999 rezultate për

bashar

Anija me gaz nga Porto Romano thyen embargon e SHBA-ve dhe furnizon Bashar al Asadin (FOTO LAJM) Më 14 janar, një cisternë me gaz të lëngshëm (LPG) u nis nga porto Romano në Shqipëri, në drejtim të Tripolit në pjesën
Sinjale lufte, Izraeli kërcënon Iranin Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka deklaruar se presidenti sirian, Bashar Al-Assad, nuk është më imun dhe k
Assad s'ka si i hakmerret Francës, i kthen një dekoratë Siria i ka kthyer Francës titullin e Legjionit të Nderit me të cilin ishte nderuar presidenti sirian, Bashar al-Assad.
Denoncimi: Çfarë i kanë bërë mjekes së njohur në Gjirokastër Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu denoncoi një rast që ka të bëjë me një mjeke në Gjirokastër. Sipas Shehut
Berisha krah Bashar al Assad, si qëndron e verteta? (FOTO LAJM) Emri i Bashar Al-Assad është në qendër të vëmendjes këto ditë, pasi përflitet se ka organizuar sulmin kimik ndaj rebelëv
Zonja e Parë e Ferrit, njihuni me gruan e Bashar al-Assad (FOTO LAJM) Zonja e Parë e Sirisë ishte përshkruar si Princëshë Diana e Sirisë me pamjen dhe sensin e modës. Megjithatë, Asma al-Ass
Rrëfehet nëna siriane: Trump i sëmurë mendërisht, ne nuk frikësohemi Amira Jaber, një nënë 46-vjeçare nga provinca Homs në Siri, ka rrëfyer për The Guardian, natën e mbrëmshme ku vendi ku a
Flota amerikane është gati, Asad fsheh kokën në bunkerin rus Mësohet se presidenti sirian Bashar al Assad ka lënë Damaskun prej disa ditësh dhe i shoqëruar nga autokolona ushtarake,
Merkel: Fuqia e Bashar Asadit, më e madhe nga sa mendohej Kancelarja gjermane, duke përkrahur zgjidhjen politike të krizës siriane, u shpreh se fuqia e presidentit sirian ishte m
Ministri izraelit bën thirrje për vrasjen e Bashar Assadit: Kemi punë në Iran Një ministër i Izraelit ka bërë thirrje për vrasjen e presidentit të Sirisë Bashar Assadit, duke shtuar se më pas vendi
Mediet arabe raportojnë vdekjen e Bashar Al-Assadit? Mediet arabe referuar burimeve nga qeveria e Rusisë, kanë raportuar se diktatori i Sirisë Bashal al-Assad ka ndërruar je
Pamjet e Pentagonit, ja si po sulmohet Siria e Bashar Al Assadit (VIDEO) SHBA-të kanë sulmuar një bazë ajrore siriane në orët e para të 7 prillit, në përgjigje ndaj sulmit vdekjeprurës me armë
SHBA nis sulmet ajrore kundër Bashar al-Assad (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës nisën një ofensivë ajrore ndaj Sirisë, ku si objektiv i sulmeve ishte aeroporti ushtarak
Trump fajëson Obama-n për sulmin kimik në Siri Shtëpia e Bardhë tha se "është e bindur" se Qeveria e presidentit sirian, Bashar al-Assad, qëndron prapa sulmit të dyshu
Haley: SHBA heq dorë nga largimi i Assadit në Siri Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk janë më të fok
Tillerson: Për fatin e Assadit vendosin vetë sirianët Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson theksoi sot gjatë një interviste në Turqi se fati i presidentit sirian, Bash
Bashar Al Assad: Jap dorëheqjen për të zgjidhur krizën në vend Presidenti sirian Bashar al-Assad ka thënë se është i gatshëm të dorëhiqet nga posti i tij dhe të negocioje në bisedimet
Bashar al-Assad: Pas çlirimit të Aleppos, bota do të jetë ndryshe (VIDEO) Presidenti sirian, Bashar al-Assad, tha sot se ngjarjet që po ndodhin në qytetin sirian, Aleppo, janë moment historik. P
Bashar Al-Asad e tepron, ja çfarë thotë për videon e vogëlushit të gjakosur (VIDEO) Video e vogëlushit Omran Daqneesh, një djalë i vogël sirian i cili fshinte gjakun në fytyrën e tij, shtëpia e të cilit u
Arabia Saudite: Assadi do të largohet me forcë nga pushteti Ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite ka lajmëruar se procesi politik në Siri dështon, dhe presidenti sirian, Bashar al-A