999 rezultate për

asociacionin

Gafa e Ditmir Bushatit: Kosova ka det (FOTO) Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka bërë një gafë të madhe kur ka folur për dy marrëveshjet e fundit ndë
Jahjaga do të kërkojë pezullimin e Marrëveshjes për Asociacionin Dërgimi i Marrëveshjes për Asociacionin në Gjykatën Kushtetuese, nga ana e Presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga, do të
Spahiu: Asociacioni, "Republika Srpska" në Kosovë Nexhmedin Spahiu, publicisti dhe profesori i shkencave politike, sheh rrezik të madh nga marrëveshjet e fundit që Kosova
Mustafa: Opozita e ka pranuar Asociacionin që në 2013-ën Kryeministri Isa Mustafa duke komentuar kërkesën e partive opozitare për tërheqjen e nënshkrimit nga marrëveshjet e arri
Mustafa-Haradinajt: Deputetët tuaj votuan për Asociacionin, ligji duhet respektuar Kryeministri Isa Mustafa i është përgjigjur kërkesës së Ramush Haradinajt për të tërhequr nënshkrimin nga marrëveshje pë
Liderët e Luginës së Preshevës në SHBA për Asociacionin ​Si serbët e Kosovës, edhe shqiptarët e tri komunave të Luginës, Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit, para disa dit
Miratohet Deklarata për themelimin e Asociacionit të Komunave Shqiptare Update - Këshilltarët shqiptarë të Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit, para pak çastesh miratuan Deklaratën për themelim
Lugina tregon ditën kur do ta themelojë Asociacionin e Komunave Shqiptare Përfaqësuesit politikë shqiptarë në Luginë të Preshevës kanë paralajmëruar se këtë të shtunë do ta shpallin themelimin e
Qeveria e bindur se do ta bëjë Asociacionin pa e ndryshuar Kushtetutën Qeveria e Kosovës është e vendosur se s’ka ndryshime kushtetuese e ligjore për të përshtatur Asociacionin e Komunave me
Biserko: Beogradi do ta përdorë Asociacionin për ta bllokuar Kosovën Aktivistja për të drejtat e njeriut në Serbi, Sonja Biserko, shpreh shqetësimin e saj se Asociacioni i Komunave me shumi
Riza Halimi: Vetëm fjalë për Asociacionin e Komunave Shqiptare në Serbi Kryetari i Partisë për Veprim Demokratikë në Luginën e Preshevës, Riza Halimi, përmes një deklarate ka qortuar subjektet
Kryeziu për Asociacionin: O sa keq, o sa turp! Ish–deputeti i LDK-së, Eqrem Kryeziu, ka thënë se pala kosovare u pajtua me tekstin e Asociacionit që përmend vetëm Repu
Vijnë "shpërblimet" e para për Serbinë "Me marrëveshjet e nënshkruara midis Prishtinës dhe Beogradit, Bashkimi Evropian mund të hapë kapitujt e parë për anëtar
Haradinaj: Marrëveshja për Asociacionin, kthim pas për Kosovën Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, nënshkrimin e themelimit të Asociacionit të Komunave Ser
Kosovë-Serbi, ja teksti i Marrëveshjes për Asociacionin Përmes Zyrës për komunikim publik, Qeveria e Kosovës ka shpërndarë tesktin e përkthyer (jo zyrtar) të Marrëveshjes me Se
Opozita bëhet gati për protestën e radhës Partitë opozitare kanë nisur të bëhen gati për protestën e radhës për të kundërshtuar Asociacionin, duke bërë ftesë për
VV paralajmëron protesta për sigurimet kufitare dhe Asociacionin Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar protesta si një mënyrë për të kundërshtuar marrëveshjet me Serbinë, që i cilëson s
Zgjidhja për Asociacionin, më 25 gusht Sipas autoritetet e Kosovës brenda muaji do të arrihen katër marrëveshje me Serbinë, ndër to dhe ajo që është më e rëndë
Tahiri: Kosova nuk lëshon pe për Asociacionin Ministrja për Dialog, Edita Tahiri ka deklaruar se gjatë takimit të së martës në Bruksel, midis Prishtinës dhe Beogradit
Lista Serbe i vë afat qeverisë për Asociacionin Lista Serbe, e cila zyrtarisht është pjesë e Qeverisë dhe e Kuvendit të Kosovës, pritet që gjatë kësaj jave t’i japë fun