999 rezultate për

biden

Biden "shkrin tensionet" me Trump: Vaksina anti-Covid, edhe meritë e tij Pasi bëri në sytë e publikut dozën e parë të vaksinës së Pfizer-it dhe BionTech-ut, presidenti i zgjedhur amerikan, Joe
Trump sfidon rezultatin: Nuk do të largohem nga Shtëpia e Bardhë Donald Trump është gjithnjë e më i fiksuar nga skenarë të pamundura për të rrëzuar rezultatin e zgjedhjeve. Dhe në takim
Biden vaksinohet live kundër COVID-19 dhe jep mesazhin e rëndësishëm Presidenti i zgjedhur, Joe Biden bëri dozën e parë të vaksinës së kompanisë Pfizer kundër koronavirusit të hënën në një
Joe Biden merr dozën e parë të vaksinës anti-COVID (VIDEO) Presidenti i zgjedhur në SHBA, Joe Biden ka marrë dozën e parë të vaksinës anti-COVID, në transmetim “live” nga Newark,
Biden vaksinohet nesër ndaj koronavirusit Presidenti i zgjedhur i Amerikës, Joe Biden do të vaksinohet nesër kundër Covid-19. Zëdhënësi e Shtypit të Shtëpisë s
Aleati i Trumpit uron Bidenin për fitoren në zgjedhje Një anëtar i lartë i Partisë Republikane të presidentit Donald Trump e uroi Joe Bidenin për fitoren në zgjedhjet preside
Fauci thirrje Bidenit të vaksinohet sa më shpejt Eksperti kryesor amerikan i sëmundjeve ngjitëse, Anthony Fauci, ka thënë se Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuar
Thyhet akulli, Putin uron më në fund Biden për fitoren Presidenti rus Vladimir Putinka thyer akullin duke i uruar fitoren Joe Bidenit. Urimi vjen pasi Biden fitoi zyrtaris
Biden i drejtohet kombit amerikan pas konfirmimit të fitores, mesazhi për Trump Presidenti i zgjedhur, Joe Biden deklaroi të hënën, disa orë pasi Kolegji Zgjedhor bëri zyrtare fitoren e tij kundrejt p
A do marrë pjesë në ceremoninë e Joe Biden si president? Përgjigjet Trump Presidenti amerikan Donald Trump ka refuzuar të flasë rreth asaj nëse do të merrte pjesë në inaugurimin e Presidentit të
Fitorja e Biden, Gjykata e Lartë hedh poshtë padinë e Trump Gjykata e Lartë hodhi poshtë të premten një padi gjyqësore të mbështetur nga Presidenti Donald Trump për të përmbysur fi
Eliot Engel: Serbia nuk do anëtarësohet kurrë në BE pa njohur pavarësinë e Kosovës Ekspertë të Ballkanit i bëjnë thirrje administratës së ardhshme të drejtuar nga Joe Biden që të shtojnë vëmendjen ndaj B
Biden i vendosur: Vaksina nuk do të jetë me detyrim Presidenti Joe Biden është shprehur se amerikanët nuk janë të detyruar ta bëjnë vaksinën e koronavirusit, kur ajo të jet
Ndryshe nga Trump, si do jetë ceremonia e inaugurimit të Joe Biden Në kontrast të fortë me Presidentin Donald Trump, qeverisja e të cilit filloi me një debat për madhësinë e turmave gjatë
Pati përplasje me Trump, Fauci pranon t'i shërbejë presidentit Biden Sipas medieve të huaja, presidenti i ri i Amerikës Joe Biden gjatë një interviste për CNN të enjten tha se i kërkoi Fauc
Biden shenjestrohet nga rrjeti, vesh dy këpucë të ndryshme në rrugë Joe Biden po bën xhiron e rrjetit për shkak të disa fotografive që ka shkrepur paparazi. Ditën e djeshme ai është par
Biden do të vaksinohet LIVE, kërkesa e parë që do të ketë për amerikanët Presidenti i zgjedhur Joe Biden bashkohet me ish-presidentët e SHBA për kryer vaksinën anti Covid. Presidenti i zgjed
Trump "ngul këmbë": Zgjedhjet janë manipuluar Presidenti amerikan, Donald Trump ka publikuar një material 46 minutësh, duke recikluar pretendimet e tij të pabazuara p
Trump nuk heq dorë: Më vodhën votat (VIDEO) Presidenti amerikan, Donald Trump ka perseritur pretendimet e tij për mashtrime zgjedhore, në zgjedhjet e 3 nëntorit kun
Zbulimi: Agjentët kinezë po shenjestrojnë individët në administratën e ardhshme Biden Më shumë se 1000 kërkues shkencorë kinezë janë larguar nga SHBA, ndërkohë që autoritetet amerikane kanë ndërmarrë një op