999 rezultate për

ballen

E bujshme, Rovena Dilo dhe ish-bashkëshorti përballen sërish në gjykatë Kanë kaluar tre vite nga divorci i bujshëm i këngëtares Rovena Dilo me ish-bashkëshortin e saj prej 10-vitesh, ish-futbo
E gjithë Zvicra po flet për tre shqiptarët që u përballen me rrezikun Gratë nuk kishin asnjë mundësi për t'u mbrojtur kundër sulmit të keq të banditëve. Vetëm tre shqiptarë nga Kosova të gux
Pesë milionë fëmijë në Jemen përballen me urinë Rreth 1 milion fëmijë të tjerë përballen me urinë në Jemen, paralajmëroi Save the Children. Rritja e çmimeve të ushqi
Zaev: Maqedonasit duhet të pranojnë emrin e ri ose të përballen me “izolim” Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev, tha se qytetarët duhet të pajtohen të pranojnë emrin e ri të shtetit ose do të përba
Super miqësore sonte për djemtë shqiptar tek Zvicra Djemtë shqiptar tek Zvicra pritet të kenë një super miqësore sonte ku do të luajnë kundër Anglisë. Pas disfatës me Sp
Rikthehet Superiorja, ja kur luhen supersfidat e javës së katërt Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë me dije oraret e ndeshjeve të javës së katërt së katëgorisë Superiore. Java e
"El Clasico" po vjen, ja kur do përballen Barça dhe Reali Data e "El Clasico" për këtë sezon është vendosur përfundimisht. Këta dy skuadra do të përballen për herë të parë pë
Trump: Këto kafshë duhet të përballen me ashpërsi Një burrë është arrestuar nën dyshimet për kryerje të “veprës terroriste”, meqë ka përplasur veturën me ndalesat e sigur
E martë e zezë: Zjarre e rrëshqitje dherash, 3 shtetet që po përballen me ferrin Sot është e martë e zezë! Shteti fqinj Greqia po përjeton një ndër tragjeditë më të rënda, pasi disa vatra zjarri pushtu
Publikohet foto, trofeu mbërrin në "Luzhniki" Sot në orën 17:00 do të zhvillohet finalja e madhe Botërorit ku do të përballen Franca me Kroacinë. Ndeshja do të zhvill
Drama për Real Madrid, pas 25 ditësh do përballen me "bishën" që krijuan Cristaino Ronaldo tashmë është zyrtarisht lojtarë i Juventus dhe mësohet se shumë shpejt do të prezantohet te "zonja e v
Rusia dhe Spanja bëjnë gati formacionet, përballen për gjithçka ose asgjë Kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Rusisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare, për ndeshjen e tyre që do të luhet në
Del data, kur do të përballet në gjykatë Basha me Ballën Ditën e sotme është bërë publike data kur nis seanca e parë në Gjykatën e Krimeve të Rënda mes kreut të PD, Lulzim Basha
Skuadrat do të luftojnë për humbje, a është kjo ndeshja më e çuditshme e Botërorit? Kjo pritet të jetë ndeshja më e mërzitshme e këtij Botërori. Bëhet fjalë për ndeshjen e mbrëmjes së sotme, mes Belgjikës
Berisha sulmon edhe njëherë Ballën për Toyotën: Ka tre mbiemra Ish-kryeministri Sali Berisha njësoj si Basha, e ka konsideruar kapjen e 3.4 milionë eurove në Durrës si një vepër të T
Ronaldo tradhëton Portugalinë, këto janë skuadrat që mund të përballen luzitanët për të arritur në finale Ronaldo e ka tradhtuar në ndeshjen ndaj Iranit skuadrën e tij pas asaj humbje të penalltisë. Nëse Ronaldo do të kish
Kjo është data dhe orari kur do të luhen sfidat Uruguai - Portugali dhe Spanjë - Rusi Sot u luajtën ndeshjet e fundit të Grupit A dhe B të Botërorit, ku u përcaktuan 4 ekipet që u kualifikuan në 1/16-at e f
PSG në ankth për vendimin e UEFA-s, rrezikon të humbas Mbappen Mediat sportive raportojnë se situata e PSG nuk është aspak e mirë dhe francezët mund të përballen me një pezullim nga k
Skandinavët përballen sot me koreano-jugorët, ja formacionet e mundshme Suedia do te përballet sot në orën 14:00, me Korenë e Jugut, ku kjo do të jetë edhe ndeshja hapëse e ditë së pestë të Bo
Kampionët në fuqi pëballen me Meksikën, zbardhen formacionet (FOTO LAJM) Në orën 17:00 do të zhvillohet ndeshja e parë në Kampionatin Botëror e vlefshme për Grupin F, midis Gjermanisë dhe Meksi