999 rezultate për

be-se

Vetëm nën trysninë e BE-së mund të kalojë ky ligj Projektligji për parandalimin e konfliktit të interesit në ushtrimin e funksionit publik ka kaluar në qeveri para dy jav
Thaçi mburret para vëzhguesit të zgjedhjeve nga BE Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot shefin e Misionit Vëzhgues të BE-së për zgjedhjet në Kosovë, Alojz Peterle
Shqiptarët që do të udhëtojnë në BE do të paguajnë 10 euro taksë Qytetarët e vendeve të Ballkanit Perëndimor në të ardhmen, për të udhëtuar në zonën Shengen duhet të kërkojnë miratim pa
BE pritet të vendosë rregulla të reja për vizat për Ballkanin Shtetasit e vendeve të Ballkanit Perëndimor në të ardhmen për udhëtime në hapësirën Shengen pritet që paraprakisht të kë
Haradinaj e kritikon sy më sy Apostolovën Shefja e BE-së në Kosovë, Natalya Apostolova, ka thënë sot se BE qëndron afër Kosovës në përmbushjen e kritereve në rrug
Shkelja e dialogut nga Serbia/ Vjen reagimi i BE-së pas akuzave të Thaçit Bashkimi Evropian shpreh keqardhje për kërkesën e Serbisë që integrimi i personelit serb në gjyqësorin e Kosovës të shty
Apostolova takon LDK-në e AAK-në Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, takon sot shefat e grupeve dhe komisioneve parlamen
INTERVISTA/ Thaçi: BE-së i dhembin kritikat e mija por kam të drejtë Presidenti i Kosovës Thaçi në një intervistë ekskluzive për DW i kërkon Shqipërisë që t’i pajisë qytetarët e Kosovës me
Deklarata për shtetësi tregon mllefin që është mbushur ndaj BE-së Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar një plan “B” për liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian, duke kërku
BE-ja: Katalunja e pavarur nuk do të jetë anëtare e BE-së Pierre Moscovici, komisioneri evropian i Çështjeve Ekonomike, deklaroi sot se Katalunja, nëse do të shpallet e pavarur d
Nga ky vit bandat shqiptare do t'i hetojë edhe Prokuroria Evropiane Evazion fiskal, pastrim parash, korrupsion: Një prokurori e përbashkët duhet të hetojë shpërdorimin ndërkufitar të parav
Moscovici: Katalonia e pavarur nuk do të jetë anëtare e BE-së Pierre Moscovici, komisioneri evropian i Çështjeve Ekonomike, deklaroi sot se Katalonia, nëse do të shpallet e pavarur d
Thaçi kritikon Bashkimin Evropian: Shembini muret për Kosovën Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një Editorial për portalin panevropian “EurActiv” ka kritikuar Bashkimin Evropën p
Drejtori i BE-së ia thotë në sy Haradinajt ç'mendon për demarkacionin Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Negociata për Zgjerim të Komisionit Evropian, Christian Danielsson, ka takuar s
Serbia trondit Kosovën me këtë letër dërguar BE-së Beogradi zyrtar do t’i dërgojë një letër 22 shteteve anëtare të Bashkimit Evropian që të rishqyrtojnë vendimin për njohj
Dacic i bën presion BE-së, ka disa fjalë për Kosovën Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, tha sot se Kosova nuk mund të jetë rast i ndarë dhe specifik, siç e kanë vlerësuar
Edhe Rusia ia përmend Kosovën BE-së Pas Serbisë edhe Rusia nuk e ka lenë pa e përdorur në favor të saj referendumin e Katalonjës në Spanjë. Ata që kanë
Daka tregon për rolin e OSBE-së gjatë zgjedhjeve në veri Valdete Daka, shefe e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ka bërë të ditur se roli i OSBE-së në zgjedhjet lokale të 22 tet
Pacolli e pranon para BE-së dështimin për demarkacionin Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë në Bruksel, pas takimit me përfa
Veseli: Shumë shpejt do t'i përmbushim kriteret për vizat Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur në takim Shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në K