999 rezultate për

autonomi

Janjiq: Autonomi per serbet, jo per t'u ndare "Beogradi duhet ta ndihmojë bashkësinë serbe që ta aftësojë për të biseduar me i
Katalunasit kerkojne me shume autonomi Mbi një milion njerëz kanë marshuar në Barcelonë për të kërkuar më shum&eum
Kule: Drafti i ri cenon autonomine e universiteteve Rektori i Universitetit të Tiranës, Dhori Kule deklaron se drafti i ligjit për arsimin e lartë, i ha
Halimi kerkoi autonomi kulturore per Luginen e Presheves Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi, njëherësh dhe deputet popullor, në nj&eu
Vojvodina zgjeron autonomine Kuvendi i Vojvodinës të hënën e ka shpallur statutin e vet, aktin më të lartë ligjor,
Serbia miraton ligjin per me shume autonomi per Vojvodinen Ligjvënësit në Serbi kanë miratuar më shumë autonomi për rajonin verior të Vojvo
Bogdanoviq: Duam autonomi te gjere per serbet ne Kosove Ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviq, ka deklaruar se bashkësia se
Ekstremistet mbildhen sot ne Athine, per autonomi ne Shqiperi Ekstremistët grekë që veprojnë në Shqipëri nuk ndalen ende në qëllimet e tyre an
Fejt: Plani që po zbatoj, iu jep autonomi serbëve Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian në Kosovë Piter Fejt ka deklaruar se plani që ai po z
Skandal, Prefekti i Gjirokastres kerkon autonomi Prefekti i Gjirokastres Spiro Ksera, në fjalimin e mbajtur në një tubim në Konicë, ka kërk
Greket ne Shqiperi kerkojne autonomi! Zv ministri i jashtëm grek mbërriti në Himarë në një vizitë të pa paralajmë
Serbët kërkojnë autonomi edhe në Maqedoni nga Bekim BuçiNë prag të zgjidhjes së statusit përfundimtarë të Kosovës, serb&
Uordsuort: Autonomia dhe pavarësia janë e njëta gjë Ambasadori britanik në Beograd, Stiven Uordsuort, ka deklaruar se ekziston një përparim në bisedimet
Harcenko: Beogradi i gatshem te ofroje autonomi per Kosoven Perfaqesuesi rus ne trojken nderkombetare thote se ka elemente qe flasin per angazhimin e Serbise per t’i dhene Pr
Pa autonomi veprimi Partitë e shqiptarëve në Maqedoni zgjerojnë horizontin e “përforcimeve” parazgjedhore në Tiranë dhe Prishtinë.Përfaqësue
Rohan: Veriu u Kosovës nuk do të ketë autonomi Zëvëndës kryenegociatori ndërkombëtarë për bisedimet statusore, Albert Rohan tha sot në Zveçan se veriu i Kosovës që ban
Univeristetet, autonomi apo privilegje nga Sami NezaQeveria aktuale por edhe cdo qeveri tjetër në kushtet e Shqipërisë, do të ndërmarrë reforma arsimore. Lind