999 rezultate për

bllokuar

Nis protesta e demokratëve, bllokohen të gjtha akset kombëtare (FOTO LAJM) Sapo ka filluar protesta e opozitës në të gjithë vendin duke bllokuar akset kryesore. Mësohet se në Lushnje është bl
Dokumenti, ja pse është bllokuar linja e energjisë Shqipëri-Kosovë Bllokimi i linjës së transmetimit të energjisë Kosovë-Shqipëri ka krijuar kosto të shumëfishtë për dy shtetet. Humbje
Tregon Alimi, ja kush e ka bllokuar Kuvendin e Maqedonisë Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ejup Alimi, ka deklaruar se Kuvendin e Maqedonisë nuk e kanë bllokuar as p
LSDM: VMRO ka bllokuar proceset demokratike, do mbajë përgjegjësi Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për shtyp ka thënë se bllokimi i punës së Kuvendit, nxitja
Rritet bilanci, shkon në 112 numri i viktimave nga kamikazi në Siri Ka shkuar në të paktën 112 numri i viktimave që humbën jetën nga sulmi kamikaz i një dite më parë në Siri. Sulmuesi
Pasi ironizoi Bashën, Rama i "sulet" keq Messit (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama pas postimeve të njëpasnjëshme dhe thirrjes për dialog për kreun e PD, Lulzim Basha, ka postuar në
Ja plani i VMRO-së për të bllokuar seancën e Kuvendit VMRO-ja ka vendosur që të bllokojë punën e Kuvendit të Maqedonisë me anë të daljeve në foltore të deputetëve të saj, duk
Rahoveci në protestë kundër Vuçiçit, bllokohet autostrada Pishtinë-Gjilan Vizita e politikanëve serb në Kosovë në kuadër të zgjedhjeve presidenciale në Serbi, ka shkaktuar pakënaqësi të mëdha te
400 mijë persona, të bllokuar nga ISIS në Mosul Rreth 600,000 persona vazhdojnë të qëndrojnë të bllokuar në zona në perëndim të Mosulit, që është nën kontrollin e grupi
"Dëgjova krisma e më pas një njeri ra në tokë ...", flet dëshmitari shqiptar në Londër Një sulmues i panjohur ka marrë përpara me makinë të paktën 10 persona në urën Westminster në Londër, dhe më pas ka plag
Udhëtim me probleme për Hykën, mbetet i bllokuar në aeroport Jahmir Hyka nuk ka arritur t’i bashkohej në kohë dje kombëtares shqiptare, pasi udhëtimi nga SHBA nuk ka shkuar sipas pl
Banorët e Paskuqanit kundër ndaj Xhelal Mziut: Na është ndërprerë pensioni… Banorët e Paskuqanit ditën e sotme po zhvillojnë protestë para Bashkisë së Kamzës pasi sipas tyre u është bllokuar pensi
Banorët e Thethit në protestë: Jemi të bllokuar nga bora që më 4 janar Ditën e sotme banorët e Thethit kanë dalë në protestë ditën e sotme për zhbllokimin e rrugës nga dëbora. Protesta po
TENSIONET / Ja çfarë i bën Erdogani ambasadorit holandez Tensionet mes Hollandës dhe Turqisë janë shtuar ndjeshëm, ndërsa kjo e fundit ka marrë një sërë masash në shenjë hakmarr
Aksident i rëndë në Farkë, vajza mbetet e bllokuar brenda makinës Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë mesnatës, pranë një qendre tregtare në zonën e Farkës, në kryeqytet. Sipas të d
750 mijë civilë mbeten të bllokuar në Mosul Ndërsa beteja për çlirimin e Mosul ka nisur që në fundin e vitit të kaluar, mijëra civile janë të detyruar të largohen n
Qindra makina bllokohen në aksin mbikalimi i Kamzëz-Zogu i Zi në Tiranë (FOTO LAJM) Qindra makina janë bllokuar në këto momente në hyrje të Tiranës. Pamjet e siguruara nga Albeu.com tregojnë se trafik
SHËNIM/ Si Shpëtim Idrizi po i rrit "çmimin" kartonave të tij në Kuvend Pavarësisht forcës së saj, protesta e demokratëve në shesh si edhe bojkoti i Kuvendit e ka vënë nën presion Ramën, gjë t
Idrizi: Jemi në krizë politike, Pakt Kombëtar për të zbllokuar reformat Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ditën e djeshme deklaroi se jemi në një krizë politike
Idrizi: Jemi në një krizë politike, jo vetëm tek çadra por edhe në parlament Gjatë fjalës së tij ai ka deklaruar se klasa politike ndodhet në një krizë dhe kriza nuk është vetëm tek çadra sipas tij