999 rezultate për

bashkepunimit

Dita e bashkëpunimit rajonal në Bruksel Dita e bashkëpunimit rajonal filloi në Bruksel me një konferencë të nivelit të lartë për bashkëpunimin dhe zgjerimin në
Kosovë-Slloveni marrëveshje bashkëpunimi ekonomik Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë takimit me homologun e tij slloven, Karl Erja
Lëvizja e Selës i hap rrugë bashkëpunimit me faktorin opozitar Kryesia qendrore e Lëvizjes për Reforma në PDSH ka zgjedhur ekipin për marrëdhëniet me publikun. Këtë ekip do ta drejtoj
Thaçi vizitë zyrtare në Slloveni Zëvendëskryeministri dhe ministër i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pritet të nisë vizitën zyr
Meta nga Shkodra: Bazhdari ka frymën e bashkëpunimit I shoqëruar nga kandidatja e përbashkët e koalicionit të majtë për Bashkinë e Shkodrës, Keti Bazhdari, kreu i Kuvendit I
Ivanov bisedon me Metën për pakicën maqedonase (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit Ilir Meta priti sot Presidentin e Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, me të cilin vlerësuan mar
Ahmeti takon ambasadorin turk, fokusi te integrimi Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka takuar sot në selinë e partisë në Tetovë, Omur Solendil, Am
Nënshkruhen 11 marrëveshje mes Kosovës dhe Shqipërisë Sot janë nënshkruar 11 marrëveshje bashkëpunimi Kosovë-Shqipëri. Në këtë mënyrë, Qeveria shqiptare dhe ajo e Kosovës ang
Ish presidenti kroat shpallet Qytetar Nderi i Tiranës (FOTO LAJM) Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Lulzim Basha ka zbardhur takimin me ish presidentin kroat Mesic, ku e ka
Sot mbledhja e dy qeverive shqiptare, ja 11 marrëveshjet që diskutohen Sot do të zhvillohet mbledhja mes qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës, në Tiranë, ku është parashikuar që të bëhet firmos
Greqia mbështet rrugën evropiane të Kosovës Zëvendëskryeministri Kujtim Shala, njëherësh ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, priti sot shefen e Zyrës Ndërlidhë
Meta fton investitorët kanadezë në Shqipëri Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Kryetarin e Grupit të Miqësisë Kanada-Shqipëri në Parlamentin e Kanadasë, Leon
Meta-Mustafës: Të forcojmë bashkëpunimin ekonomik Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta gjatë takimit me Isa Mustafën vlerësoi bashkëpunimin mes forcave politike të
Kapet 33 vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar Në kuadër të operacionit policor të koduar “Shpiragu”, në pranga ka rënë një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar. 3
Hoxhaj në Izrael, kërkon njohjen e Kosovës Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme, Enver Hoxhaj ka nisur një vizitë treditëshe në Izrael ku është pritur në parl
Kodheli e Ivanov pro rritjes së bashkëpunimit Ministrja shqiptare e Mbrotjes Mimi Kodheli, gjatë vizitës së saj në Shkup është pritur në një takim nga Presidenti i Ma
Meta: Thellim i bashkëpunimit Shqipëri-Maltë Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti në një takim Princin dhe Mjeshtrin e Madh të Urdhrit Sovran të Maltës, Lartësinë e
Kosova e Shqipëria me treg të përbashkët ushqimor Kosova dhe Shqipëria do të bashkëpunojnë për të krijuar një treg të përbashkët ushqimor. Kjo është shprehur gjatë takimi
Meta takon Rrahmanin, forcojmë bashkëpunimin në shëndetësi Forcimi i bashkëpunimit në fushën e shëndetësisë mes qeverisë shqiptare dhe asaj të Kosovës synon përmirësimin e cilësis
Meta: Integrimi euro-atlantik i Kosovës të jetë prioritet rajonal Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, priti sot Zv.Kryeministrin e Parë dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Koso