999 rezultate për

borussia

Borussia Dortmund pëson humbjen e parë në Bundesliga (VIDEO) Pas 15 javëve Borussia Dortmund ka pësuar humbjen e parë në kampionat. Verdhezinjtë janë mposhtur në transfertë nga
Tifozët e Borussia Dortmundit, nderojnë Nuri Sahinin (VIDEO) Borusia e Dortmundit fitoi dje 2-1 ndaj Werder Bremen duke vijuar kryesimin ne kampionatin gjerman te futbollit. Por
Dortmund mposht Werder Bremenin e Milot Rashicës (VIDEO) Borussia Dortmund ka marrë një fitore të rëndësishme sot ndaj Werder Bremen me rezultatin 2-1 në "Signal Iduna Park".
Hamsik: Në 2016 isha pranë Borussia Dortmund Marek Hamsik kapiteni Napolit zbulon të shkuarën e tij. Sllovaku ka treguar për ‘’Sport Bild’’ se në vitin 2016 ishte p
Formacionet zyrtare: Atletico Madrid - Dortmund Atletico Madrid dhe Borussia Dortmund do të përballen sonte me njëra-tjetrën në "Wanda Metropolitano", ndeshje e vlefshm
Plas te Bayerni, katër lojtarë kërkojnë shkarkimin e trajnerit Skuadra e Bayern Mynih po kalon një prej sezoneve më të dështuara në vitet e fundit. Bavarezët e shohin veten 4 pikë më
Bayern dhe Dortmund me detyra të lehta Skuadra e Bayern Mynih do të luajë këtë të shtunë ndaj Freiburg, një takim i lehtë për bavarezët të cilët kanë një mund
Dortmund i jep leksione Atleticos (VIDEO) Borussia Dortmund ka shkatërruar Atletico Madridin me rezultatin 4-0 në "Signal Iduna Park", ndeshje e vlefshme për UEFA
Zyrtare, Dortmundi e gjen te Barcelona pasuesin e Batshuayi Do të jetë Paco Alcacer njeriu që do të mbajë peshën e sulmit te Borussia e Dortmundit gjatë këtij sezoni. Drejtuesit ve
Borussia Dortmund pas sulmuesit të Barcelonës Skuadra gjermane Borussia Dortmund është vënë në kërkim të sulmuesit të Barcelonës, Paco Alcacer. Gjermanët nuk patën
PSG shpërfill hetimin e UEFA-s, gati 75 milion euro për 22 vjeçarin Paris Saint-Germain kohët e fundit po kalon një periudhë të vështirë pasi është nën hetimin e UEFA-s për "Fair Play" fin
Napoli i Hysajt fiton bindshëm ndaj Borussia Dortmundit (VIDEO) Elseid Hysaj i qëndroi besnik ekipit të Napolit. Tekniku italian e ka caktuar sot shkodranin në rolin e kapitenit të sku
Zyrtare: Borussia Dortmund nënshkruan me Delaney Borusia e Dortmundit ka kompletuar sot transferimin e mesfushorit të Werder Bremen, Tomas Delaney për shumën e 20 milion
Bundesliga kërkon mbrojtësin e Milanit Bayern Munich dhe Borussia Dortmund janë të interesuar të marrin mbrojtësin e Milanit, Ricardo Rodriguez, në Bundesligë.
Zyrtare: Borussia Dortmund nënshkruan me Wolf Borussia Dortmund ka konfirmuar se kanë nënshkruar me sulmuesin e Frankfurtit, Marius Wolf për shumën e rreth 5 milionë
Dy klubet londineze kërkojnë shërbimet e mesfushorit të Atalantës Arsenal dhe Chelsea janë të interesuara për ta transferuar mesfushorin e Atalantës, Bryan Cristante. Cristante ka shk
Dëshira më e madhe e Mourinhos drejt dështimit, United mendon për alternativat Mourinho dëshiron dhe një tjetër merkato të madhe me emra gjigantësh me në krye të listës Toni Kroos i Real Madridit, i
Bayern Munich i papërmbajtshëm ndaj Borussia Monchengladbach (VIDEO) Bayern Munich nuk po ndalon së shënuari ndaj Borussia Monchengladbach në "Allianz Arena". Ai që ka realizuar golin e
Bayern Munich "poker" ndaj Borussia Monchengladbach (VIDEO) Bayern Munich ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Borussia Monchengladbach në "Allianz Arena". Këtë herë është mbroj
Bayern Munich shënon edhe golin e tretë ndaj Borussia Monchengladbach (VIDEO) Bayern Munich ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Borussia Monchengladbach në "Allianz Arena". Ai që ka realizuar ësh