999 rezultate për

berlinit

Vende speciale për finalen e Championsit (FOTO) Juventus dhe Barcelona do jetë përballen në finalen e Berlinit për herë të parë në historinë e tyre. Ndërkohë më 6 qersh
Allegri: Duhet një Juve e madhe kundër Realit Nevojitet një Juve e madhe për të eliminuar Real Madrid. Ky është mendimi i trajnerit të bardhezinjëve Massimiliano Alle
Magjiku Messi, gallatë me Bayernin në Facebook (FOTO LAJM) I jashtëzakonshëm, fantastik, spektakolar, nuk ka mur që e ndal. Lionel Messi hedh "knockout" Bayern Munchen në "Camp No
5 arsyet pse Juventusi mund të ëndërrojë finalen e Berlinit Fitorja 2-1 në një përballje europiane nuk mund të japë garanci për takimin e radhës, për më tepër kur ndeshja e kthimit
Rruga e Serbisë drejt BE ndesh në "Murin e Berlinit" Përmbushja e të gjitha pikave të Marrëveshjes së Brukselit nga Serbia deri në vjeshtë, do të krijë mundësinë e hapjes së
Champions, ja topi i finales së Berlinit (FOTO LAJM) Është prezantuar topi me të cilin do të luhet finalja e Champions League për sezonin 2014-2015. Duke qënë se kjo ndeshje
Procesi i Berlinit vijon në mars në Prishtinë Kosova do të jetë mikpritëse e samitit të ardhshëm të “Western Balkans 6” në muajin mars, ku takohen shtetet e Europës J
Bregu përkujton 25-vjetorin e rrëzimit të Murit të Berlinit (FOTO LAJM) Deputetja demokrate Majlinda Bregu, me anë të disa fotove që ka postuar në Facebook ka përkujtuar 25-vjetorin e rrëzim
Sammer: Ne, lindorët, ëndërronim Bundesligën Drejtori sportiv i Bayern Munchen aktualisht, dhe ish-lojtar i kombëtares së Gjermanisë Lindore, Matthias Sammer, tha se
25 vjetori i rënies së Murit të Berlinit (FOTO LAJM) Gjermania përkujton sot përmes koncerteve dhe ekspozitave 25-vjetorin e rrëzimit të Murit të Berlinit. Kancelarja gjerma
Muri i Berlinit, njihuni me njeriun që ndihmoi arratisjen e mijëra njerëzve në Perëndim (FOTO VIDEO) Në Gjermani janë planifikuar festa të mëdha për të përkujtuar 25-vjetorin e rëniës së Murit të Berlinit. Nëpër Gjerma
Ndërtohet sërish Muri i Berlinit! (FOTO LAJM) Për të kujtuar 25-vjetorin e rrënimit të Murit të berlinit, artisti gjerman Christopher Bauder e ka ndërtuar sërish atë.
Dita tragjike dhe magjike e 9 nëntorit, kur u shemb përfundimisht Muri i Berlinit (FOTO LAJM) Udhëheqës evropianë dhe disidentë të kohës kanë shënuar sot një çerek shekulli që nga protestat dramatike në Gjermaninë
24-vjet nga kur "ndarja e botës" u shemb me rënien e Murit të Berlinit (FOTO LAJM) Gjermania sot feston 24-vjetorin e bashkimit, mes ish-perëndimit kapitalist dhe ish-lindjes komuniste. Pavarësisht se
Champions, Messi: Dua finalen e Berlinit Ylli i Barcelonës Lionel Messi ka fiksuar një takim për 6 qershorin e ardhshëm, dëshiron të jetë në fushë në Berlin ku d
Në 5 vitet e ardhshme nuk do të ketë zgjerim të Bashkimit Europian Ministri i jashtëm Ditmir Bushati pranoi sot se gjatë 5 viteve të ardhshme nuk do të ketë zgjerim të Bashkimit Europian.
Thaçi shfrytëzon konferencën e Berlinit për të takuar miqtë e vjetër Gjatë vizitës në Berlin, kryeministri Hashim Thaçi ka gjetur kohën për të takuar edhe një nga miqtë e tij të vjetër i ci
Merkel-kryeministrave të Ballkanit: Qytetarët tuaj të mërzitur nga korrupsioni(FOTO-LAJM) Kancelarja gjermane Angela Merkel kërkoi sot një intensifikim i marrëdhënieve mes vendeve të Ballkanit. Gjatë fjalës në
Ja për çfarë do të flitet sot në Konferencën e Berlinit Zëvendësambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Matthias Kiesler u shpreh se konferenca që do të mbahet sot në Berlin do të k
Zbardhet axhenda zyrtare e konferencës së Berlinit Zbardhen detaje të Konferencës së shteteve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet nesër në Berlin. “Këtë të enjte, m