999 rezultate për

ankthi

10 këshilla për të luftuar ankthin Ankthi është një ndjenjë e përgjithshme, e vakët frike shpesh ndaj një rreziku të papërcaktuar ose të panjohur, jo real,
Gruaja rrëfen orët e ankthit gjatë grabitjes: Na vendosën tre pistoleta tek koka Mesnatës e së premtes, familja e një emigranti në Angli ra pre e një grabitjeje me armë. Sipas rrëfimit të çiftit të gra
Fuere: Ka ardhur koha të marrë fund ankthi në Maqedoni Ish-ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup, Ervan Fuere, u është drejtuar qytetarëve të Maqedonisë me një porosi të sh
Kërpudhat "magjike" luftojnë ankthin e depresionin Drogat halucinagjene që paraqiten te kërpudhat magjike, mund të kenë efekt të shpejtë në trajtimin e ankthit dhe depresi
Bregu ironizon PD-në: Negociatat nuk prodhojnë vota, çlirohuni nga ankthi Sot deputetja demokrate Majlinda Bregu, foli për negociatat e anëtaresimit të Shqipërisë në BE. Ajo tha se qeveria e
Kjo risi e “Samsung Galaxy S8” do të bëjë që përdoruesit të harrojnë “mankthin” e Note 7-ës Samsung duket se do të jetë kompania e parë që do të sjellë risinë që në pjesën e përparme shërben tërësisht si ekran.
Konsumoni këtë mineral për të shpëtuar nga dhimbjet e kokës, kapsllëku dhe ankthi Gati 68% e njerëzve nuk marrin mjaftueshëm magnez, një mineral që luan një rol të rëndësishëm tek mbi 300 reaksione enzi
Studim/ Për të mposhtur ankthin duhet ta pranosh atë Ankthi mund të shfaqet në forma të ndryshme. Ekzistojnë shumë mënyra për ta mposhtur atë, por më e rëndësishmja ësh
Shëroni ankthin dhe stresin me këto mënyra natyrale Ankthi dhe stresi po bëhen probleme shumë të rëndësishme për shëndetin e njeriut, sidomos këto dekadat e fundit. Si
Enrique: Messi është ankthi i të gjithëve Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, ka thënë se Lionel Messi e ka dëshmuar disa herë se është i pandalshëm kur gjendet
Përfundon ankthi, dorëzohet pengmarrësi në Bruksel Personi i armatosur që mori peng 15 persona në një supermarket në lagjen periferike Forest të Brukselit është vetëdorëz
Shkencëtarët/ Të luftoni fobinë është e mundur Sipas një studimi të publikuar nga Journal of Psychiatry, fobitë e ndryshme mund të luftohen dhe të shërohen. Sipas a
Studim/ Ankthi, shenjë e inteligjencës së lartë Gjatë një studimi të kryer në Universitetin Lakehead në Ontario të Kanadasë, psikologu Alexander Penney dhe kolegët e ti
Merr fund ankthi i 33 turistëve që u bllokuan në Alpe Më shumë se 30 turistë kanë kaluar natën në malin Mont Blanc, pasi janë bllokuar në teleferik. Menjëherë pas dhënies
Rita Ora vuan nga ankthi Në një intervistë të dhënë së fundmi, këngëtarja Rita Ora ka pranuar se ajo vuan nga ankthi dhe se e gjithë kjo është pë
10 gjëra që duhet t’i dini për ankthin Keni frikw se vuani nga ankthi por nuk jeni të sigurt? Duhet t’i lexoni këto fakte mbi ankthin. Numrat Llogari
Momente ankthi për sulmuesin e Olimpiakosit, rrëmbehet dhe shpëtohet nga policia Sulmuesi i përfaqësueses së Meksikës, Alan Pulido ka përjetuar momente tmerri në orët e vona të së shtunës në qytetin e
Pse duhet të hani çamçakëz Çamçakazi ka një rol të rëndësishëm në shendetin tonë. Studimet kanë treguar se një numër i madh të mirash vjen nga përt
Ankthi dhe tmerri i një ndeshje që zgjati sa një jetë (FOTO LAJM) Të paktën tre persona kanë mbetur të vrarë në stadiumin ‘Stade de France’, pas shpërthimeve të shumta në rrugët e Parisi
Meditimi ndihmon në lehtësimin e depresionit Një studim i kohëve të fundit i shkencëtarëve amerikanë konfirmon rezultatet e kërkimeve të mëparshme, por edhe zbulon d