999 rezultate për

athina

Durmishaj i dhuron fitoren Panioniosit kundër Panathinakosit (VIDEO) Fiorin Durmishaj është lojtari i momentit në Superligën greke, pasi sulmuesi i përfaqësueses së 21-vjeçarëve të Shqipëri
Shembjet e shtëpive në Himarë, vjen reagimi i parë nga Athina zyrtare Shembja e banesave në Himarë ka sjellë edhe reagimin e parë nga Athina zyrtare. Ka qenë pikërisht zëdhënësi i qeveris
Skandali "Tahiri", provokon Athina zyrtare: Tirana po zhvendos vëmendjen Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar në lidhje me përfshirjen e Saimir Tahirit në lidhje me trafikun e drogës dhe sh
"Katimerini": Athina e ndjek zhvillimin e ngjarjeve në Maqedoni dhe pret kompromis për emrin Periudha nga nëntori deri në shkurt do të jetë kyçe për aktivizimin e procesit negociues për kontestin me ermin mes Maqe
Athina reagon ndaj zv/ministrit gjerman: Mos jep leksione historie! Athina zyrtare ka reaguar ndaj një deklarate të zëvendësministrit të Jashtëm gjerman, Michael Roth, mbi çështjen e emrit
Historiani plas “bombën”: Athina ka paguar që Idrizi të mbetet jashtë Kuvendit Çështja e mandatit të Shpëtim Idrizit është një çështje e nxehtë e PDIU-së e cila po “lufton” për të marrë mandatin e Id
Andi Lila ka sinjale nga Panathinaikos, Kaçe përfundon në radarët e Panionios Në kampionatin grek Andi Lila dhe Ergys Kaçe janë dy emra shumë të përfolur në merkato. Situata nuk është aspak e ngjash
Kotsias: Shkupi dhe Athina duhet të bisedojnë vetë për emrin Shefi i diplomacisë greke Nikos Kotsias në një tubim në qytetin Kozhan në pjesën perëndimore të Maqedonisë greke, ka th
Athina zyrtare fton shefin e diplomacisë Nikolla Dimitrov për vizitë Ministri i Jashtëm, Nikola Dimitrov ka pranuar ftesën e homologut të tij grek Nikos Kotzias dhe pritet të vizitojë së sh
Habit ish-ministri i jashtëm grek: Athina ta njohë pavarësinë e Kosovës Ish-kryediplomati grek, Theodoros Pangalos, ka habitur të gjithë me një intervistë dhënë së fundi ku thotë se Greqia duh
Athina porosi Shkupit: Nuk heqim dorë nga emri Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Kotzias, ka thënë se vendi i tij e mbështet stabilitetin e Maqedonisë, po
Ekstradohet nga Athina shkodrani me burgim të përjetshëm (FOTO LAJM) Interpol Tirana ka bërë të mundur ekstradimin nga Greqia e një shtetasi shqiptar i akuzuar për vrasjen e dy personave dh
Vrau dy persona në ’97, ekstradohet nga Athina 55-vjeçari Një 55 vjeçar është ekstraduar nga Athina pasi është shpallur në kërkim ndërkombëtar për vjedhje dhe vrasje në vitin 199
Athina, në protesta kundër masave shtrënguese (FOTO LAJM) Athina është përfshirë ditën e sotme nga protesta masive të cilat kanë degraduar edhe në dhunë fizike mes protestuesve d
Ekonomia greke po shkon drejt "greminës" Ekonomia e Greqisë ka shënuar regres, pasi zyra greke e statisitkave "Elast", sipas vlerësimeve të para të bëra në shkur
EMRI/ Ekstradohet nga Athina pogradecari i dënuar për pengmarrje Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se ka ekstraduar nga Athina 40 vjeçarin, Edmond Xhukellari. Gjykata e Rrethi
Protesta e opozitës, Basha: Dhjetëra emigrantë po na bashkohen nga Greqia Protesta e Partisë Demokratike sot është në ditën e 9 të saj dhe kryetari i Partisë Demokratike kë bërë me dije se asaj
Athina thyen tabutë, lejohet për herë të parë ndërtimi i një xhamie Për të parën herë, qeveria greke po thyen akullin dhe po hap rrugën për ndërtimin e një xhamie në Athinë, një projekt sh
Nënshtetësia greke/ Ndryshojnë procedurat, ja si duhet të veproni Shteti fqinj Greqia së shpejti do të bëjë ndryshime për marrjen e nënshtetësisë greke dhe këto ndryshime kanë filluar të
Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë: Athina të mos shpik, të respektojë të drejtën Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë ka reaguar lidhur deklaratën e kryeministrit grek Aleksis Cipras për emrin e