999 rezultate për

bashkimin

Këshilltari i Edi Ramës kërkon bashkimin Shqipëri-Kosovë Analisti Baton Haxhiu shprehet se zgjidhja për Kosovën do të ishte bashkimi me Shqipërinë. I ftuar në një bashkëbise
Heshtja e frikshme e Albin Kurtit për bashkimin Kosovë-Shqipëri Koment nga Ervin Shkulaku Albin Kurti është politikani më i njohur nga Kosova në diasporën shqiptare vetëm për
Kurti reagon: Bashkim me Shqipërinë dhe jo ndarjes së Mitrovicës Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një kohë që po flitet për ndryshim kufijsh nuk kishte folur për Bashkim
Do shkatërronte SHBA-në dhe Bashkimin Sovjetik, kjo ishte ushtria e Enver Hoxhës (FOTO LAJM) Forcat e Armatosura të Shqipërisë kanë pësuar një rrënim të madh që nga koha kur për ushtrinë kishte një investim kolosa
Thaçi: Bashkohuni me mua që ta marrim Preshevën Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka falënderuar liderët dhe qytetarët e Luginës së Preshevës për përkrahjen e tyre rre
“Shkëmbim kufijsh”, Princ Leka propozon bashkimin e Kosovës me Shqipërinë Bashkimi kombëtar do të ishte ideal për Kosovën dhe Shqipërinë. I këtij mendimi është Princi i Shqipërisë Leka i Dytë që
Daci pret në vilën e tij Thaçin, përmendin bashkimin e Luginës me Kosovën Kryetari i Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, Nexhat Daci ka pritur në vilën e tij në Brezovicë, president
Lugina e Preshevës kërkon bashkimin me Kosovën Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa, ka thënë se është e drejtë legjitime e shqiptarëve të Luginës s
Meksika, thirrje për bashkimin e fëmijëve me prindërit imigrantë Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo kryesoi një delegacion të lartë në Meksik, në një kohë kur ajo ndodhet në tranz
SHBA, qindra fëmijë në gjykata duke pritur bashkimin me familjen Në mesin e qindra fëmijëve të ndarë nga prindërit e tyre në Amerikë, qëndron edhe një djalosh 1 vjecar që pret radhën e
Me lot në sy, nëna e ndarë nga fëmijët kërkon bashkimin Yeni Gonzalez, nga Guatemala, kaloi ilegalisht kufirin e Shteteve të Bashkuara dhe u veçua nga fëmijët e saj. Zëri i Ame
Deputeti demokrat: Shqipëria nuk do të integrohet në Bashkimin Evropian Partia Demokratike ka protestuar sot në Komisionin e Punës nëpërmjet deputetit Bardh Spahia. Komisioni drejtohej nga dep
Ahmeti: Gjërat kanë ndryshuar, nuk duhet Bashkimi Kombëtar Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, në një intervistë, në televizionin T7 ka shuar shpresat e shqi
Dalin përgjimet, si britanikët kanë bërë planin për trazimin e Bashkimin Evropian Boris Johnson paralajmëroi gjatë një darke private se “Brexit” mund të ngatërrohet shumë keq, ndërsa Departamentin e The
Kurti takohet me Soltes, kërkon bashkimin e Mitrovicës Lideri i VV-së, Albin Kurti, ka takuar sot raportuesin e PE-së për Kosovën, Igor Soltes. Kurti gjatë takimit theksoi se
Kosova kërkon nga Shqipëria bashkimin doganor Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro Rezolutës për unifikim të pikave doganore mes dy republikave, Kosovës dh
Bella Hadid dhe The Weeknd konfirmojnë ribashkimin në Paris (FOTO LAJM) The Weeknd dhe Bella Hadid duket se janë një hap para rregullimit të marrëdhënieve, veçanërisht së fundmi pasi po shijoj
Qeveria e re në Itali, çfarë do ndodhë me emigrantët shqiptarë Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe për mijë
Mirëqenia e vendit apo integrimi në Bashkimin Europian!? nga Eriob Muça - Ditët e fundit po shohim një drite në fund të tunelit mbi rrugën tonë pakthim drejt BE-së. Kjo rru
Kurti dhe Lubonja përplasen për Bashkimin Kombëtar Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe publicisti i njohur Fatos Lubonja ndajnë qëndrime të kundërta lidhur me