999 rezultate për

anija

INCIDENTI/ Grekët kërcënojnë 2 peshkarexha shqiptare në Sarandë (VIDEO) Vazhdon odiseja e anijeve shqiptare qe peshkojne ne detin Jon. Serish sot, anija e rojes bregdetare te Korfuzit ka hyre
“Përbindëshi i detëve”, anija më e madhe e ndërtuar ndonjëherë “Përbindëshi i detëve” anija më e madhe e ndërtuar ndonjëherë është zyrtarisht aktive në misionin e saj. Ajo është a
MINAT DETARE/ Anija ushtarake franceze zbarkon në Durrës (VIDEO) Anija minakërkuese franceze “Lyre” ka mbërritur në portin e Durrësit për stërvitjen e përbashkët me marinën shqiptare në
Anija misterioze qëndron 500 ditë në orbitë, askush nuk e di pse Anijen X-37B, pa pilotë, e cila ishte nisur në Obitë më 20 maj 2015 është pjesë e një prej misioneve më të fshehta në hi
Sulmohet luftanija amerikane, SHBA merr hak Ushtria amerikane ka bombarduar tre vendndodhje radarësh në Jemen, pas dy sulmeve të një pas njëshme me raketa ndaj një
Asgardia, anija gjigante e kombit të hapësirës Një grup i vogël shkencëtarësh kanë njoftuar fillimin nga puna për ndërtimin e një anije gjigante hapsinore e pagëzuar m
Sulmohet me raketa anija ushtarake amerikane Një zyrtar ushtarak i SHBA-ve ka deklaruar se është hera e dytë brenda një jave që ata kanë rënë pre e dy sulmeve me rak
Gjendet anija e zhdukur prej 75 vjetësh në Detin e Kuq Një anije e marinës nga koha e Luftës së Dytë Botërore e quajtur SS Thistlegorm kishte qenë e fundosur për 75 vjet në De
Anija e eksploratorit norvegjez nxirret nga deti pas 85 vjetësh Është nxjerrë nga deti pas 85 vitesh, një anije e cila i përkiste ekploradorit të famshëm norvegjez Roald Amundsen. A
Rivalitet NATO-Rusi, anija luftarake ruse ankorohet në Korfuz (VIDEO) Lëvizje të shumta të NATO-s dhe Rusisë po ndodhin në rajon. Anija luftarake me teknologjinë më të përparuar të flotë
Tragjedia e radhës/ Mbytet anija me emigrantë, 179 të vdekur (FOTO) Një tjetër anije me emigrantë është mbytur ditën e sotme në brigjet e Egjiptit. Si pasojë e ngjarjes, 179 persona kan
Fundoset anija me migrantë, 29 të vdekur Të paktën 29 persona janë mbytur dhe 150 të tjerë kanë arritur të shpëtohen sot pas fundosjes së një anije me migrantë n
Përmbyset anija me pelegrinë, të paktën 15 viktima (VIDEO) Një video amatore ka kapur momentin e kësaj të diele kur u fundos anija dykatëshe që lundronte në lumit Phraya Chao, rre
Përmbytet anija turistike, 7 të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur Të paktën shtatë turistë kanë humbur jetën dhe dhjetra të tjerë janë zhdukur, si pasojë e përmytjes së një anije turisti
Incident në anijen më të madhe në botë, një i vdekur dhe katër të lënduar Një person ka ndërruar jetë dhe katër të tjerë janë plagosur si pasojë e shkëputjes së një varke shpëtimi nga anija më e
Testohet me sukses anija më e madhe fluturuese Anija më e madhe fluturuese në botë e ka realizuar fluturimin e parë më 17 gusht dhe është duartrokitur nga të pranishmi
Droni detar i Marinës Amerikane gjurmon nëndetëset armike Anija e re pa pilot e Pentagonit është projektuar të gjurmojë nëndetëset armike. Ajo quhet ACTUV, peshon 140 tonë, lëviz
Karaibe/ Anija me 500 pasagjerë përfshihet nga flakët (VIDEO) Një anije e tej mbushur me njerëz është përfshirë nga flakët ditën e sotme, duke përhapur panik tek udhëtarët që gjende
Gjendet anija "Çelepia 2", asnjë gjurmë nga dy pengjet shqiptarë Në një nga portet e alaksandrisë është gjetur anija e peshkimit “Çelepia 2”. Lajmin e bëjnë me dije purime pranë familja
Jankullovska dhe Grujevski përsëri në gjykatë Gjykatësja Aleksandra Pop Stefanija, pritet që sot për herë të parë të takohet me ish-shefin Goran Grujevski dhe ish min