999 rezultate për

bild

Bild: Dhjetë femrat më të zgjuara të të gjithë kohërave (FOTO-LAJM) Për herë të parë në 100 vjet, testet e inteligjencës në mbarë botën tregojnë se gratë janë përpara burrave sa i përket k
"Bild": Raikkonen firmos me Ferrarin Kimi Raikkonen firmos për Ferrarin. Lajmin e zbulon e përditshmja gjermane "Bild", sipas së cilës, skuadra nga Maranello
Të kujt janë këto këmbë?! (FOTO LAJM) Gazeta gjermane Bild i ka sugjeruar kampionit Usain Bolt të bëjë një trajtim pedikyr për thonjtë e këmbëve. "Usain Bo
Menaxheri i Alonsos takim me Red Bull E bujshme në Hungaroring. Sipas të përditshmes gjermane "Bild", stafi i Fernando Alonsos pati një takim me krerët e Red
“Bild”: Berlini e dinte për ‘Prizmin’ Ndërsa i referohet një dokumenti konfidencial të NATO-s, tabloidi gjerman Bild shkruan se ushtria gjermane kanë qenë në
Bild: Bayern Munich me formacionin 1-8-1? Pep Guardiola ende nuk është ulur ashtu siç duhet në pankinën e Bayern Munih, mediet gjermane kanë filluar me kritikat e
Bildt: Zbatimi i marrëveshjes i rëndësishëm Sa i takon zbatimit të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, kryediplomati suedez Carl
Bildt mbërrin në Prishtinë Update-Ministri i Jashtëm i Suedisë, Karl Bildt, e ka filluar vizitën në Prishtinë ku në këto çaste po takohet me kryemi
Bildt nesër në Beograd, të martën në Prishtinë Ditën e martë Ministri i Jashtëm i Suedisë Carl Bildt do të vizitojë Kosovën ku do të takohet me kryeministrin Hashim Th
Ardian Bujupi kërkohet nga policia Nuk dihen arsyet, por pas një konfrontimi me një djalë të ri në një klub në Frankfurt, në Gjermani, Ardian Bujupi e ka s
Bildt: Zbatimi i marrëveshjes është çelësi për në BE Shpreson që Serbia të marrë "dritën e gjelbër" për anëtarësim, ndërkohë ajo sot nuk do të dëgjojë datën por vetëm korniz
Bildt: Palët të respektojnë rezultatin Ministri i Punëve të Jashtme të Suedisë, Carl Bildt kerkon respektim te rezultatit te zgjedhjeve ne Shqiperi. “E rëndësi
Bild: Top 10 sportistët e të gjithë kohërave (FOTO LAJM) Gazeta më e madhe në Gjermani, "Bild" ka shpallur listën e dhjetë sportistëve më të mirë të të gjitha kohërave, e cila ë
Bildt mbështet pajtimin për zbatimin e marrëveshjes Ministri i Jashtëm i Suedisë, Carl Bildt, ka mirëpritur pajtimin e Kosovës dhe të Serbisë me planin e zbatimit të Marrëv
Bildt i shqetësuar për gjendjen në Maqedoni Për Maqedoninë më shumë se çdo shtet tjetër është i shqetësuar ministri suedez i punëve të jashtme, Carl Bildt. Këtë shq
Juve-Bayern, reagimet e shtypit gjerman (FOTO LAJM) Eurfori e madhe në mediat gjermane në përfundim të ndeshjes së dytë çerekfinale në Champions League mes Juventus-Bayern
Bild: Webber le Formula 1 për "Porsche" Ndërsa zërat për një largim të Mark Webber nga Red Bulli në fund të këtij sezoni të Formulës 1 kanë ardhur duke u shtuar
Bild: Galatasaray kërkon Robben Pas Wesley Sneijder e Didier Drogba, Galatasaray po mendon të bëjë goditjen e radhës. Siç shkruan e përditshmja gjermane
Bild: Ana e errët e Vatikanit Nga Josef Nary, BILD - Kisha Katolike numëron 265 Papë në historinë e saj 2000 vjeçare- por jo të gjithë pasardhësit e P
Maria Imizcoz, bukuroshja e Bundesligës (FOTO LAJM) Ai është futbollisti më i shtrenjtë në historinë e Bundesligës ndërsa ajo nuk do të mbetet pas: Maria Imizcoz, e fejuara