999 rezultate për

bashkive

Zgjerohet Shoqata e Bashkive, kryetare Voltana Ademi Ditën e sotme, Shoqata e Bashkive të Shqipërisë mblodhi Asamblenë e Përgjithshme dhe miratoi një seri vendimesh si dhe z
Administrimi i bashkive, ja si do ndahen administratorët nga PD e PS Më 21 qershori u përcaktua qeverisja e 61 bashkive dhe këshillave bashkiakë, ndërsa në lidhje me administratorët për shk
Pesë gra fituan garën për kryetare bashkie Në pjesën më të madhe të bashkive procesi i numërimit ka përfunduar, duke bërë publikë edhe emrat e kryebashkiakëve të r
AP: E majta fiton në Shqipëri Rezultatet paraprake të zgjedhjeve lokale në Shqipëri tregojnë se koalicioni i majtë qeverisës kryeson në pjesën më të m
Rama e Meta ndajnë bashkitë, PS garon në 2/3-at Tre muaj para fillimit të fushatës zgjedhore për të zgjedhur kryetarët e 61 bashkive të reja të vendit, kryetarët e dy p
Pushteti vendor, shkelje flagrante në dhënien e lejeve të ndërtimit Drejtorja e Pergjithshme e Agjencise Kombetare te Planifikimit te Territorit, Znj.Adelina Greca komentoi sot vendimin K
Qeveria mbështetje bashkive të reja për hartimin e planeve të zhvillimit Zëvendëskryeministri Niko Peleshi inspektoi sot punimet për sistemimin e trotuareve të Bashkisë Maliq ku bëri me dije se
Kushtetuesja rrëzon kërkesat e bashkive për vendimet e KKT-së Gjykata Kushtetuese rrëzon paditë e disa komunave dhe bashkive për shfuqizimin e vendimeve të marra në Këshillin Kombëta
Dhoma Britanike e Tregtise organizon takim për menaxhimin e mbetjeve urbane Dhoma Britanike e Tregtisë organizoi këtë të mërkurë një takim me përfaqësues të shumë komunave dhe bashkive lidhur me m
Tahiri letër krerëve të bashkive: Lironi vendparkimet publike Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri përmes një letre u kërkon kryetarëve të bashkive kryesore marrjen e masave
Rama thërret për raportim krerët e bashkive dhe komunave Kryeministri Edi Rama ndërmerr personalisht konsulta për reformën administrative-territoriale. Kreu i qeverisë ka thirru
AP- krerëve të bashkive: Merrni masa për personat e pastrehë Avokati i Popullit, Igli Totozani përmes një letre drejtuar të gjithë kryetarëve të Bashkive kërkon marrjen e masave eme
Tahiri mbledh prefektët dhe kryebashkiakët për ndërtimet pa leje Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka mbledhur prefektët, kryetarët e bashkive dhe drejtorët e policive të qarqeve. T
Binjakëzimi i bashkive, Basha: Projekti nxit bashkëpunimin me bashkitë e BE-së Kreu i Bashkisë Lulzim Basha e ka cilësuar si një ngjarje të rëndësishme projektin evropian “Për binjakëzimin e Bashkive
Qeveria rrit pagat krerëve të bashkive Qeveria vendosi në mbledhjen e radhës te enjten për të rritur pagat e drejtuesve të lartë të njësive vendore. Kryeminist
Taksat vendore, Basha: Rishikim sistemit fiskal Tirana është qyteti ku është zhvendosur pjesa më e madhe e popullsisë, qyteti që u shërben më shumë banorëve krahasuar m
Shqipëria merr presidencën e radhës së KMKE Shqipëria ka marrë Presidencën e radhës së Komitetit të Ministrave të Këshillit të Evropës. Në kuadër të saj, në Tiranë
Krerët e bashkive të majta: Moratoriumi po dëmton turizmin Krerët e bashkive dhe komunave bregdetare të qeverisura nga PS gjatë një takimi të zhvilluar në Durrës janë shprehur kun
Shërbimi ndaj qytetarëve, trajnohen stafet e bashkive dhe komunave Punonjësit e bashkive dhe komunave do të trajnohen për të shërbyer më mirë ndaj qytetarëve. Nëpërmjet një financimi të K