999 rezultate për

bashkise

Pamje të frikshme në Tiranë, rrëshqitje toke e pemë mbi makina (FOTO LAJM) Përmes një mesazhi në twitter, Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka falenderuar të gjithë punonjësit dhe eki
Festat kombëtare, Bashkia e Tiranës bën bashkë motoristë nga Shqipëria dhe Kosova Nën moton “Rrugëtojmë nën një flamur”, Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Enduro Albania & Mc Eagles”, mblodhën dje në
Mimi Kodheli rrëfen të pathënat: Rama mu lut të bëhesha nënkryetare "U kontaktova nga Edi Rama dhe pas disa muajsh insistimi të tijin për tu bërë nënkryetare e Bashkisë së Tiranës, vendosa
Dritan Leli, pa frena fare: Rama më frymëzon, një duartrokitje për të (VIDEO) Ka qenë shumë i veçantë në natyrën e tij fjalimi i kreut të Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli gjatë vizitës në godinën e r
FOTOT / Festimet për 105-vjetorin në Tiranë, vendosen kurora me lule te Monumenti i Pavarësisë Tirana përkujton sot 105-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, datë kur Ismail Qemali dhe udhëheqësit e tjer
105-vjetori i pavarësisë, vendosen kurora me lule te Monumenti i Pavarësisë Tirana përkujton sot 105-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, datë kur Ismail Qemali dhe udhëheqësit e tjer
Veliaj takime me të rinjtë e FRESH Kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili është njëherësh edhe anëtar i Kryesisë së Partisë Socialiste, zhvilloi një bashkëbis
Panairi i Brukselit, Veliaj merr pjesë në hapjen e stendës shqiptare Për herë të parë, Tirana bëhet pjesë e një prej panaireve më të mëdha europiane të fundvitit, “Winter Pret-Christmas Mar
Panairi i Brukselit, kryebashkiaku i Tiranës merr pjesë në hapjen e stendës shqiptare Për herë të parë, Tirana bëhet pjesë e një prej panaireve më të mëdha europiane të fundvitit, “Winter Pret-Christmas Mar
Shpërdorim detyre, kallëzohet në prokurori kryetarja e Bashkisë Sarandë Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në prokurori Bashkinë e Sarandës, me akuzën për "shpërdorim detyre". KLSH ka
Veliaj prish raportet me Metën? Shkarkohen katër administratorë pasi LSI refuzoi projektet e bashkisë Katër administratorët e LSI në kryeqytet janë shkarkuar. Burime nga bashkia e Tiranës bëjnë të ditur se kryebashkiaku V
Kryetari i bashkisë Bulqizë për helmimin e nxënësve: Mbaj të gjithë përgjegjësinë Pas helmimit të 60 nxënësve në një shkollë në Bulqizë për shkak të kaldajave, ka reaguar edhe vetë Melaim Damzi, kryetar
8 apartamente e lokal 435 mijë eurosh, kryebashkiakia e Roskovecit e "krimbur" në para Kryetarët e disa prej 61 bashkive, sfidojnë edhe njerëzit e politikës dhe gjyqësorit, sa i përket posedimit të pasurive
Bashkia e Tiranës përzgjidhet në Konferencën e OKB-së si shembull suksesi Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj mori pjesë në Konferencën e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike,
Habit Erion Veliaj: Nuk i duroj dot "pjeshkat" që kalojnë para bashkisë Kryebashkiaku Erion Veliaj dje në mbrëmje ka qënë i ftuar në emisionin e ri të Roza Latit në "Ora News". Gjatë inter
Kryetarja e Bashkisë Shkodër ndalohet nga policia (FOTO LAJM) Kryetarja e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi është ndaluar nga policia për shkak se ka shkelur rregullat e qarkullimit rru
I vendosi tritol kryetarit të bashkisë, arrestohet 37-vjeçari në Mat Policia e Matit ka vënë në pranga autorin e dyshuar për vendosjen e eksplozivit në dy ngjarje në Burrel. Burime zyrt
Veliaj pret në Tiranë kryetarin e Bashkisë së Roterdamit, Aboutaleb Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti sot në një takim të veçantë homologun e tij, kryetarin e Bashkisë së
Deputetja e re e PDIU-së: Kryebashkiaku i Dibrës, hajdut e qoftexhi Deputetja e Qarkut të Dibrës, Reme Lala me tone të ashpra ka mbajtur fjalën e parë në Kuvendin e Shqipërisë. Ajo ka
Çmenduria e Ramës ndër vite, fjalori i “shfrenuar” dhe grushtet mbi podiume (VIDEO) Në edicionin e sotëm të emisionit Opinion është publikuar një videokolazh me disa nga momentet më pikante të kryeminsitr