999 rezultate për

bashkohen

Politikanët bashkohen për vdekjen e këngëtarit George Michael Politikanë në botë kanë shprehur ngushëllimet për lajmin e trishtë për vdekjen e yllit të muzikës pop, George Michael.
Taravari: Njerëzit e PDSH-së dhe LR-PDSH-së të bashkohen në një parti Sekretari i LR-PDSH-së, Arben Taravari ka komentuar për gjendjen në Partinë Demokratike Shqiptare dhe Lëvizjen për Refo
Ademi: Shqiptarët kanë shansin historik të bashkohen rreth një platforme Bashkimi Demokratik për Integrim ia shtrin dorën e bashkëpunimit të gjitha partive shqiptare. Xhevat Ademi nga kjo pa
Ulet numri i shqiptarëve të Kosovës që i bashkohen ISIS-it Është shënuar ulje e numrit të shqiptarëve të Kosovës të cilët i bashkohen Shtetit të vetëshpallur Islamik, ISIS për të
Terrorizmi kërcënon Rusinë / Mbi 3.200 rusë i bashkohen ISIS-it Duket se terrorizmi po kërcënon Ruësinë tashmë pasi mbi 3.200 shtetas rusë janë larguar nga vendi për t'iu bashkuar Shte
13 nëndegë të VV-së i bashkohen PDK-së në Drenas Degës së Partisë Demokratike të Kosovës, sot iu bashkuan 13 nëndegë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe qindra anëtarë të kës
Tashmë mund të përdorni Skype edhe pa qenë i regjistruar Microsoft më në fund e ka kuptuar se të shumtë janë ata ofrues të komunikimit me audio dhe video të cilët nuk kërkojnë n
Ben Blushi prezanton partinë "Libra", ja cilat figura i bashkohen (VIDEO) Deputeti Ben Blushi, si dhe deputetja Mimoza Hafizi gjatë ditës së sotme prezantuan në Akademinë e Arteve partinë e re,
Basha: Shqiptarët t'i bashkohen koalicionit të vlerave Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi nga Kurbini se Partia Demokratike është e gatshme të mirëprës çdo
Luftës Rusi-SHBA i bashkohen edhe Arabia Saudite, Katari e Turqia Arabia Saudite, Katari dhe Turqia kanë pranuar të marrin pjesë në negociatat mes SHBA-së dhe Rusisë për të kufizuar opoz
Francë/ Të miturit në kampin e “Xhunglës” do bashkohen me familjet Brenda pak ditësh, fëmijët e pashoqëruar që ndodhen në kampin e Kales në Francë, që njihet ndryshe edhe si “xhungla”, do
Zyrtarizohet koalicioni, shqiptarët bashkohen në zgjedhjet në Mal të Zi Katër subjektet politike shqiptare janë bashkuar në koalicionin e madh shqiptar, në kuadër të zgjedhjeve parlamentare që
Bashkohen partitë shqiptare në Mal të Zi/ Prioritet, promovimi i gjuhës shqipe Tre partitë kryesore shqiptare në Mal të Zi kanë vendosur të bashkohen dhe të garojnë së bashku në zgjedhjet e tetorit,
Ja 10 yjet që mund t'i bashkohen ende Kosovës (FOTO LAJM) Përfaqësuesja e Kosovës këtë muaj zhvilloi ndeshjen e parë zyrtare, ku u përballë me përfaqësuesen e Finlandës, pwr kual
Protestës së qytetarëve i bashkohen edhe deputetë të VV-së Grupit të qytetarëve #Protestoj, të cilët kanë dalë për të protestuar kundër krimit dhe korrupsionit pas publikimit të p
Rritet numri i gjermanëve që i bashkohen ISIS-it Numri i simpatizantëve terroristë të cilët po largohen nga Gjermania për t’iu bashkuar luftës së Shtetit Islamik është r
Bunjaku sfidon sërish: Presim disa lojtarë që ishin në Europian Trajneri i Kosovës, Albert Bunjaku ngulmon se bëhet fjalë për disa lojtarë që do t'i bashkohen Kosovës në të ardhmen nga
Relaks 29 orë, pastaj fillon "karantina" Pas dy javësh grumbullim, kombëtarja shqiptare e futbollit, do të ketë 29 orë në dispozicion për tu relaksuar. Vendimi ë
Limaj: Nesër do të protestojmë në mënyrë paqësore Kryetari i Nismas për Kosovën, Fatmir Limaj në konferencën e thirrur në sheshin “Skënderbeu” ka lajmëruar se nesër prote
Ymeri: Shumë njerëz do t’i bashkohen VV-së Lëvizja Vetëvendosje ka zhvilluar një konferencë për media lidhur me aderimin në Vetëvendosje të Xhevat Bislimit dhe Baj