13 fakte interesante për mbretëreshën Elisabeth II të Britanisë Mbretëresha Elizabeth ka lindur në 21 Prill 1926 në Londër dhe u bë mbretëresha e Britanisë së Madhe dhe Irlandës Verio
Ish të dashurat i nxjerrin “të palarat” princit britanik: S’kishte kufij, i varur nga sek*i! (FOTO LAJM) Një libër “bombë” që pritet të dalë të enjten, pretendon se Princi Andrew është i varur nga seksi. Sipas disa grave,
1 orë "kokë më kokë", përfundon takimi i Bashës me ambasadorët Pas 1 ore diskutime, ka përfunduar takimi mes kryedemokratit Basha dhe ambasadorëve të SHBA, BE dhe Britanisë së Madhe.
Të rinjtë britanik nuk pyesin për COVID-19, pushtojnë rrugët të dehur (FOTO LAJM) Britanikët mbushën plazhet, parqet dhe baret të dielën, duke shijuar në maksimum motin e mirë dhe lirinë, para se në ven
Premierliga kërkesë qeverisë britanike që të mos vonojë rikthimin e tifozëve Pak para fillimit të sezonit të ri, Premierliga ka bërë thirrje drejt qeverisë britanike që të mos vonohen për rikthimin
Të gjithë në lule të moshës, Britania e madhe deporton një "tufë me kriminelë shqiptarë" Tashmë prej kohësh, shqiptarët kryesojnë grupin më të madh të të burgosurve, me 11 përqind, në Angli dhe Uells, nga 9,20
Gjendet më në fund 17 vjeçari shqiptar i zhdukur në Angli Policia britanike ka gjetur shqiptarin e identifikuar si Daniel Gjinaj, i cili kishte tre javë i zhdukur. Daniel Gjin
I zhdukur prej tre javësh, policia britanike e shqetësuar për adoleshentin shqiptar Policia britanike vijon kërkimet për gjetjen e 17 vjeçarit shqiptar Daniel Gjinaj. Gjinaj rezulton i zhdukur prej datës
Goditi me grusht pikturën 20 milion paund, i riu britanik dënohet me burg Gjykata britanike dënoi me 18 muaj burg një të ri i cili goditi me grushte dhe hoqi nga muri pikturën me vlerë 20 milion
"Deri kur do fajësojmë shqiptarët"? Arrestimi i Maguire në Mykonos shkakton një tjetër debat në Greqi Arrestimi dhe më pas shkaku që çoi pas hekurave të kapitenit të Manchester United, Harry Maguire në Mykonos të Greqisë,
I martuar me oficeren angleze dhe me tre fëmijë, shqiptari kapet me "të bardhë" në Britani Ky që shihni në foto është Julian Agalliu, një 45-vjeçar shqiptar i arrestuar në Angli. Agalliu rezulton një prej 75
Ja sa do të kushtojë vaksina kundër Covid-19 Vaksina kundër Covid-19 shihet si mënyra për t’i rikthyer botës normalitetin shoqëror duke nisur nga viti i ardhshëm. Nj
Prestigjozja britanike: Martin Odegaard rikthehet te Real Madridi (FOTO LAJM) Martin Odegaard do të rikthehet në Real Madrid për sezonin e ardhshëm 20-21, sipas një raporti nga faqja e njohur britan
FOTO/ Ky është fenomeni i pazakontë që po ndodh shpesh në qiejt e Britanisë së Madhe Një fenomen i çuditshëm është duke ndodhur sipas meteorologëve në qiejt e Britanisë së Madhe gjatë muajve të fundit.
Nuk mjaftojnë rrugët plot, britanikët festojnë me pasion në kohë covidiane (FOTO LAJM) Fundjava ka rikthyer edhe festat e të rinjve në Britani. Pavarësisht paralajmërimeve të shumta të qeverisë për të res
Prestigjozja britanike: Juventusi ka bërë gati ofertën për Zinedin Zidane Pasi e njoftuan sot shkarkimin e Sarrit, klubi i Juventusit thuhet se ka gati ofertën për teknikun e Realit, Zinedin Zid
Shqiptari që zbuloi problemin në sistemin e sigurisë të prestigjiozes BBC Eksperti i sigurisë kibernetike, Florian Kunushevci, është renditur në listën e personave të cilët identifikuan rreziqet