999 rezultate për

bajram

Ish-ministri Hasani nxjerr të vërtetën: Pacolli nuk pranonte që Serbisë t'i vendosej taksë Ish-ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka komentuar vendimin e fundit të marrë nga Qeveria e Kosovës, si
Prokurori Bajrami nis hetimet ndaj Zoran Zaevit Prokuroria Themelore Publike ka nisur hetimet pas deklaratës së kryeministrit, Zoran Zaev, të dhënë në periudhën e fusha
Si të ankoheni për parregullësitë gjatë votimit të referendumit Komisioni i përkohshëm i Prokurorisë për ndjekjen e parregullsive eventuale gjatë organizimit dhe mbajtjes së referendum
A e shkarkuan Hasanin për shkak të këtij sekretari që u pezullua si i paaftë? Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani që u shkarkua të mërkurën me kërkesë së partisë së tij, kishte marrë n
Shkarkohet Ministri Bajram Hasani, në vend të tij një grua (FOTO LAJM) Qeveria e Kosovës me kërkesë të Nismës Socialdemokrate ka marrë vendim për të liruar nga detyra ministrin e Tregtisë dhe
Bashkia e Tiranës shpërndan 2 mijë pako me ushqime 2 mijë familje në nevojë në Tiranë dhe në fshatrat e saj përreth kanë mundur të kalojnë gëzueshëm festën e Kurban Bajram
Thaçi i thotë disa fjalë për Rexhepin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar ish-kryeministrin Bajram Rexhepi në njëvjetorin e vdekjes së tij. Ai k
Përkujtohet Bajram Rexhepi Sot do të mbahet akademi përkujtimore në njëvjetorin e vdekjes së ish-kryeministrit të Kosovës, Bajram Rexhepi. Akade
Aktori juaj i preferuar turk gëzon fansat, uron bajramin në gjuhën shqipe Ai është padyshim një prej aktorëve më të njohur jo vetëm në Turqi, por edhe në vendin tonë. Me rolet e tij ka rrëmbyer
Si e festuan myslimanët Kurban Bajramin në mbarë botën (FOTO LAJM) Ditwn e sotme, myslimanwt nw tw gjithw botwn festojnw Kurban Bajramin. Kjo festë shënon gatishmërin e Ibrahimit, të
Veliaj uron festën e Kurban Bajramit: Ditë reflektimi për të qenë bashkë Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, uroi sot besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Ai vizitoi
Kurban Bajrami, Basha uron besimtarët myslimanë Lulzim Basha uron besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit. Në një mesazh shpërndarë në rrjetet s
Po falej Kurban Bajrami, goditet me raketa Pallati Presidencial 12 raketa janë hedhur në Kabul mëngjesin e kesaj te marte ku besimtarët mysliman po festojnë Kurban Bajramin. Raketat
Këto ushqime duhet patjetër t'i gatuani sot për Kurban Bajram Kurban Barjami është një ndër festat më të rëndësishme për myslimanët. Sipas traditës islame, nderon gatishmërinë e
Nesër festohet Bajrami, mesazhi i Kryetarit të KMSH Skënder Bruçaj (VIDEO) Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se namazi i Kurban Bajramit, ditën e martë, 21 gusht 2018,
Arabia ka një suprizë të këndshme për haxhinjtë e këtij Bajrami (FOTO LAJM) Javën e ardhshme bashkë me Bajramin e Vogël, fillon edhe Haxhi për besimtarët myslimanë që kanë vendosur të udhëtojnë në
Ndahen pensionet dhe socialet para kohe në Kosovë Ministria e Financave njofton se sot ka bërë ekzekutimin e pagesave për muajin gusht të skemave sociale dhe pensioneve.
Të martën festohet Bajrami në Kosovë, mësoni orën faljes Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët dhe opinion e gjerë se dita e parë e festës së Kurban – Bajram
Nesër Tropoja pa drita, OST: Ja zonat dhe oraret ku do ketë kufizime Operatori i Sistemit te Transmetimit (OST) ka njoftuar se për shkak të punimeve në nënstacionin e Fierzës gjatë ditë së
Ky person kërkohet për vrasje, kështu veproni nëse e shihni Policia e Kosovës i ka bërë thirrje qytetarëve të lajmërojn nëse e shohin këtë person që akuzohet për vrasje. "Referu