999 rezultate për

britani

Rekord infeksionesh, Britania regjistron për herë të parë mbi 30 mijë raste me COVID-19 Britania sot për herë të parë nga fillimi i pandemisë regjistroi plot 33.470 rasteve të reja me koronavirus. Sipas të
Shkon mbi 50 mijë numri i të vdekurve nga koronavirusi në Britani Numri i të vdekurve në gjithë Mbretërinë e Bashkuar si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19) ka shkuar në mbi 50 mijë,
"Jeta mund të kthehet në normalitet në pranverë", Johonson siguron britanikët për aplikimin e vaksinës Boris Johnson u ka bërë thirrje Britanikëve që t’i përmbahen rregullave për të kaluar valën e dytë të koronavirusit, ndë
COVID-19/ Rekord infektimesh e viktimash, Britania rikthen karantinën Mbretëria e Bashkuar vendosi mbylljen e të gjitha dyqaneve jo të domosdoshme, pabeve, restoranteve, bareve dhe qendrave
Qesharake, vajza dy vjeç dëbohet nga Britania pse nuk ka jetuar aty për 7 vite Një ngjarje shumë e çuditshme ka ndodhur në Londër që është gjykuar jo pak nga vendasit. Sam, një vajzë dy vjeçe ësht
Mes tyre një grua shtatzënë, 11 emigrantë shqiptarë kapen fshehur në një anije në portin britanik Shqiptarët nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga Anglia dhe për këtë mund të rrezikojnë edhe jëtën. Një grup prej 11 em
Ardhja në jetë e princeshës shqiptare, mediat britanike shkruajnë për Geraldinën Ardhja në jetë e Princeshës shqiptare pak ditë më parë, është bërë lajm e në mediat e huaja. Daily Mail thekson se: “
Statistikat, Hamilton më i mirë se Schumacher Lewis Hamilton triumfoi në Çmimin e Madh të Portugalisë, duke thyer rekordin e përgjithshëm të fitoreve që mbahej nga pi
Policia britanike në alarm, shpall në kërkim shqiptarin e rrezikshëm Policia britanike ka bërë thirrje që të sigurohet informacion për një shqiptar të rrezikshëm, i cili kërkohet për vrasje
DETAJET/ Kapet në Rinas britanikja me rreth 22 mijë paund në çantë Strukturat Doganore gjatë kontrollit të ushtruar në bashkëpunim me punonjësit e Policisë Kufitare, sekuestruan një shumë
Një natë para izolimit, si u tërbuan të rinjtë britanik (FOTO LAJM) Britania është duke u përgatitur për valën e radhës së koronavirusit. Ajo ka filluar të izolohet me zona, për shkak t
Lajme të mira nga Britania, si ndryshoi kurba e infeksionit COVID në ditët e fundit Vala e dytë e koronavirusit në Britani duket se po ‘avullon’, pasi numri mesatar i testeve pozitive ditore ka rënë për h
Fenomeni i pazakontë pushton qiejtë e Britanisë së Madhe Një fenomen i çuditshëm është duke ndodhur sipas meteorologëve në qiejt e Britanisë së Madhe gjatë muajve të fundit.
Habit modelja e famshme: Si më bëri mami të humbja virgjërinë 16 vjeç (FOTO LAJM) Modelja Megan Barton Hanson ka habitur të gjithë fansat me deklaratat që ka bërë gjatë një interviste për mediat britani
Mbretëresha britanike shfaqet e "pa shqetësuar", del pa maskë në publik Monarkaja 94-vjeçare u bashkua me nipin e saj Princ William për një vizitë në Laboratorin e Shkencës dhe Teknologjisë së
Britania e Madhe vendos karantinë, Sllovenia mbyll 12 rajone: Rregullat e reja në luftën ndaj COVID-19 Shtimi i ndjeshëm i rasteve të reja me koronavirus ka detyruar Britaninë e Madhe të rikthejë karantinën dy javore për çd
Festë pak para izolimit, britanikët mbushin rrugët e Liverpool-it (FOTO LAJM) Të rinjtë britanikë janë gjykuar gjatë gjithë pandemisë si të "pabindur" dhe mesa duken nuk i tremben pandemisë. Së f
Studimi britanik: 86% e të infektuarve nuk kishin simptoma Një studim britanik ka zbuluar se 86% e të infektuarve me koronavirus nuk kanë shfaqur simptomat kryesore në ditën kur j
Doktorët, në Britani të Madhe, me kostum fluturues për emergjencat shëndetësore Skuadrat e urgjencave shëndetësore dhe inxhinierët në Britaninë e Madhe thanë të martën se kishin testuar me sukses kost
Anglia shtrëngon masat, vendos karantinë për vizitorët nga këto vende Anglia ka vendosur karantinë për të gjithë ata që vijnë nga Turqia dhe Polonia për një periudhë dy javore. “Kjo masë,