999 rezultate për

borisov

Ushtria e Bullgarisë në kufirin me Maqedoninë Kryeministri i Bullgarisë Bojko Borisov ka thënë se në rast situata në Maqedoni tejkalon çdo normalitet, atëherë gati 90
Kryeministri bullgar e këshillon Gruevskin të dorëhiqet Kryeministri bullgar, Bojko Borisov ka këshilluar homologun e tij Nikolla Gruevski që të japë dorëheqje, shkruan portali
Borisov: Skopje must respect the principle of good neighborliness Bulgaria will continue to insist on the necessity of signing the agreement on good neighborhood, as one of the basic pri
Borisov: Shkupi të respektojë parimin e fqinjësisë së mirë Bullgaria do të vazhdojë të këmbëngulë në domosdoshmërinë e nënshkrimit të marrëveshjes për fqinjësi të mirë, si një nga
Ja stadiumi spektakolar i Bate Borisov (FOTO LAJM) Janë dashur 5 vjet kohë dhe 40 milionë dollarë për ti dhënë jetë këtij objekti shumë të bukur jo vetëm sportiv por edhe
Skënderbeu barazon me Bate Borisov Skuadra e Skënderbeut e mbylli me barazim pa gola ndeshjen e parë të turit të dytë të Ligës së Kampioneve në transfertën
Champions-Europa League, short i vështirë për skuadrat shqiptare (FOTO-LAJM) Update- Skuadra e Skenderbeut do te ndeshet me Bate Borisov në ndeshjet e vlefshme për Champions League. Ndeshja e parë
Bullgaria s'mund të shqyrtojë pozitën ndaj Maqedonisë Kryeministri bullgar Bojko Borisov ka thënë se çdo revizion i Bullgarisë për anëtarësimin e Maqedonisë në Bashkimin Evro
Takim Gruevski-Borisov: Të forcojmë bashkëpunimin Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski ka zhvilluar një takim me homologun e tij bullgar Boris Borisov. Temat e disk
Borisov në Athinë, kritikon filmin maqedonas Kryeministri i Bullgarisë, Bojko Borisov, gjatë qëndrimit të tij në Athinë, ka kritikuar filmin e produksionit maqedonas
Champions. sfidat e mbrëmjes së sotme Pas një të marte të mbushur me barazime dhe me 23 gola i vjen rradha së mërkurës që pritet të jetë më spektakolare se aj
Nënshkrimi i disa marrëveshjeve, kryeministri i Bullgarisë sot në Tiranë Kryeministri i Bullgarisë Bojko Borisov zhvillon sot një vizitë dy ditore në Shqipëri me ftesë së kryeministrit shqiptar
Kryeministri bullgar, vizitë zyrtare në Tiranë Me ftesë të Kryeministrit Berisha nga datat 22 dhe 23 tetor do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Shqipëri, Kryeministri
Bullgaria kundër Maqedonisë Veriore Qeveria e Bullgarisë është rreptësisht kundër futjes së përcaktuesit gjeografik në emrin eventual të ri për Maqedoninë,
Guardiola: Ndeshja me Bate Borisov, mundësi për të rinjtë Barcelona e ka tashmë të sigurt kualifikimin dhe vendin e parë në grupin H të Ligës së Kampioneve, dhe Pep Guardiola do
Kryeministri i Bullgarisë shpallet futbollisti i vitit por refuzon çmimin “Futbollisti i vitit” në Bullgari është shpallur kryeministri i vendit Bojko Borisov. Dimitar Berbatov, sulmues i Mançe
Futbollisti i vitit? Kryeministri apo Berbatov! (VIDEO) Gara për shpalljen e futbollistit të vitit në Bullgari është shumë e ashpër. Dy pretendentët kryesore janë Dimitar Berba
Milani barazon me Bate Borisov (VIDEO) Nuk arrin më shumë se një barazim skudra e Milanit në Bjellorusi. Ekipi kuqezi nuk arriti të fitonte sfidën me Bate Bori
Fitore me rëndësi, kërkojmë kreun Trajneri i Milanit, Allegri ka thënë se fitorja e klubit të tij në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kampioneve kundër eki
Bullgari, një ditë pa kryeministrin Një grup anëtarësh në rrjetin social Facebook, kanë bërë thirrje “Një ditë pa Bojko Borisov”, kjo e sotmja në Bullgari.