999 rezultate për

bizneset

Çonte rrugët ku ishin bizneset e politikanëve, kush është "besniku" i Ramës Benet Beci Benet Beci, kreu i ri i KESH deklaroi sot se kishte pranuar me kënaqësi dhe përgjegjësi besimin që Edi Rama i kishte shp
Konviktet e “Qytetit Studenti”, bizneset gati për rikonstruksionin Bizneset i janë përgjigjur thirrjes së Kryeministrit dhe Bashkisë së Tiranës për të dhënë një dorë në rikonstruksionin e
Rama paralajmëron bizneset: Mos luani me taksat se ju gjen belaja Një aksion i madh është realizuar ditën e sotme, ku sipas raportimeve kanë rënë në pranga 13 persona ndërsa 12 të tjerë
A po bëjnë dallavere pronarët e karburanteve në Kosovë Qe tre muaj çmimi i naftës në Kosovë vazhdon të mbetet 1 euro 20 cent. 30 cent më shtrenjtë se vendet e rajonit. Asnjë i
Pas taksës rritet ndjeshëm bashkëpunimi tregtar Shqipëri-Kosovë Eksportet e Shqipërisë drejt Kosovës janë rritur me 40% për muajin Nëntor, periudhë kur Prishtina vendosi taksën 100 % p
Bizneset solidarizohen me studentët, ulin qepenat (FOTO LAJM) Prej më shumë se dy orësh mijëra studentë kanë dalë në protestë, për të kundërshtuar tarifat e larta të Univeristetit.
"Drejtori i tatimeve me kallash në dorë, gjobit bizneset në jug" (FOTO LAJM) Në një mesazh të dërguar ish-kryeministrit Berisha, një qytetari shkruan se drejtori i tatimeve Bardh Tafa është bërë tm
“Bizneset dhe mediat shqiptare morën zarfe me para nga Athina”, gazetari tregon skandalin Pak ditë kanë kaluar që nga skandali që përfshiu tërë vendin. Lajmi në fjalë u përcoll nga mediat greke të cilat dekl
Nuk ngopen, autostradat do i dëmtojnë edhe me 12 pika karburantesh Autostrada “Arben Xhaferi” dhe ajo “Ibrahim Rugova” pritet që të bëhen me 12 pika të derivateve. Kjo parashihet në vitin
Hyn euro me shumic, bizneset rritën përdorimin e valutës së tyre Bizneset e të gjitha kategorive kanë rritur përdorimin e valutës në transaksionet e tyre gjatë gjysmës së parë të vitit
Vijon transformimi tek Pazari i ri, krijohen hapësira të reja magazinimi për bizneset Tregtarët e fruta-perimeve në zonën e Pazarit të Ri nuk u duhet të shqetësohen më për ruajtjen e produkteve të tyre. Një
Zhvaste bizneset, si u kap kryetari socialist në Tiranë Artan Kroj, 37 vjeç dhe Gentian Elezi, 29 vjeç, banues në Tiranë, u arrestuan nga strukturat e Hetimit të Krimit Ekonomi
Zhvati bizneset, kush është kryesocialisti që u arrestua sot në Tiranë Ditën e sotme janë arrestuar dy inspektorë të Drejtorisë Rajonale të Tatimeve të Tiranës, pasi akuzohen se në bashkëpuni
Vaj ulliri falso në Tiranë e Vlorë, bllokohen dhe gjobiten 4 bizneset Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 4 biznese, tre në Tiranë dhe një në Vlorë që shisnin vaj ulliri të falsifikua
Vetting edhe për bizneset, si do të verifikohet paratë e tatimpaguesve Kontrolli i faturave, tatimet do ndërtojnë sistemi të ri për të ulur evazionin dhe gjurmuar pasuritë e tatimpaguesve, ha
Shpërthen deputetit i PS: Ky është kulmi i paaftësisë, do ngrihemi në protestë Deputeti i PS, Pjerin Ndreu ka shpërthyer në akuza ndaj OSHE-së pasi zona turistike e Tales është prej katër orësh pa dr
Ministri i Ramës "kërcënon" bizneset në jug: Kujdes me çmimet! Çmimet e kripura janë shqetësimi më i madh i pushuesve shqiptar dhe të huaj në jug të Shqipërisë. Në lidhje me këto
Bankat japin më shumë kredi për individët, më e vështirë për bizneset Bizneset, sidomos ato të mëdha, e kanë pasur më të vështirë që të merrnin kredi në tremujorin e dytë të vitit, ndërsa më
Bizneset e sulmuesit të Nigerë kapin shifrën e 15 milionë eurove Ylli i Nigerisë, Ahmed Musa, është një “makineri parash”, në vendin e tij. Sulmuesi i Leicester City, thuhet se ësht
Bizneset në ankth, Euro në rënie të lirë Monedha e përbashkët ka shënuar sërish rënie në tregun e brendshëm gjatë ditës së sotme, për të dytën ditë radhazi, duke