999 rezultate për

borussia

Zyrtare / Jurgen Klopp nuk do të jetë më trajner i Borussias Jurgen Klopp nuk do të vazhdojë të jetë trajner i Borussia Dortmund edhe pas këtij sezoni. Lajmi është dhënë nga vetë te
Robben: Shpresoj të kthehem ndaj Borussias I pafuqishëm për të dhënë kontributin e tij për skuadrën, Arjen Robben pohoi se ndihet i mërzitur teksa ndeshjet i ndjek
Allegri: Monaco, më vështirë se Borussia Në prag të sfidës së parë çerekfinale në Champions League kundër Monacos, Massimiliano Allegri i kërkoi lojtarëve të tij
Ja tre skuadrat që kërkojnë El Shaarawyn Sulmuesi i AC Milan, Stephan El Shaarawy po kërkohet nga tri skuadra për sezonin e ri futbollistik, njoftojnë mediet në
Bayerni marshon drejt titullit, Xhaka mposht Borussian (VIDEO) Sezon i dështuar për Borussia Dortmund në Bundesligë. Pas humbjes me Bayern Munchen një javë më parë djemtë e Jurgen Klo
Van Gaal, dopio-goditje nga Borussia Pavarësisht se ka riformatuar Manchester United Van Gaal shikon përpara me planet për të firmosur me të tjerë futbollist
Granit Xhaka tek Atletiko Madrid? Granit Xhaka, duke nisur nga sezoni i ardhshëm mund të luajë me skudrën kampione në fuqi të Spanjës, Atletiko Madridin.
Borussia-Bayern, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Borussia Dortmund-Bayern Munchen është kryefjala e kësaj fundjave në Gjermani. Edhe pse i kanë dhënë tonin futbollit në
Borussia-Bayern, Pep: Jemi në pozitë të vështirë Pep Guardiola ka pranuar se dëmtimet e shumta në skuadër e kanë vënë në një pozitë jashtëzakonisht të vështirë në prag t
Beckenbauer: Mungesa e Robben-Ribery favorizon Borussian Franz Beckenbauer mendon se Bayern Munchen do të vuajë mungesën dyshes Robben-Ribery në sfidën e nesërme që do të zhvill
Klopp: Bayerni me mungesa, mund ta mposhtim Pavarësisht paraqitjes së dobët këtë sezon në Bundesligë dhe eliminimit nga Champions League, Borussia Dortmund mbetet n
Më pëlqente të luaja jashtë Gjermanisë Futbollisti Mats Humels më në fund e ka pranuar se mund të largohet nga Borussia Dortmund dhe të luajë njashtu Gjermanis
Trajnerët me valixhet gati (FOTO LAJM) Merkatoja e verës pritet të sjellë jo vetëm transferime të bujshme futbollistësh, por edhe trajnerësh. Shumë prej tyre p
Borussia e Xhakës trondit Bayernin, fiton në Allianz Arena (VIDEO) Borussia Monchengladbach ka shënuar fitore 2:0 në udhëtim ndaj Bayernit. Për Borussian, kjo ka qenë fitorja më e bujs
Ja oferta e Bayern Munchen për Granit Xhakën Kampionët e Gjermanisë Bayern Munchen interesohet për mesfushorin shqiptar të Borussia Munchengladbah, Granit Xhaka. Sip
Borussia Dortmund rikthehet te fitorja (VIDEO) Pas eleminimit në Champions League nga Juventusi Borussia Dortmund rikthehet të fitojë në Bundesligë. Djemtë e Jurgen Kl
Humbi Borussia, por fituan tifozët (FOTO LAJM) Borussia Dortmund e kishte të pamundur të mposhte një Juventus të frikshëm në ndeshjen e kthimit për 1/8-at e Champions
Tifozët e Borussias me koreografi speciale kundër Juventusit (FOTO) Tifozët e Borussia Dortmund janë spektakolarë, jo vetëm për faktin që mbushin stadiumin në çdo ndeshje, por edhe për kor
Klopp: Unë në Serie A? S'keni nevojë për mua Është edhe Jurgen Klopp në listën e Milanit për sezonin e ardhshëm. Tekniku i Borussia Dortmund shihet si një prej pasar
Borussia-Juve, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Gjithçka në një mbrëmje. Do të vendoset në Dortmund sezoni në fushën europiane të Juventusit, që në "Signal Iduna Park"