999 rezultate për

bizneset

Instagram merr masa ndaj VIP-ave, pjesë e hetimeve edhe këngëtarja shqiptare Rrjeti social shumë i përdorur, Instagram ka vendosur të ndalojë shfaqjen e reklamave të fshehura pas një hetimi në Mbre
Kush po gjobit bizneset në Shqipëri? Artan Hoxha: Shkojnë si OFL, por me plumba! Gazetari Artan Hoxha ka bërë një deklarata të fortë mbremjen e sotme në lidhje me ngjarjet e ndodhura përgjatë ditëve të
Hoti: Rimëkëmbja ekonomike po ndodh Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeveria e cila udhëhiqet nga ai po përmbushë të cilat i
DETAJET/ Çfarë taksash do të paguajnë bizneset shqiptare në vitet 2020-2021 Bizneset me xhiro deri në 14 milionë lekë nuk do të paguajnë këstet e parapagimit të tatimit mbi fitimin për vitin 2020.
VOA: 70 përqind e bizneseve në krizë të thellë Në Shqipëri, pandemia e Covid-19 po lë pasoja të thella dhe afatgjata në ekonomi. Ekspertët pohojnë se 6 – mujori i parë
Ish-deputeti shpërthen në ofendime ndaj Ramës: O hajdut ordiner, i pështirë! Përmes një reagimi të ashpër kundër Ramës, ish-deputeti Boçi akuzon kryeministrin se "në bashkëpunim me zullapët, satrap
Valteri bën akuzën e fortë: Bizneset që kanë lidhje me politikanët mbajnë pishinat hapur Deputeti Halit Valteri i ka kërkuar kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi të ndërhyjë për ndryshimin e aktit normativ që mbyll k
Heqja e tatimfitimit, bizneseve të vogla iu "falen" rreth 35 milion euro në vit Këshilli i Ministrave ka miratuar së fundmi vendimin që norma e tatimfitimit do të jetë zero për tatimpaguesit me xhiro
Hiqen taksat për biznesin e vogël, kush përfiton Nga 1 janari i vitit 2021 zerohet tatimfitimi për bizneset e vogla me xhiro vjetore deri në 14 milionë lekë. Gjithas
COVID-19, besimi në ekonomi nga bizneset dhe konsumatorët bie në nivele minimale historike Goditja që i ka dhënë ekonomisë Covid-19 ka bërë që treguesi i ndjesisë ekonomike (TNE) gjatë tremujorit të dytë të shën
Paradoksi në Shqipëri: MSH deklaron bizneset që mbetet të mbyllura, por janë të hapura Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha sonte se, heqja e gjendjes së fatkeqësisë natyrore nuk do të thotë se g
Manastirliu paralajmëron bizneset: Nuk mundemi t’i vendosim të gjithëve nga një polic "Ne nuk mundemi që çdo qytetari t’i vendosim një polic, por duhet që çdokush të mbrojë shëndetin e vet dhe të tjerëve...
Shkak inceneratori, bashkia e Tiranës rrit taksat lokale për bizneset (FOTO LAJM) Bizneseve u ka shkuar në javët e para të qershorit fatura që duhet të paguajnë për taksat lokale të këtij viti. Faturat
"Mbyllur nga Ramavirusi", një tjetër biznes ul qepenin në Vlorë Vazhdon akoma mbyllja e bizneseve për shkak të falimentit nga COVID-19. Këtë herë e ka pasur radhën një biznes në Vlo
"Ramavirusi që vret bizneset", mbyllen qindra dyqane në Tiranë Ditën e djeshme, kryeministri Edi Rama bëri me dije se po diskutohet që të hiqen plotësisht taksat për biznesin e vogël
Sot afati i fundit për pagën e luftës, çfarë duhet të bëjnë bizneset që të mos penalizohen Sot është afati i fundit i aplikimit online (5 qershor), pa penalitet për tatimpaguesit, të cilët nuk kanë plotësuar end
Paralajmërimi për bizneset: Edhe 2 ditë kohë për aplikimin, pastaj fillojnë gjobat! Dy ditë nga përfundimi i afatit, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka paralajmëruar bizneset që të kryejnë aplikimin o
Trazirat dhe vjedhjet në SHBA, shqiptarët dalin me shkopa për të mbrojtur bizneset e tyre (VIDEO) Trazirat, dhuna dhe placckitjet kanë pushtuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës në javën e fundit, për shkak të vrasjes së
Pas kaq kohësh, fundjava më në fund e lirë për qytetarët dhe bizneset Që nga data 12 mars, kjo është fundjava e parë që njerëzit do dalin dhe bizneset do të hapen lirisht. Kryeministri Ra
Drejtoresha e Tatimeve jep afatin e fundit për individët dhe bizneset që të aplikojnë për pagën e luftës Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, dhe Drejtorja e Përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj kanë zhvillu