999 rezultate për

asamblese

Xhaferi u takua me kryetarin e Asamblesë Parlamentare të NATO-s Mesterhazi Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot është takuar me kryerësin e detyrës kryetar i Asamblesë Parlamentare të NATO-Atill
PS zgjedh kandidatët për anëtarë të Asamblesë Kombëtare, reagon Balla Sekretari i përgjithshëm i PS-së Taulant Balla, ka bërë me dije se Partia Socialiste ka nisur përzgjedhjen e kandidatëve
"Ecolog", bashkë-nikoqire e Forumit të lartë në kuadër të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, New York Ecolog me qendër në Tetovë ishte bashkëbiseduesi i vetëm nga sfera e biznesit në një ngjarje të veçantë të nivelit të
Lobim për njohje në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme Kosova nuk është anëtare e Kombeve të Bashkuara dhe rrjedhimisht aktivitetet diplomatike në Nju Jork i shtrinë në aspekt
Kurrë më parë, Rama 40 minuta me vonesë në Asamblenë e PS-së Në një prej ditëve më të rëndësishme për Partinë Socialiste, lideri i saj Edi Rama është me vonesë. Kur ora për nisje
Mbledhja e Kryesisë së PS, merret vendimi i papritur Partia Socialiste ka mbledhur mëngjesin e sotëm Kryesinë, nga ku u caktua të shtyhej dhe me një ditë mbledhja e Asambles
Sherr mes socialistëve, goditet ish kryetari i PS-së Përzgjedhja e emrit të kandidatit të Partisë Socialiste për bashkinë e Urës-Vajgurore, është bërë mollë sherri mes anët
Pedagogët në grevë, FHF kërkon mbledhje të jashtëzakonshme Deri në rrëzimin e ligjit për Arsimin e Lartë, vazhdon akoma më ngulm bojkoti i studentëve dhe greva e pedagogëve. D
Gati duke qarë, si e priti "kingu" i qeverisë lajmin e shkarkimit (VIDEO) Në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste ka patur një furtunë largimesh. Kryeminsitri Rama ka qënë a
Nga sot nis kaosi në SHBA Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB, Nikki Haley, thotë se Nju Jorkun e ka kapluar qetësi para stuhisë, një natë
Plasën "çokollatat" në PS, ministrat e deputetët shkëmbejnë puthje (FOTO LAJM) Pavarësisht kritikave të Ramës, socialistët kanë shkëmbyer puthje e përqafime pas përfundimit të Asamblesë së PS. Në
Nenet që përcaktojnë datën e Asamblesë për zgjedhjen e presidentit të ri Në nenin 24 të Statutit të Përgjithshëm të FSHF-së përcaktohet saktësisht se kur zhvillohet Asambleja. “Asambleja e Përg
Caktohet dita kur do të zgjidhet Presidenti i ri i Federatës Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit ka caktuar datën e zhvillimit të Asamblesë së Përgjithshme zgjedho
Momente pikante, socialistët e lumtur para nisjes së Asamblesë (FOTO LAJM) Ditën e sotme po mbahet Asambleja e PS-së për të diskutuar rreth 100 ditëve të para të qeverisjes së Rama 2. Kjo ësh
Ilir Meta iu përgjigjet me pistoletë në dorë asamblesë së Ramës? (FOTO LAJM) Disa foto të Presidentit Ilir Meta duke bërë qitje me pistoletë në dorë janë duke qarkulluar tani në rrjetet sociale.
INTERVISTË/ Biznesmeni i suksesshëm që i duhet asamblesë në Prizren Zgjedhjet lokale që do të mbahen në 22 tetor janë të rëndësishme edhe në përzgjedhjen e kandidatëve për asamblenë komuna
Vuçiq i drejtohet Asamblesë së OKB: Nuk do ta njohim Kosovën Presidenti serb Aleksandar Vuçiq deklaroi sot në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju-Jork se arritja
Rama habit demokratin në New York: Hajt o burrë, unë e Luli një parti jemi Kryeministri Edi Rama dhe Ditmir Bushati kanë udhëtuar drejt Amerikës ku kanë nisur vizitën një javore gjatë të cilës mo
Thaçi dhe Vuçiç mund të takohen sërisht këtë javë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka udhëtuar për në New York, ku deri në 23 shtator, së bashku me Ministrin e Punë
Rama takohet me ministrat e rinj në Vlorë Njësoj si 4 vjet më parë, kryeministri Edi Rama ka thirrur në një takim informal kabinetin e ri qeveritar, pasi e bëri a