999 rezultate për

barabarte

"LIBRA" e Blushit, ja sa anëtarë iu bashkuan për dy ditë Deputeti Ben Blushi, përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka njoftuar se vetëm dy ditë nga prezantimi i partisë
"Lista e barabartë", Ben Blushi zyrtarizon partinë e re Deputeti Ben Blushi ka lajmëruar sot zyrtarizmin e Partisë së tij të re. Me anë të një postimi në rrjetin social "Fa
Ivanovski: Do të jem i pari në mes të barabartëve Kryetari i ri i Gjykatës Kushtetuese, Nikolla Ivanovski, ka deklaruar se nuk e ka parë çështjen për vlerësimin e kushtet
Hartat që tregojnë shpërndarjen e pabarabartë të popullsisë rreth botës Popullsia e botës shtohet dita ditës dhe shumë herë kemi dëgjuar mbi problemin e mbipopullaritetit që mund të kemi në të
Interi fiton derbin e Italisë (VIDEO) Interi i Frank de Boer ka fituar derbin e Italisë ndaj Juventusit, duke i mposhtur kampionët me rezultat 2:1. Kjo ishte
Idrizi: Politika e jashtme është bërë më e fortë dhe më e barabartë PDIU dhe Shoqata Çamëria nënshkruan një marrëveshje me njëra-tjetrën për avancimin e çështjes çame. Kreu i PDIU-së,
Bayern dhe Atletico janë sfiduar në vitin 1974 (VIDEO) Bayerni dhe Atletico janë përballur më parë në vitin e largët 1974. Skuadra e Bundesligës triumfoi në sfidën e dytë me r
Shqipëria barazon me Kosovën Në kuadër të takimit të katërt të turnut “Antalya Cup 2016” është zhvilluar ndeshja mes Shqipërisë dhe Kosovës. Për
VV: KE s'ka qasje të barabartë ndaj Kosovës dhe Serbisë Përmes anëtarit të saj, Ylli Hoxha, Lëvizja Vetëvendosje ka kritikuar Komisionin Evropian për qasje të pabarabartë ndaj
Takaj: Luajtem si të barabartë ndaj Lokomotivës Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, përgëzon futbollistët e tij për paraqitjen e zhvilluar. Kreu i klubit korçar ndi
Hyseni falenderon Rusinë për reklamën falas ndaj Kosovës Ministri i Brendshëm i Kosovës, Skënder Hyseni, ka falënderuar Rusinë, respektivisht ambasadorin rus në OKB, i cili, sip
Kosova e barabartë në OKB, reagojnë Rusia dhe Serbia (FOTO LAJM) Sipas rendit alfabetik, Kosova u ul pranë Kuvajtit në Samitin e Liderëvve Botërorë për luftën Anti-Terror. Kryeminist
Shqipëria e pabarabartë në shpërndarjen e të ardhurave Shqipëria është një vend ku përveç se me ekonomi të dobët duket se nuk ka një shpërndarje të pabarabartë në lidhje me të
LR-PDSH kërcënon: Shqiptarët jo të barabartë, do ndërmarrim hapa më radikalë Në këtë javë të parë pas përmbytjeve në Tetovë, fatkeqësisht shqiptarët edhe njëherë u ballafaquan me papërgjegjësinë in
Ja çfarë thotë Thaçi për aksionin "Celula" dhe përmbytjet në Tetovë (VIDEO) Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi ka komentuar aksionin policor në Gazi Babë. Ai bëri thirrje që ligji të respektohet dhe të
Kosova, e pesta në Evropë për nga lumturia Një sondazh i zhvilluar në lidhje me vendet më të lumtura në Europë, e ka renditur Kosovën si vendi i pestë për nga lumt
RDK: Kërkohen ndryshime rrënjësore në Kodin Zgjedhor Rilindja Demokratike Kombëtare thekson se kodi zgjedhor i vendit ka nevojë për ndryshime rrënjësore dhe sugjeron se gru
"Trajtim të drejtë dhe të barabartë për shqiptarët e Maqedonisë" Kongresmeni amerikan Eliot Engel është shprehur i pakënaqur nga mosrespektimi i të drejtave të shqiptarëve në Maqedoni.
Ofendimet e Nikoliç, ja reagimi i Presidencës së Kosovës (FOTO LAJM) Presidenca e Kosovës ka pranuar se kryetari i Serbisë, Tomislav Nikoliq, ka bërë sulme dhe akuza të rënda në adresë të s
LSDM me Zaev - nuk e zgjidhin problemin e shqiptarëve në Maqedoni! Muhamet Kelmendi Ne vijen politike te opozites maqedone nuk del ndonje zgjidhje, kundruall kesaj te Gruevskit