999 rezultate për

bashkim

Asnjë shtet anëtar i BE-së nuk është pro idesë së korrigjimit të kufijve Të gjitha shtetet anëtare të Bashkimit Evropian janë kundër idesë së korrigjimit të kufijve në mes të Kosovës dhe Serbis
Bashkim Hoxha bëhet gjysh për herë të parë Gazetari dhe shkrimtari i njohur, Bashkim Hoxha është bërë gjysh për herë të parë. Lajmin e gëzueshëm e ka dhënë vetë
Basha bën "miting" në Durrës, flet për bashkimin që do sjellë ndryshimin Kryedemokrati Basha ka zhvilluar nje takim me banore ne zonen e Kenetes ne Durres, duke pare e degjuar nga afet shqetesi
Shembja brutale e Teatrit, Europa Nostra i dërgon letër Bashkimit Europian Europa Nosta i ka dërguar një letër të rëndësishme kryetares së Këshillit të Ministrave të BE-së, Nina Obuljen – Koržine
Austria dërgon pajisje mjekësore në ndihmë të Shqipërisë për përballjen me koronavirusin Bashkimi Evropian ka dërguar ndihma të tjera për Shqipërinë në përballimin e situatës me koronavirusin. Pajisje mjekë
I fiksuar pas purove, Bashkim Fino në hall për të mbajtur maskën (FOTO LAJM) Deputeti Bashkim Fino është fotografuar në një moment të sikletshëm teksa nga një anë duhet të mbajë maskën mbrojtëse nd
Klopp refuzon ribashkimin me Coutinhon Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka refuzuar mundësinë për të blerë përsëri Philippe Coutinhon nga Barcelona. Pas
Dorëhiqet shkencëtari kryesor i BE, i refuzuan propozimet për programin kundër COVID- 19 Shkencëtari kryesor i Bashkimit Evropian dha dorëheqje, duke dënuar, siç tha, përgjigjen “zhgënjyese” të Brukselit ndaj
Negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, BE hap zyrtarisht "dritën jeshile" Bashkimi Europian zyrtarizon vendimin për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninê e Veriut.
''Gabimi më i madh strategjik'', Thaçi: BE po vazhdon të diskriminojë Kosovën Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se vendimi i sotëm i Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian për hapje
BE i thotë po çeljes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Ministrat e Jashtëm të Bashkimin Europian kanë arritur sot marrëveshjen politike për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit
KORONAVIRUSI/ Kufizim 30 ditor udhëtimesh për në BE Gjatë një telekonference me drejtuesit e G7, në një përpjekje për të kufizuar përhapjen e koronavirusit, presidentja e K
Meta bën thirrje për koronavirusin: Bashkimi bën fuqinë Presidenti Ilir Meta ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku shkruan se përballimi me sukses i koronavirusit pë
Dokumentet sekrete: Si u zbulua dhe u godit grupi "Bashkimi i çlirimit shqiptar anti-komunist" Publikohet historia e panjohur e zbulimit dhe goditjes së të ashtuquajturit grupi “Bashkimi i çlirimit shqiptar anti-kom
Bashkimi Europian tërhoqi fondet për Milot-Balldren, pasi qeveria e dha rrugën me koncesion Me datën 7 nëntor të vitit 2018 në një mbledhje ku po diskutohej korniza e investimeve në Ballkanin Perëndimor të admini
Osmani: Më 26 mars të merret vendim për hapjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian Komisioni Evropian sot në raportin e saj të progresit për vendin edhe njëherë e konfirmoi rekomandimin për hapjen e bise
Dëshmia e djalit të ish-ministrit të Zogut: Si e pushkatuan vëllain tim me 8 të tjerë të grupit "Bashkimi Demokrat" Publikohet historia e panjohur e Abdurrahman Dibrës me origjinë nga Dibra e Madhe, i cili pasi u diplomua për Shkencat P
Ribashkim me Norën? Robert Berisha sapo i dha shumë shpresë fansave (FOTO LAJM) Këngëtari i njohur, Robert Berisha, ka qenë i ftuar së fundmi në emisionin “3 shat”, ku ka rrëfyer shumëçka nga jeta dhe
"Donim bashkimin me Shqipërinë", Haradinaj: Kishim presion ndërkombëtar, donin të na përçanin Duke folur për pavarësinë e Kosovës, Ramush Haradinaj u shpreh në “Tempora” se në kohën e luftës nuk e mendonin pavarësi
U ndanë për një kohë të gjatë, ribashkohet çifti më i dashur i showbizit (FOTO LAJM) Këngëtari Zayn Malik dhe supermodelja Gigi Hadid, i dhanë fund lidhjes së tyre në mars të vitit 2019. Në janar të këtij