999 rezultate për

ankth

"Simptomat" që tregojnë që jeni më inteligjentë se sa mendonit Ndoshta jeni një gjeni sekret. Ndoshta jo, por ekzistojnë disa shenja që janë të lidhura shkencërisht me nivele më të l
Konsumoni këtë mineral për të shpëtuar nga dhimbjet e kokës, kapsllëku dhe ankthi Gati 68% e njerëzve nuk marrin mjaftueshëm magnez, një mineral që luan një rol të rëndësishëm tek mbi 300 reaksione enzi
Studim/ Për të mposhtur ankthin duhet ta pranosh atë Ankthi mund të shfaqet në forma të ndryshme. Ekzistojnë shumë mënyra për ta mposhtur atë, por më e rëndësishmja ësh
Abrashi në ankth nga dëmtimi, rrezikon edhe kombëtaren Mesfushori shqiptar Amir Abrashi po kalon një situatë të vështirë në ditët e fundit. Lojtari qe aktivizohet tek Frajburg
Shëroni ankthin dhe stresin me këto mënyra natyrale Ankthi dhe stresi po bëhen probleme shumë të rëndësishme për shëndetin e njeriut, sidomos këto dekadat e fundit. Si
Enrique: Messi është ankthi i të gjithëve Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, ka thënë se Lionel Messi e ka dëshmuar disa herë se është i pandalshëm kur gjendet
Përfundon ankthi, dorëzohet pengmarrësi në Bruksel Personi i armatosur që mori peng 15 persona në një supermarket në lagjen periferike Forest të Brukselit është vetëdorëz
Gjimshiti në ankth për ndeshjen, e dashura e tij serbe "harbohet" në klab (VIDEO) Ndërsa mbrojtësi i Kombëtares Berat Gjimshiti, është në ankth për ndeshjet që do të zhvillojë, e dashura e tij serbe duk
Shkencëtarët/ Të luftoni fobinë është e mundur Sipas një studimi të publikuar nga Journal of Psychiatry, fobitë e ndryshme mund të luftohen dhe të shërohen. Sipas a
Studim/ Ankthi, shenjë e inteligjencës së lartë Gjatë një studimi të kryer në Universitetin Lakehead në Ontario të Kanadasë, psikologu Alexander Penney dhe kolegët e ti
Merr fund ankthi i 33 turistëve që u bllokuan në Alpe Më shumë se 30 turistë kanë kaluar natën në malin Mont Blanc, pasi janë bllokuar në teleferik. Menjëherë pas dhënies
Kosova në ankth, pret përgjigjen nga FIFA për 6 lojtarë Kosova po e përjeton me ankth prag ndeshjen ndaj Finlandës e cila do të jetë e para zyrtare në historinë e saj. Mediat k
Panik e ankth në ajër, ja çfarë ndodhi sot me avionin e linjës Tiranë-Milano 90 pasagjerë të avionit të “Blu Panorama” kanë përjetuar panik dhe ankth. Mësohet se avioni është nisur sot rreth orës 1
Zidane në ankth: Nuk e di datën e saktë për kthimin e Ronaldos Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, nuk ka treguar datën kur Ronaldo do të kthehet në fushë. Megjithatë, ai sh
Rita Ora vuan nga ankthi Në një intervistë të dhënë së fundmi, këngëtarja Rita Ora ka pranuar se ajo vuan nga ankthi dhe se e gjithë kjo është pë
10 gjëra që duhet t’i dini për ankthin Keni frikw se vuani nga ankthi por nuk jeni të sigurt? Duhet t’i lexoni këto fakte mbi ankthin. Numrat Llogari
Ankth në Shkup, katastrofa e djeshme mund të përsëritet Shkupi po përjeton një situatë kaosi, një ditë pas katastrofës natyrale që goditi rajonin. Dje u regjistruan reshje
Britania në ankth / Numërohen 263 nga 382 qendra, 51,57% thonë BREXIT UPDATE - Britania e Madhe është shumë pranë daljes nga BE-ja. Megjithëse deri në këto momente nuk kanë përfunduar akoma
Cikalleshi: Ja si i shohim me ankth sfidat për kualfikimin Festa për fitoren me Rumaninë, ia ka lënë vendin ankthit dhe tensionit të pritjes. Kombinimet e mundshme për kualifikimi
Djemtë e Kombëtares po ndjekin me ankth ndeshjen e Gjermanisë (VIDEO) Djemtë e Kombëtares po e ndjekin me ankth sfidën e Gjermanisë ndaj Irlandës së Veriut. Kuqezinjtë tanë janë mbledhur