999 rezultate për

beograd

Kur Shkëndija luante kundër Partizanit në Beograd Një foto interesante më solli ish-nënkryetari i KF Shkëndija nga Tetova, Idriz Ibishi nga Tetova. Fotoja është e vit
Nisin konsultimet për dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak do të fillojë konsultat këtë javë për t’u fokusuar në dialogun Beograd-Prishtinë, tha sot zëdhënësi i P
KORONAVIRUSI/ Ndahet nga jeta peshkopi i Kishës Ortodokse në Serbi Peshkopi i Valjevës i Kishës Ortodokse Serbe (KOS), 71-vjeçari Milutin, ka vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Qe
Ngjela: Albin Kurti kryeministër, frikë për Beogradin dhe Tiranën Sipas avokatit Spartak Ngjela, Albin kurti është kryeministri i parë shqiptar që ka një program teorik të një niveli të
Berisha: Marrëveshja LVV-LDK, goditje për tradhtarët dhe argatët e Serbisë Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje dhe LDK-në për arritjen e marrëveshjes për koalic
Ku ka përfunduar droni dhe flamuri që u ngritën në Beograd? Ndeshja në mes të Serbisë dhe Shqipërisë do të mbahet mend gjatë si njëra nga më emocionueset për tifozët Kuq e Zi. Sfid
Grenell e Vuçiq përplasje në Beograd për taksën dhe fushatën e çnjohjeve Emisari special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka vizituar Prishtinën dhe Beogardin, me qëllim të
Trump s’do të lejojë që negociatat Prishtinë-Beograd të zgjasin shumë Pas vizitës që e zhvilloi në Prishtinë, i dërguari i Posaçëm Presidencial për Negociatat e Paqes ndërmjet Kosovës dhe Se
I dërguari i SHBA viziton këtë javë Prishtinën dhe Beogradin Emisari special i presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, të enjten të do të qëndrojë për një
Vuçiq: Me marrëveshjen për linjën ajrore Prishtinë-Beograd, evituam njohjen e Kosovës Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka folur nga Zvicra rreth marrëveshjes Kosovë-Serbi, të nënshkruar sot në Berlin për v
Ish-ministri për Reçakun: Rama krah Vuçiç, përdhosje e viktimave të pafajshme Ish-ministri Genc Pollo, ka reaguar ashpër në lidhje me marrëdhënien që Kryeministri Rama ka mbajtur publikisht këto koh
"Kisha ka shumë dhe Zot ka një", Majko reagon pas sulmeve në Beograd ndaj ambasadës së Malit të Zi Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme është vënë sulmuar ambasada e Malit të Zi në Beograd. PWr këtë ka reaguar Mini
Sulmohet ambasada e Malit të Zi në Beograd, PD: Provokim ndaj paqes në rajon Partia Demokratike ka reaguar pas sulmeve mbi ambasadën e Malit të Zi në Beograd. Në një deklaratë, PD shprehet se në pë
Pacolli i ashpër ndaj Vuçiç, thotë se Beogradi po nxit tensione në Kosovë Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb, Aleksandar Vuç
Fuga: Në vend të shkojmë në Bruksel, përfundojmë në Beograd Nga Artan Fuga Përse “minishengeni ballkanik” nuk është “minishengen” Përtej asaj që “minishengeni ballkani
Biznesmeni i njohur qëllohet me snajper në mes të Beogradit (FOTO LAJM) Biznesmeni i njohur nga Mali i Zi, Miodrag Daka Davidoviç, 62-vjeç është qëlluar mbrëmjen e djeshme përpara Hotel “Croën
Shkëputja e Kosovës nga rrjeti energjetik i Serbisë, vijnë reagimet nga Beogradi Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës (KOSTT) të hënën kanë nënshkruar një ma
Serbia paralajmëron një "ligj lufte" me Kosovën Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin ka thënë se së shpejti në parlamentin serb do të paraqitet një strategji mbro
NATO kujton me video intervenimin në Kosovë, plasin mediat serbe: Diçka po zien (VIDEO) Një videoxhirim i ri promovues i NATO-s, i publikuar ditë më parë në YouTube flet për misionin e kësaj aleance në Kosovë
Tmerrohet lojtari i Fiorentinës, tentojnë ta rrëmbejnë në Beograd Aleksa Terzic ka kaluar një natë të frikshme. Mbrojtësi i Fiorentinës ndodhej në Beograd për të luajtur ndeshjen e Serbi