999 rezultate për

borussia

Mbrojtësi i Borussias shënon gol si ZLATAN (VIDEO) Ai është një mbrojtës me karaktere të mira dhe me një fizik tipik si duhet të jetë një mbrojtës anësor. Në stërvitje
Wener nuk udhëton për në Dortumund: Kanë tifozë të çmendur do më shurdhojnë Nga frika për përkeqësimin e një lëndimi të pazakontë, ylli i RB Leipzig, Timo Werner, nuk do të jetë në ndeshjen ndaj B
Notat e lojtarëve në ndeshjen Borussia Dortmund - Real Madrid (FOTO) Real Madridi e ka mposhtur Borussia Dortmundin në Signal Iduna Park me rezultat 3-1. Ronaldo ka arritur të shënojë dy go
Ronaldo është një tmerr për ekipet gjermane Cristiano Ronaldo ka shenuar 23 gola në 20 ndeshje të zhvilluara ndaj ekipeve gjermane si: Bayerni, Schalke, Wolfsburg d
Super Tottenham, super Kane, Dortmundi ndjen mungesën e Dembeles (VIDEO) Sfida më të fortë të grupit ku merr pjesë dhe Real Madrid me APOEl, ishte Tottenham që më në fund theu mallkimin e “Wemb
Dembele: E pash si të vetmen zgjidhje braktisjen e stërvitjes që Dortmund të lejonte largimin tim Pas shumë e shumë tentatviash Barcelona arriti më në fund ta Deembelen nga Borussia Dortmund, por ndihmesën më të madhe
Aubameyang iu tregon shokëve se çdo të bëjë me të ardhmen etij Pierre-Emerick Aubameyang dëshironte një lëvizje larg nga Dortmund, të cilën akoma nuk e ka marrë. Tani ai është duke
Drejtori sportiv i Borussia: Barcelona e di se si e shesim ne Dembelen, mos provojë ndryshe Drejtori sportiv i Borussia Dortmund, Michael Zorc, ka pranuar se do ta shesë Ousmane Dembele në Barcelonë nëse kërkesat
Dortmund ultimatum Dembeles: Brenda dy javësh duhet të jetë vendosur e ardhmja jote Borussia Dortmund ka njoftuar përfaqësuesit e Ousmane Dembele që i është caktuar një afat kohor për arritjen e një marrë
Milan shpresoi kot, Aubameyan thotë se askush nuk i plotëson kushtet për të Pierre-Emerick Aubameyang ka konfirmuar se ka pasur oferta për të lënë Borussia Dortmund këtë verë, por tani do të qëndr
Milan i jep ultimatum Aubameyang-ut Sipas “Corriere dello Sport”, Milan i ka dhënë një sinjal të drejtpërdrejtë Pierre-Emerick Aubameyang. Lojtari duhet
Ç'po ndodh me Aubemayang? Sulmuesi i Borussia Dortmundit është një nga lojtarët më të kërkuar këtë verë. Raporti i L'Equipe thotë se lojtari ës
Klopp kërkon ribashkimin me Aubameyang, gati 70 milionë euro Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp po lufton për të nënshkruar me sulmuesin e Borussia Dortmund, Pierre-Emerick Aubameya
Anulohet ndeshja Dortmund – Monako? Ndeshja çerekfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Borussia Dortmund dhe Monaco është shtyrë për shkak të një shpërthimi
Dortmundi ironizon Trumpin për murin që do të ndërtohet me Meksikën (FOTO) Skuadra gjermane e Borussia Dortmund ka ironizuar vendimin e Presidentit Trump për të ndërtuar një mur ndarës në kufiri
Lum ofertash për Xhakën, në garë dhe Dortmundi Tre klube të Bundesligës gjermane dhe një skuadër e La Ligas spanjolle janë të gatshëm që të afrojnë Taulant Xhakën.
Historia e çuditshme e "dashurisë" së Buffon me një ekip gjerman Shumë pak veta do e besonin që Buffon simpatizon një skuadër gjermane por kjo tashmë është më se e vërtetë. Dashuria mes
"Refuzova Barcelonën, kujtoja se po bënin shaka" Juan Arango, një ndër lojtarët më të njohur të Venezuelës ka prezantuar së fundmi një dokumentar për jetën e tij me titu
Turan shënon het trik në fitoren e Barcelonës, mposhtet City (VIDEO) Barcelona ka shënuar fitore të thellë prej 4:0 kundër Borussia Monchengladbach, ndërsa City ka barazuar 1:1 me Celticun.
Dortmund fitore me "poker", Aubameyang makinë golash (VIDEO) Borussia Dortmund rigjen fitoren në Bundesligë, teksa sot ka kaluar me lehtësi pengesën Borussia Monchengladbach. Skuadr