999 rezultate për

barabarte

Shqipëria me sistemin shëndetësor më të pabarabartë në Europë Sistemi shëndetësor shqiptar është një nga më të pabarabartët në Europë dhe Azi. Sipas një raporti të Bankës Botërore sh
Hoxhaj nuk shkon në Ohër! Ndërsa nga ana e Maqedonisë është anuluar Samiti i 16-të të SEECP, Serbia ka tërhequr kundërshtimin për pjesëmarrjen e b
Partitë duan blloqe politike në KQZ Anëtari i KQZ, nga radhët e PDK’së, Ilir Gashi ka kundërshtuar idenë e përbërjes së barabartë pozitë - opozitë të këtij
Borussia vazhdon sigurtë (VIDEO-FOTO) Borussia Dortmund nuk e kishte aspak të vështirë në përballjen e sotme të sigurojë kualifikim në çerekfinalen e Ligës së
Miratohet Plani Rregullues i Tiranës Këshilli i Rregullimit të Territorit miratoi sot Planin Rregullues të kryeqytetit. Shefi i Qeverisë theksoi në mbledhjen
Kuvend, Projektligji për Investimet nuk merr votat e nevojshme Projektligji për Investimet nuk ka mundur të kalojë në lexim të parë gjatë seancës së sotme parlametare ndërkohë seanca
Kosova, partner i barabartë në raport me BE-në Ministrja e Integrimit Evropian, Vlora Çitaku, u paraqit sot para Komisionit Parlamentar për Integrim Evropian me raport
Ahmeti: Nuk votojmë ligje selektive Kryetari i Bashkimit demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti pas takimit me përfaqësuesit e BE-së, i pyetur nga "Zhurn
Rasti Thaçi, Athina: Para ligjit të gjithë të barabartë Zyra Ndërlidhëse Greke në Shkup ka reaguar ndaj letrës publike të kreut të PDSH-së, Menduh Thaçi, drejtuar kryeministrit
Opozita-Saraçinit: Ndarje e barabartë e investimeve Qeveria po promovon në mënyrë të njëanshme potencialet dhe resurset e Maqedonisë për investim madje duke anashkaluar edh
Kosova në një kapitull të ri Në fjalën mikpritëse në konferencën ndërkombëtare me titull “Kaptinë e mbyllur në Ballkan”, që po mbahet në kuadër të ak
Mehmeti: Dialogu Serbi-Kosovë do të jetë dialog midis të pabarabartëve Dialogu midis Serbisë dhe Kosovës që pritet të fillojë në nivel politik, nëse zhvillohet, do të jetë dialog midis të pab
Ku i fshehin paratë pasanikët? Një shumë e përllogaritur në 21 trilionë dollarë rezulton të jetë e fshehur nga një përqindje e vogël e pasanikëve ndërs
Kosova, shtet i barazisë Kosova është shtet i qytetarëve të barabartë, pa dallim përkatësie etnike dhe shtrirje gjeografike. Kështu është shprehu
Sulmi i Bayern i barabartë me atë të Barçës Humbja e djeshme në Allianz Arena përballë Bayern Mynih duket se nuk i ka shuar shpresat e Real Madrid për kualifikim në
Video mbi Priftin, Rama: Para ligjit të gjithë të barabartë Një ditë pas transmetimit të një video ku dyshohet se është i implikuar në një aferë korruptive ish-ministri i ekonomisë
Trajtim i barabartë i çështjes shqiptare në Maqedoni Senatori amerikan Mark Kirk ka deklaruar se çështja shqiptare në Maqedoni duhet të trajtohet e barabartë në të gjitha fu
Lindim të barabartë… marrim rrugëtime të ndryshme Edhe kur në këtë jetë gjithçka të duket bardhë e zi, mos harro se shumëdimensionalet gjenden diku, përreth teje. Ndonëse
Reali tashmë i barabartë me Barcelonën Mesfushori i Real Madridit, argjentinasi Andel Di Maria beson se skuadra e tij ka dëshmuar se është në shkallë të baraba
Fullani: Edukimi financiar i rrezikshëm nëse s`ka njohuri Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani e ka cilësuar edukimin financiar si një mënyrë shumë të rëndësishme p