999 rezultate për

brezovices

Hapet Brezovica, s'ka më rrezik Agjencinë për Mbrojtjen e Mjedisit te Kosovës ka njoftuar se prej sot Qendra e Skijimit në Brezovicë, është e hapur për
SKANDALOZE/ Vizitorët e Brezovicës paguajnë taksa pa kuponë fiskalë Ministria e Mjedisit dhe e Planifikimit Hapësinor dy ditë ma parë ka vendosur laurën në hyrje të Qendrës së skijimit, te
Gjuriq: "Shitja e Brezovicës nuk guxon t'i rrezikojë interesat e serbëve" Drejtori i Zyrës serbe për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka reaguar ndaj informacioneve për marrëveshjen q
Brezovica e së ardhmes/ 3000 vende pune, 100 milionë euro qarkullim në vit, 100 km pista për skiatorë Gazeta gjermane "Frankfurter Allgemeine Zeitung" prezanton planet për shndërrimin e Brezovicës në qendër të turizmit dim
Qeveria e Kosovës kontratë 409-milionëshe për Brezovicën Qeveria e Kosovës në bashkëpunim me konsorciumin francez “MDP Consulting – Compagnie des Alpes”, pritet që ditën e martë
Mariq kthehet për të kryer detyrat e tij si ministër Ministri i Pushtetit Lokal, Lubomir Mariq duket se ka marrë vendimin për tu kthyer për t’i kryer detyrat e tij prej mini
Projekti zhvillimor i Brezovicës, projekt me rëndësi për ekonominë e Kosovës Komiteti Drejtues Ndër-Ministror për Projektin e Brezovicës në takimin e mbajtur sot ka aprovuar inicimin e procedurave