999 rezultate për

apelit

EMRAT/ 36 gjyqtarë dhe prokurorë do të kalojnë në sitën e vettingut 36 gjyqtarë e prokurorë, mes të cilëve edhe drejtues gjykatash e prokurorish, do t’i nënshtrohen procesit të vettingut,
27 prilli, Apeli konfirmon paraburgimet për pjesëmarrësit Gjykata e Apelit sot ka refuzuar ankesat e deputetëve të VMRO-së, Sasho Vasilevski dhe Luben Arnaudov për anulimin e par
27 Prilli, Apeli i Maqedonisë lë të gjithë të akuzuarit në paraburgim Ish drejtori i Byrosë për Siguri Publike në Maqedoni, Mitko Çavkov dhe operisti Igor Durlovski mbeten në Shutkë. Apeli h
Gjykata e Apelit lë në burg gjyqtarin Shkëlqim Miri As gjykata e Apelit nuk e ka ndryshuar masën e sigurosë për ish-gjyqtarin, Shkëlqim Miri. Sipas ekspertëve mjekoligj
Gjykata e Apelit do të diskutojë për paraburgimin e Mitko Çavkov Në Gjykatën e Apelit sot është caktuar seancë publike ku do të shqyrtohet ankesa e ish drejtorit të Byrosë për Siguri Pu
Prokurori kërkon arrest shtëpiak në vend të paraburgimit për aktorin Vllado Jovanovski Prokurori i Prokurorisë së Lartë Publike, Jovan Cvetanovski deri te Këshilli i cili në Gjykatën e Apelit në Shkup sot e
Së shpejti zgjidhet kryetari i ri i Gjykatës së Apelit në Shkup Nesër është dita e fundit e paraqitjes në konkursin për kryetar të Gjykatës së Apelit në Shkup, që do të duhet të trashë
Dosja "Xibraka", Gjykata e Apelit kundër policisë dhe prokurorisë Gjykata e Apelit ka hedhur akuza të forta kundër prokurosisë dhe policisë për të akuzuarit e dosjes “Xibraka”. Gjyk
Gjykata e Apelit ul dënimin për Mark Frrokun Gjykata e Apelit i ka ulur dënimin ish deputetit Mark Frroku, i cili u dënua me 7.5 vite burg nga Dhoma Penale Tiranë.
Apeli kërkon nisjen e gjykimit për Azem Sylën Trembëdhjetë muaj i janë dashur Gjykatës Themelore dhe asaj të Apelit për të përmbyllur procesin e kundërshtimit të akta
Tahiri i drejtohet Gjykatës së Apelit pasi iu bllokua pasaporta Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, shoqëruar nga avokati i tij, Maksim Haxhia i janë drejtuar sot Apelit për Krime
Tronditet Cërriku, 23 vjeçari përdhunon 10 vjeçaren Një 23 vjecar nga Cërriku është akuzuar se ka përdhunuar fqinjën e tij të mitur 10 vjecarë. Arrestimi i Emiljan Xhi
Bombë para Gjykatës së Apelit, tronditet Athina (FOTO LAJM) Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur Athinën në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas Zougla.gr dy persona kanë h
Gjykata e Apelit vërteton dënimin e të akuzuarve në rastin Badovci Gjykata e Apelit e Kosovës ka vërtetuar aktgjykimin e Gjykatës Themelore duke vërtetuar kështu dënimet e të akuzuarve në
PZAP merr vendim për ankesat në Prishtinë dhe Prizren Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtesa ka publikuar vendimet për ankesat që janë paraqitur nga partitë politike, duke
Gjykata e Apelit reagon pas raportit të auditorit Gjykata e Apelit e Kosovës, ka reaguar pas Raportit të Auditimit mbi Efikasitetin e Menaxhimit të Lëndëve Civile në gjyk
Studentët kërkojnë rrëzimin e rektorit të UP-së Organizata “Demokracia Studentore” ka kërkuar shkarkimin e trupit gjykues së Gjykatës së Apelit pasi që vendosi pro Kish
Sekseri i gjyqtarit Miri mbyll gojën: S’flas dot se s’jam mirë Kujtim Miri, kushëriri i gjyqtarit të Apelit nuk ka pranuar të japë informacion për Prokurorinë e Krimeve të Rënda.
Apeli i Durrësit lë në burg biznesmenin që u kap me 863 mijë euro në makinë Gjykata e Apelit në Durrës ka lënë në burg Orest Sotën. Sota është biznesmeni i arrrestuar në 1 Nëntor me 863 mijë euro
Gjyqtari kërkon larine: 330 milionë lekët i mora për kurim Gjyqtari i Apelit Shkëlqim Miri ka kërkuar lirimin pas prangosjes me pretendimin se lekët i ka marrë borxh për kurim.