999 rezultate për

behrami

Behrami për dënimin e Xhakës dhe Shaqirit: Jemi shumë të lumtur që nuk u suspenduan Valon Behrami ka thënë se ai dhe lojtarët e tjerë të Kombëtares se Zvicrës kanë folur pas ndeshjes kundër Serbisë, gjatë
Dalin pamjet, si Behrami shan tifozët serb pas golit të Shaqirit (VIDEO) Zvicra mposhti Serbinë falë 2 golave të futbollistëve shqiptarë, Granit Xhakës i cili barazoi rezultatin në 1-1 me një s
Reagon edhe Behrami, ky postim i tiji pritet të ngjallë reagime të forta (FOTO LAJM) Pas Xhakës dehe Shaqirit, ka reaguar edhe njëri prej lojtarëve më të mirë të Zvicrës këtë Botëror, Valon Behrami. Beh
Babai i Valon Behramit flet për ndeshjen Serbi – Zvicër Lojtarët shqiptarë nga Kosova që sonte do të paraqiten për Zvicrën, Valon Behrami, Xherdan Shaqiri e Granti Xhaka, nuk m
Formacionet zyrtare: Serbi – Zvicër, ja sa shqiptarë do të luajnë Janë publikuar formacionet e njërës prej ndeshjeve më të nxehta në këtë Kampionat Botëror. Zvicra do të luajë përball
Çmendën serbët, bëjnë kërkesën më të çuditshme për Behramin (FOTO LAJM) Sot do të zhvillohet ndeshja Zvicrës dhe Serbisë, një sfidë që pitet të sjell shumë polemika për vet faktin që në fushë
Gazeta zvicerane: Kundër Serbisë na duhen 11 Behrama (FOTO LAJM) Mediat zviceriane po ushtrojnë një presion të madh ndaj serbëve për ndeshjen që do të luhet sonte në darkë. Jo më la
Mediat zviceriane "ndezin" pragndeshjen Zvicër-Serbi Ndeshja midis Zvicrës dhe Serbisë pritet të luhet ditën e nesërme por mediat zviceriane kanë vendosur të mos presin më p
Alarm tek Brazili, Behrami e sakatoi Neymarin Shkelmat e marra nga futbollistë e Zvicrës duket se kanë bërë punën e tyre, pasi braziliani Neymar ka hyrë thuajse i për
Nuk ndodhte që prej 1998, Behrami rrezikon të "djegë" Neymarin Neymar pati një natë të vështirë mbrëmë duke pësuar plot 10 faulle, shumica dërrmuese prej Valon Behramit. Ky rekord
Bllokoi sulmin e Brazilit, tifozët kërcënojnë me jetë Behramin Brazili dhe Zvicra mbrëmjen e djeshme u ndanë me një barazim 1-1, por kjo ndeshje vazhdon të komentohet edhe ditën e sot
Histori prekëse, babai i Behrami tregon vuajtjet pas largimit nga Kosova Valon Behrami është një nga futbollistët më luftarak të kombëtares së Zvicrës. 33-vjeçari i lindur në Mitrovicë edhe në
Behrami dëmton Xhakën në stërvitje, mesfushori rrezikon të humbas Botërorin (VIDEO) Mesfushori me origjinë shqiptare, Granit Xhaka rrezikon pjesëmarrjen në Botëror, pas dëmtimit në gju gjatë një dueli me,
Valon Behramin pëson dëmtim muskular dhe mungon për disa javë Valon Behramin është diagnostikuar me lëndim të nivelit të parë dhe pritet të mungojë rreth tre javë. Ai ka lënduar m
Një tjetër futbollist shqiptar ndahet nga bashkëshortja Pas Blerim Xhemailit, një tjetër futbollit i përfaqësueses së Zvicrës i ka dhënë fund martesës 12 vjeçare me modelen zvi
Vdes shkrimtari Isa Behrami Sot, ka ndërruar jetë profesori dhe shkrimtari, Isa Behrami, nga fshati Vinarc i Epërm, komuna e Mitrovicës. Ai tërë
Behrami thyen një rekord me Zvicren Kualifikimi i Zvicrës në Kupën e Botës do të jetë më i veçantë për mesfushorin e saj me prejardhje nga Kosova. Pas dy
Behrami rrezikon karrierën nëse luan të enjten Mesfushori kosovar, Valon Behrami rrezikon karrierën e tij, vetëm e vetëm që të ndihmojë Zvicrën të kualifikohet në Kupë
Behrami: Duhet të jemi shembull për të tjerët Udinese ka marrë vetëm tri pikë nga gjashtë ndeshjet e para në Serie A dhe humbja 3:1 nga Roma të shtunën ka prishur edh
Valon Behrami bëhet me skuadër të re Valon Behrami është rikthyer në Serine A. Mesfushori 32 vjeçar nga Kosova, ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me Udine