999 rezultate për

anija

Marina greke dhe turke përballë në Egje: Rrezik shpërthimi pas kërkimeve në det (FOTO LAJM) Anija e kërkimit të burimeve natyrore nëndetare "Oruç Reis" ka shkaktaur alarm tek marina greke. Mediat e këtij vend
Mbytet anija me emigrantë, mbyten të paktën 12 persona Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme. Të paktën 12 emigrantë humbën jetën, pasi anija me të cilën udhëtonin
Vendosën të djegin anijen me 1.5 ton "mall" dhe të hidhen në det, humbin jetën 3 trafikantë (FOTO LAJM) 12 iranianë u ndaluan në Mozambik, pasi po transportin drogë me anije drejt provincës veriore të Cabo Delgado. Anija
Në Greqi gjendet anija e fundosur nga koha e Jezu Krishtit (FOTO LAJM) Një grup arkeologësh hasën në një anije transporti nga koha e Jezu Krishtit pranë bregdetit të Kefalonisë. Anija quhej "
Rumani: Fundoset anija me 14.600 dele (FOTO LAJM) Anija për transportin e bagëtive ‘Queen Hind’, me peshë 3.785 tonë dhe e ngarkuar me 14.600 dele, u fundos sot pjesërish
Moti i keq, mbytet anija 'Dragamina e Madhe' Anija Dragamina e Madhe – 111 e akostuar prej vitesh në hyrje të tuneleve të Marinës në portin detar të Shëngjinit, gja
Anija me tonalat grurë rus mbetet e bllokuar në Durrës Bllokohet një anije ruse e ngarkuar me grurë në portin e Durrësit. Sipas burimeve, kompania shqiptare që ka bërë por
Bllokohet anija ruse në Durrës Një anije ruse me grurë është bllokuar në portin e Durrësit. Anija është bllokuar me vendim të gjykatës së Durrësit dhe
Miliarda të shkuara dëm dhe 4 të zhdukur: Përmbyset anija gjigante plot me makina (FOTO LAJM) “Golden Ray”, një anije që transportonte automjete, është përmbysur në det, ndërsa 4 anëtarë të ekuipazhit janë të zhduk
Anija me turistë pëson defekt, bllokohet në gadishullin e Karaburunit Një anije me turistë ka pësuar defekt në Gadishullin e Karaburunit në Vlorë.Në bordin e anijes gjendeshin turistë shqipt
Gjendet anija e Titanikut, çfarë ka mbetur pas 107 vitesh (FOTO LAJM) Mbas 14 vitesh përpjekje, një grup zhytësish kanë arritur të gjejnë anijen e famshme të Titanikut. Ajo ndodhet në fund t
Anija gjermane rrëmbehet nga piratët Piratët kanë rrëmbyer tetë anëtarë ekuipazhi në anijen e mallrave gjermane në brigjet e Kamerunit. Kompani gjermane M
Mbytet anija, vdesin tre fëmijë Tre fëmijë kanë ndërruar jetë në brigjet e Normandy në Francë pasi anija me të cilën ata udhëtonin së bashku me familjen
Eksodi i madh: Kur 20 mijë shqiptarë "pushtuan" Barin me anijën "Vlora" Zbarkimi i gushtit, 20 mijë vetë në një anije. Një tjetër valë emigrantësh në një anije që vinte nga Shqipëria. 28 vi
Faktet rreth batenijes me të cilën Meghan ka mbështjellë të birin do ju habisin (FOTO LAJM) Siç tashmë është vënë re, çdo dalje publike e Meghan Markle komentohet deri në detaje. Ashtu ka ndodhur edhe me daljen e
Anija përfshihet nga flakët në Karaburun, ekuipazhi ishte në gjumë (VIDEO) Anija turistike ‘Aqua Marine’ është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm, pranë brigjeve të Karaburunit në jug të vend
TRAGJEDI/ Mbytet anija me refugjatë në Libi, mbi 150 të vdekur Një tragjedi tjetër duket se ka ndodhur në mesditë të enjten, më 25 korrik, me një mbytje të një anije jashtë Libisë pak
Anija ushtarake mbërrin në Durrës, 140 metra e gjatë Anija turke TCG Bayraktar(L-402) do të qëndrojë në Durrës deri më datë 18 korrik, ndërsa pritet të vizitohet nga zyrtarë
Anija e linjës Sarandë-Korfuz pëson defekt në mes të detit, frikësohen pasagjerët Anija “Saranda Expres” me flamur shqiptar, e cila ben linjen Sarande-Korfuz në orën 16:45 ka pesuar defekt ne sistemin e
Bien daullet e luftës, Anglia dërgon destrojerin në Gjirin Persik Situata në Gjirin Persik po përkeqësohet: Në mesin e tensioneve me Iranin, Britania e Madhe dërgon anijen e luftës “HMS