999 rezultate për

belge

Ja kush i shkaktoi sulmet në Paris Salah Abdeselam ka thënë se përgjegjësi kryesor për sulmet e 13 nëntorit në Paris është Abdelhamid Abaaoud, i cili vdiq
Ja pse sulmi në Bruksel mund të ishte më i frikshëm Hetuesit belg kanë zbuluar planin e fshehtë të terroristëve lidhur me sulmet në Bruksel. Mediat belge raportojnë se S
Shokuese / Ja çfarë u gjet ne trupat e viktimave të Brukselit (FOTO LAJM) Mjeket ne Belgjike jane shokuar nga ajo cfare kane gjetur ne trupat e viktimave te sulmeve terroriste ne Bruksel, dy dit
Ministri izraelit kritikon belgët: Luftoni terrorizimin, mos hani çokollata Ministri izraelit i Inteligjencës dhe Transportit, Yisrael Katz, akuzoi Belgjikën se nuk po bën mjaftueshëm në luftën ku
Shpallen të pafajshëm tre kosovarët e dyshuar për terrorizëm në Gjermani Tre kosovarët e arrestuar të martën pasi dyshoheshin se mund të kishin lidhje me terrorin islamik, janë liruar gjatë dit
Ministri izraelit: Belgët mos të hanë çokollata por të luftojnë terrorizmin Ministri izraelit i Transportit, Inteligjencës dhe Energjisë Atomike, Yisrael Katz, ka dhënë një deklaratë disi të çudit
Ziadin Sela, telegram ngushëllimi ambasadores belge dhe atij të BE-së Pas sulmeve terroriste në Belgjikë, kryetari i LR-PDSH, Ziadin Sela, ka dërguar telegram ngushëllimi ambasadores belge t
Najim Laachraoui është ende i lirë (FOTO LAJM) Kryeprokurori i Belgjikës, Frederick Van Leeuw ka dalë në një konferencë për shtyp, ku ka përgjënjeshtuar kapjen e organ
Ilir Kulla: Ja pse ka dështuar Belgjika në luftën kundër terrorizmit (VIDEO) Eksperti i sigurisë Ilir Kulla u shpreh në "Opinion" se Belgjika ka dështuar në luftën kundër terrorizmit. Ilir Kulla
Video e re / Ja momenti kur policia belge qëllon Salah Abdeslam (VIDEO) Këto pamje, të marra nga një tjetër kënd, tregojnë se si katër ditë më parë autoritetet arrestuan të shumëkërkuarin Sala
Sulmet në Bruksel, Dade: Shqipëria pranë autoriteteve belge Kryetarja e Komisionit për Politikën e Jashtme, Arta Dade, ka reaguar pas ngjarjeve terroriste në Bruksel. "Komisioni
Hezbollah: Zjarri i Lindjes së Mesme po djeg edhe Europën Sulmet terroriste që tronditën Brukselin në orët e paradites së të martës nuk janë marrë ende përsipër nga askush, por a
Policia belge në kërkim të 4 autorëve, shkon në 34 numri i viktimave Është katër numri i personave të dyshuar si autorë të sulmeve gjakatare që goditën Brukselin paraditen e së martës. N
MPJ dënon sulmet terroriste në Bruksel MPJ dënon sulmet terroriste që goditën sot Brukselin dhe shpreh solidaritetin me popullin dhe qeverinë belge në keto mom
Shpërthimet në Bruksel, anulohet një miqësore e madhe Super miqësorja mes dy përfaqësueseve, Belgjikës dhe Portugalisë është anuluar. Shpërthimet terroriste në Belgjikë kanë
Sulmet e Parisit, identifikohet bashkëpunëtori i terrorist Abdeslam Bashkëpunëtori i terroristit, Salah Abdeslam, përgjegjësi kryesor për sulmet e nëntorit në Paris, është identifikuar. Kë
Salah Abdeslam bashkëpunon me policinë I dyshuari për sulmet në Paris, Salah Abdeslam, që u arrestua një ditë më parë në Belgjik, është akuzuar zyrtarisht nga
Të shtëna në Bruksel, dy të plagosur Policia belge ka raportuar se janë shënuar të shtëna të reja në Bruksel, dhe si pasojë dy persona kanë mbetur të plagosu
Skënderbeu pëson humbje në miqësoren e parë Skënderbeu ka humbur ndeshjen e parë miqësore të luajtur në Spanjë gjatë ditës së sotme. Skuadra korçare është mposhtur
Edon Zhegrova çmend belgët me talentin e tij (VIDEO) Talenti kosovar Edon Zhegrova, i cili është zgjedh disa herë më i miri për gjeneratat e tij, po mahnit Belgjikën. 16-