999 rezultate për

bindja

Mosbindja civile paralizon vendin, akset kryesore bllokohen nga protestuesit (FOTO LAJM) Ka nisur mosbindja civile e cila ka bllokuar disa nga akset më të rëndësishme në vend. Fillimisht aksi i parë që ësh
Shqipëria drejt kaosit? Sot nis mosbindja civile në të gjithë vendin Sot në orën 10:00 nis mosbindja civile në Shqipëri. E nisur pas protestën për taksën e Rrugës së Kombit dhe e vazhd
Shqipëria drejt kaosit? Mosbindja civile nis nga Shkodra Ashtu siç ishte paralajmëruar ka nisur aksioni për mosbindjen civile. Burime nga PD bëjnë me dije se aksioni ka nisu
Çfarë është mosbindja civile dhe a ka ndodhur më parë në Shqipëri? Opozita është në përgatitje të protestave që parashikojnë mosbindje civile. Lulzim Bashës ishin të ashpra për hapin e
Kukësi në gjendje shtetrrethimi, policia e armatosur blindon qytetin Edhe pse tashmë kanë kaluar dy ditë nga protesta e dhunshme në Kukës, forcat policore vahdojë të patrullojnë në qytet.
Basha me tone lufte ndaj Ramës: Ke 48 ditë kohë, ndryshe... Kreu i opozitës Lulzim Basha mbajti një fjalim me tone të ashpra para pak minutash në çadrën përballë zyrës së Ramës në
Vetëvendosje-s i shtohet një kick-bokser Kampioni ndërkombëtar i "kick - boxing", Ridvan Vllasalliu zyrtarisht është pjesëtar i Lëvizjes Vetëvendosje. Ai i ës
Synimi i Ashton bindja e Mustafës dhe Haradinajt Baronesha Catherine Ashton do të vijë në Kosovë me synimin që të bindë liderët opozitës, Isa Mustafën dhe Ramush Haradin
Mari Kalik: Ekziston bindja se elita politike serbe dhe popullsia do ta pranojnë pavarësinë e Kosov&a Profesoresha e historisë së Universitetit të Mynihut, Mari Zhanin Kalik, thotë se "ekziston qën