999 rezultate për

bizneseve

Rreth 45 për qind e popullsisë të papunë Rreth 45 për qind e popullsisë në Kosovë janë të papunë ndërsa 12 për qind e popullatës jetojnë me më pak se 1 euro në d
Fshehja e të punësuarve, gjoba ndaj bizneseve Qeveria ka përgatitur një paketë të re fiskale, e cila prek një pjesë të gjerë biznesesh duke ndryshuar disa taksa dhe p
Administrata Tatimore, aksion për regjistrimin e bizneseve Administrata Tatimore e Kosovës është duke u angazhuar për regjistrimin e të gjitha veprimtarive afariste, në përputhje
714 biznese private shpallin falimentin brenda vitit Gjatë këtij viti në Kosovë kanë falimentuar 714 biznese private, ndërsa janë regjistruar 6 mijë e 960 biznese. Sipas aut
Kallëzim penal për Pacollin? Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, së shpejti pritet të përballet me organet e drejtësisë, nën dyshimin se
PS: Bashkia po masakron hapësirën publike Partia Socialiste ka dënoncuar publikisht atë që ajo e quan shkatërrimin e katërt që bashkia e Tiranës ndaj zonave publi
Investimet, Hoxhaj: Ftesë bizneseve gjermane Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, priti sot në takim drejtorin Politik të Ministrisë s
Rritet numri i bizneseve Nëndrejtori i Qendrës Kombëtare të Regjistrimit të bizneseve, Raimond Cimbi, deklaroi se në 4 muajt e parë të këtij viti
Mblidhet Këshilli i Bizneseve Përfaqësuesit e bizneseve kanë kërkuar në mbledhjen e Këshillit të Bizneseve që të merren parasysh sugjerimet për hartim
Prokuroria kërkon 5 vite burg për Berlusconin Pesë vitë burg ka kërkuar prokuroria për ish-kryeministrin Italian Silvio Berulusconi i cili akuzohet për korrupsion akt
Bregasi: Kriza mund të kalohet Edhe pse tregu i investimeve kërcënohet nga kriza kjo mund të kapërcehet nëse rritet bashkëpunimi me sipërmarrjen privat
Kasat, tatimorët “përgjojnë” bizneset për lëshimin e kuponit Pajisja e bizneseve me kasë fiskale nuk detyron punonjësit e këtyre bizneseve të lëshojne kuponin tatimor që në të shumt
Itali, atje ku banka më e madhe është mafia Një organizatë kriminale në Itali është fituesja më e madhe – pasi fiton më shumë se 120 milion euro në vit pasi një rap
VV nuk do ketë përkrahje nga Aleanca e bizneseve Agim Shahini, kryetar i Aleancës Kosovare të Biznesit (AKB), ka thënë se nuk do të përkrahë vendimin e Vetëvendosjes për
Amnistia fiskale, rritet numri bizneseve të falura Pas vendimit të qeverisë për të shtyrë edhe për 3 muaj të tjerë afatin e amnistisë fiskale është rritur numri i biznesev
Tatimorët e Durrësit, kontrolle ndaj bizneseve Dega e Tatimeve në Durrës ka ushtruar gjatë dy javëve të fundit disa kontrolle në bizneset e qytetit. Si rezultat i këti
Vlorë, aksion për bllokimin e bizneseve të paligjshëm Njësia e Kontrollit dhe Hetimit në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatim-Taksave gjatë ditës së enjte ka ndërmarrë një aksi
Shtyhet dorëzimi i statuteve të bizneseve Drejtori i Qendrës Kombëtare të Regjistrimit Tom Kola ka deklaruar sot se dorëzimi i statuteve apo të dhënat në lidhje m
Xhixho premton ndryshime rrënjësore Kandidatja e Aleancës për Qytetarin për kryetare në minibashkinë nr. 5 në Tiranë, Erisa Xhixho, ka zhvilluar të martën d
Antimafia sekuestro bizneseve të Prudentinos Task forca në prokurorinë e Vlorës ka vendosur në sekuestro resortin “Arturi”, në periferi të Tiranës, pasi paraprakisht