999 rezultate për

baza

Deklarata Kushtetuese e 2 korrikut, bazament i pavarsisë Në nderim të 25-vjetorit të Deklaratës Kushtetuese të 2 Korrikut, Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë një seancë solemne,
Ankesat e kandidatit grek në Konispol janë të pabaza (FOTO LAJM) Nga Arben LLALLA - Kandidati për kryetar të bashkisë së Konispolit i PBDNJ-OMONIA, Anastas Gudas është ankuar tek OSCBE
Shkatërrohet baza e prostitucionit në Tiranë, përdornin edhe vajza të mitura Policia e Tiranës ka shkatërruar një bazë të prostitucionit që zhvillohej në periferi të kryeqytetit. Forcat blu kanë
Amerika shkatërron 8 baza ushtarake mbi ISIS Shtetet e Bashkuara të Amerikës, së bashku me aleatët e saj në kampin anti-ISIS ka kryer 14 sulme mbi caket e militantëv
Baza amerikane në Irak sulmohet nga ISIS Zyrtarët irakianë thonë se grupi Shteti Islamik, sulmoi, por dështoi në përpjekjen që të hynte në një bazë ushtarake ame
Kuba kërkon t’i kthehet baza në Guantanamo Presidenti i Kubës, Raul Castro, ka kërkuar nga Shtetet e Bashkuara, që para normalizimit të marrëdhënieve midis dy vend
SASHK: Deklarata e BDI të mos krijojë ndarje në baza etnike Thirrjes së BDI për ndërprerjen e grevës dhe akuza e saj për SASHK-un se ka radikalizuar kërkesat shkak të ministrit të
Koço Danaj: Shqipëria Natyrale ka baza historike dhe kushtetuese Kryetari i Listës për Shqipërinë Natyrale, Koço Danaj është shprehur se ka patur shumë mesazhe mbështetëse nga ana e aty
Pack-Haradinajt: Nuk mund të bëhesh kryeministër Ish-deputetja gjermane e PE-së, Doris Pack ka komentuar situatën politike në Kosovë. Pack, lidhur me këtë krizë ka th
Mustafa: Kryeministri do udhëheqë dialogun me Serbinë Isa Mustafa ka shkruar se në krye të dialogut me Serbinë, nga pala kosovare do të jetë kryeministri i vendit. Ai ka s
Evolucioni "De Biasi", ja projekti i kombëtares Gianni De Biasi garantoi se u ka dhënë fund eksperimenteve me skuadrën dhe se edicioni i ri do ketë objektiv të qartë, q
Zbulohet baza e falsifikimeve në Elbasan Strukturat e luftës kundër krimit ekonomik dhe financiar në Elbasan, në bashkëpunim me organin tatimor bënë të mundur id
"Monstra", sot pritet vendimi Sot pritet vendimi gjyqësor lidhur me vrasjen e pesëfishtë në liqenin e Smilkovcit në Shkup. Krimi makabër, ku mbetën
Gold Ag për rastin "Monstra": Turp për këtë shtet që ngre akuza të pabaza Pasi prokurorja Gordana Geshovska përdori si akuzë në rastin "Monstra" edhe këngën e Gold Ag "Ty o Gostivar", ka reaguar
Berisha: Fshesë në Ushtri për të fshehur gjurmët e trafikut të drogës Sali Berisha akuzon shefin e qeverisë Edi Rama dhe ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli se po nxjerrin një seri ushtarakës
Civil: Vrasja e 18-vjeçarit të mos nxisë urrejtje etnike Organizata Civil ka bërë publik qëndrimin e saj lidhur me vrasjen e rëndë të ndodhur mbrëmë në Gjorçe Petrov, ku u vra n
Ushtria shqiptare dhe ajo amerikane stërvitje në Luginën e Preshevës Baza ushtarake "Jug" në Bujanovc të Luginës do të jetë mikpritëse e një stërvitje ushtarake, ku do të marrin pjesë trupa
Ekonomia, Rama në Facebook: Të dhënat e BSH tejet inkurajuese Inkurajuese i ka cilësuar kryeministri i vendit Edi Rama të dhënat e raportit të Bankës së Shqipërisë për situatën ekono
Vilarrubi sulmon Federatën: Barça, baza e Spanjës Zëvendëspresidenti i Barcelonës, Carles Vilarrubi është shprehur i habitur se si askush nga Federata Spanjolle nuk ka da
Forcat ruse okupojnë të tjera baza në Krime Pas ultimatumit të Rusisë për personelin e Belbekut që ta dorëzoj bazën ushtarake forcat pro-ruse duket se kanë depërtua