999 rezultate për

boten

Çmenduri/ Këndoi vetëm 20 minuta, këngëtarja e njohur merr 3 milionë dollarë Jennifer Lopez është padyshim një nga divat e muzikës në të gjithë botën. Suksesi, fama dhe dashuria që njerëzit kanë
Misteri që tronditi botën, kush ishte gruaja e çuditshme kur u vra Kennedy Fotografitë e bëra gjatë atentatit ndaj presidentit të SHBA-së, John F. Kennedy, në vitin 1963, përshkruan një grua që f
“Mami më fal”, fjalët e fundit të djaloshit me kancer përlotin tërë botën Charlie Proctor, pesë vjeç, u diagnostikua me një kancer të rrallë të kancer në vitin 2016. Pasi organizmi i tij e mo
Habiti botën me filmat e tij, shuhet legjenda e kinematografisë Ka qenë vajza e tij që ka lajmëruar se i ati ka ndërruar jetë dhe kaq ka mjaftuar që e gjithë kinematografia të jetë në
Putin mbështet ushtrinë evropiane për inat të Trumpit "Dëshira e Europës për të krijuar ushtrinë e vet dhe për të mos u mbështetur tek Uashingtoni për mbrojtjen nuk është vet
Liderët botërorë dalin në foto, gjejeni ku ndodhet Hashim Thaçi? Udhëheqës botërorë të mbledhur në Paris do të kryesojnë ceremonitë përkujtimore të kësaj të diele, që shënojnë 100-vjeto
Sot është një ditë gëzimi për tërë botën Më 11 nëntor të vitit 1918, Gjermania nënshkruan një marrëveshje për armëpushim me aleatët në një vagon treni në pyllin
Del për herë të parë mesazhi që njoftoi botën për mbarimin e luftës (FOTO LAJM) Një mesazh i rrallë dhe origjinal që u ishte dërguar trupave britanike që të bëjnë armëpushim në fund të Luftës së Parë
Gjyshja e 8 nipërve dhe mbesave çudit botën, lind katërnjakë (FOTO LAJM) Një grua është bërë nëna më e madhe në moshë e katërnjakëve në Britani. Tracey Britten, 50 vjeç, lindi dy binjake ide
Ky është sulmuesi më i shtrenjtë në botën e futbollit Çdo muaj, CIES Football Observatory freskon vlerat e lojtarëve të 5 ligave më të mëdha në botë me anë të një algoritmi.
Nëse jeni të kënaqur me botën në kokën tuaj, këto kuriozitete mos i lexoni 1. Urina përdorej në Romën e lashtë për të larë dhëmbët Që shumë njerëz e përdornin urinën për të larë njollat e rrob
Nga antikiteti deri sot, këto janë gratë që sunduan botën Mbretëreshat moderne dhe princeshat, që sundojnë sot kanë pasur rrallë pushtetin e udhëheqësve femra të Egjiptit të lash
Nxjerr muzikë nga gjethja e pemës, blogeri i njohur zbulon shqiptarin që po çudit botën (VIDEO) Blogeri i njohur Nuseir Yassin gjendet prej disa ditësh në Shqipëri dhe është duke bërë video interesante nga vendi ynë.
Tronditi botën, djali tregon videon nga viti 2045 pasi udhëtoi në kohë (VIDEO) Ky është njeriu i cili pretendon se ka udhëtuar në kohë. "Udhëtari kohor" ka shkaktuar shumë zhurmë në të gjithë bot
Fenomeni që pushtoi botën, kënga më e klikuar në botë rrëmben 7 çmime Guinness Padyshim që kënga "Despacito" ka thyer shumë rekorde deri më sot dhe ka arritur shifrën marramendëse 5.6 miliardë klikim
Ngjarja e rëndë trondit botën, vajza 21 vjeç përdhunohet në grup dhe vritet Një ngjarje tragjike ka shokuar botën. Një studente e shkëlqyer vetëm 21 vjeç nga Afrika e Jugut u rrëmbye nga një ba
Vajza që habiti botën, mike me kobrat e tmerrshme Shumë fëmijë friksohen për vdekje nga gjarpërinjtë por një vajzë 11-vjeçare nga India i quan pa frikë zvarranikët si miq
Bëri lëmsh botën me veshjen e saj, Melania tregon mesazhin Gjithmonë veshjet e saj shkaktojnë zënka në publik dhe kështu ndodhi me veshjen e saj në muajin qershor në një nga vizit
Binjakët që lindën të kapur për dore sot kanë një mesazh për botën Sarah Thistlethwaite dhe Bill nga Orrville, Ohio, po i prisnin binjaket dhe ishin plot frikë se çfarë do të ndodhte gjat
Bëri lëmsh botën me këngën hit, njihni gruan “bombë” të Luis Fonsit Luis Fonsi këngëtari i këngës më të suksesshme të kohëve të fundit "Despacito" dihet se është shumë i talentuar dhe kënd