999 rezultate për

bilbao

Schalke: Athletic Bilbao, ekip luanësh Schalke 04 ishte përgatitur që në çerekfinalet e Ligës së Evropës të përballej me Manchester Unitedd, mirëpo trajneri Hu
Inter nuk heq dorë nga Marcelo Bielsa Marcelo Bielsa është favorit për të drejtuar Interin në sezonin e ardhshëm. Kështu shkruan gazeta më e madhe sportive në
Europa League, starton sot faza çerekfinale Europa League starton sot fazën e saj çerekfinale. Kompeticioni i dytë më i rëndësishëm në Europë për futbollin, sonte n
Schalke-Atl.Bilbao, supersfida e shortit të Europa League Sapo përfundoi dhe hedhja e shortit për çerekfinalet e Uefa Europa League. Shorti i hedhur në Nyon të Zvicrës vuri përba
Young: E eleminojmë Atletik Bilbaon Ashley Young është i bindur se Manchester United sonte do të arrijë ta përmbysë disavantazhin 3-2 nga ndeshja e parë e E
Ferguson ve bast: Kualifikohemi Mançester Junajtid rrezikon ndjeshëm eliminimin nga Liga e Evropës, pasi është mundur në ndeshjen e parë 3-2 dhe sfidën
Talentet e Bilbaos festë me porno-staren Mbrëmjen e së enjtes shtangën Manchester United në “Old Trafford” 2-3, por festimet me dy aktore pornostare pak orë përp
Spanjë-Shqipëri, pa yjet e Barçës Edhe nëse Shqipëria do të luajë një ndeshje miqësore me Spanjën më 30 maj, disa prej lojtarëve më të mirë të përfaqësues
Bilbao bën "Barçën" në Old Traford (VIDEO) Athletic Bilbao ka luajtur pa asnjë pikë dyshimi ndeshjen e sezonit dhe me meritë mposhti Manchester Unitedin në Old Tra
Europa League, Ferguson i trembet Bilbaos Manchester United ka fituar vetëm një nga katër ndeshjet e fundit në shtëpi në kompeticionet evropiane. Trajneri Alex Fe
Barça dhe Bilbao nuk merresn vesh për finalen e Kupës Asnjë marrëveshje mes Barcelonës dhe Atletik Bilbao për vendin dhe ditën e zhvillimit të finales së Kupës së Mbretit. Ka
Spanja “harron” Torresin Fernando Torres është lënë jashtë skuadrës kombëtare të Spanjë për miqësoren e afërme me Venezuelën. Ish-sulmuesi i Atle
Reali nuk lejon Barçën të ngrejë Kupën në Madrid Finalja e Kupës së Mbretit midis Barcelonës dhe Atletikos së Bilbaos nuk do të luhet në stadiumin ‘Bernabeu’, pasi Reali
Real Madrid fiton bindshëm ndaj Bilbaos (VIDEO) Nuk e filloi mirë por e përfundoi në mënyrën më të mirë të mundshme. Fitore prej 4-1 e Realit të Madridit në takimin e z
Cesc: Morëm pikë të rëndësishme ndaj Athletic Bilbao Mesfushori i Barcelonës, Cesc Fabregas, mendon se ekipi i tij arriti të marrë një pikë shumë të vlefshme në ndeshjen nda
Messi e bën "sefte" në Bilbao Goli i minutës së 90-të shënuar nga Messi, shpëtoi Barcelonën nga humbja e parë në Primera Division. Ekipi i tij, Barcel
Baskët fitojnë derbin e "Atletikove" Il secondo e ultimo posticipo della nona giornata del campionato spagnolo si chiude con la vittoria casalinga dell'Athle
Trabzonspori zë vendin e Fenerbahces Pas përjashtimit të Fenerbahce nga Liga e Kampioneve për "fiksime" të rezultateve në sezonin e kaluar. UEFA ka vendosur
Espanyol mund Bilbaon (VIDEO) Skuadra e Espanyol ka mundur Atletico Bilbaon me rezultatin 2-1. Me këtë rezultat Espanyol vazhdon ngritjen në rënditjen
Real Madrid fiton në fushën e vështirë të Bilbaos (VIDEO) Real Madrid ka arritur te fitojë me rezultatin 3-0 kundrejt skuadrës së Athletico Bilbaos. Kaka ishte autori i dy golave