E FUNDIT/ Turisti bie nga 10 metra lartësi, dërgohet në gjëndje të rëndë në spital
999 rezultate për

angleze

Autoritetet angleze ndalojnë 1200 huliganë, i konfiskojnë pasaportat Autoritet angleze kanë ndaluar 1200 huliganë të udhëtojnë drejt Rusisë. Atyre u janë konfiskuar pasaportat në tentativë
Anglezët komentojnë marrëveshjen Maqedoni-Greqi Arritja e zgjidhje për çështjen e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë u përhap në gjithë botën. Përveç prej disa lider të p
Asensio mendon largimin nga Real Madridi, kërkohet nga klubet angleze Marco Asensio po konsideron largimin nga Real Madrid, sidomos tani që për të është interesuar klubi i Liverpool, sipas s
Ish-mesfushori i Chelseat bëhet trajner i skuadrës angleze Duket se tashmë do të mësohemi më Lampardin me kostum dhe kollare, jashtë fushës. Ai do të jetë trajner pas lënies s
Finalet që Real Madrid ka humbur përballë ekipeve angleze Real Madrid e sheh veten në finale tretë radhazi dhe të katërt në pesë vitet e fundit. Shanset për të triumfuar sont
Për çfarë e paguajnë anglezët familjen mbretërore? Në vitin 1697, Parlamenti Britanik kishte caktuar 1.2 milionë sterlina në vit për familjen mbretërore, si fond në kohë p
Mësohet data e "super-finales" angleze “Community Shield” është një ndeshje vjetore futbolli që luhet midis titullarëve të Premier Ligës dhe fituesëve të FA Cu
Milionat që kanë fituar skuadrat angleze këtë sezon në Premier League (FOTO LAJM) Rekordi prej 100 pikësh i skuadrës se Pep Guardiolës, Manchester City ka bërë që ata të arkëtojnë sivjet afër 150 milion
Chelsea dhe Manchester United duan shërbimet e mbrojtësit të Tottenhamit Dy skuadrat e mëdha angleze, Chelsea dhe Manchester United janë futur në garë për transferimin e mbrojtësit anësorë, Dan
Joe Hart nuk do të ftohet në Kombëtaren angleze nga Southgate Portieri Joe Hart nuk do të ftohet në Kombëtare për në Botëror nga trajneri, Gareth Southgate. Portieri, i cili ka 75
Anglezët i venë "vulën": Mourinho merr Hysajn tek United Pas shumë thashethemeve të ndryshme, e ardhmja e mbrojtësit shqiptar, Elseid Hysajt duket se do jetë te Mancester Junajt
Tre skuadrat angleze duan shërbimet e Shaqirit Xherdan Shaqiri ka qenë pjesë e rëndësishme e ekipit të tij Stoke City këtë sezon. Megjithatë ai nuk mund të bënte asgjë
Kuksiani çudit anglezët, pi bar e këndon si "pasha" në burg (VIDEO) Fari Lleshi nuk është një emër i panjohur në Shqipëri. Ai është nga Kukësi dhe u bë i njohur falë talentit të tij në kën
Edhe kjo këngëtare shqiptare ka gati albumin e saj të parë ndërkombëtar Këngëtarja Besa Kokëdhima duket se ka lënë Shqipqrinë dhe është zhvensdosur për të jetuar në Paris. Prej andej ajo duket
Skuadra angleze dëshiron triumfin e Liverpoolit në finale të Championsit për arsye personale Jo vetëm ekipet më të mëdha në Euroë janë me Liverpoolin. I fundit që i është bashkuar mbështetjes së redsave në finalen
Juventus rivalizohet nga Chelsea dhe United për Bellerin Juventusi thuhet se mban kryesimin e listës së të interesuarve për mbrojtësin spanjoll të Arsenalit Bellerin dhe e dëshi
Liverpool, skuadra më e mirë angleze në UEFA Champions League Liverpool padyshim që është kthyer në njërën prej skuadrave më të frikshme angleze në Europë The Reds, kanë arritur q
Giuffreddi: Për Hysajn janë tre klube angleze të interesuara Menaxheri i Elseid Hysajt, Mario Giuffreddi në një prononcim për portalin “CalcioNapoli24” ka zbuluar se janë tre klube
Rrahën barabarisht tifozin e Liverpoolit, gjykata angleze merr vendin për dy ultrasit e Romës Dy tifozët e Romës, që rrahën tifozin e Liverpoolit, Sean Cox, janë dërguar ditën e sotme para gjykatës së magjistratëve
Federata Angleze i kërkon falje Unitedit dhe Tottenhamit për këtë postim tallës (FOTO LAJM) Federata e Futbollit Anglez (FA), ka kërkuar falje për një postim në llogarinë zyrtare të FA Cup, në të cilin sulmuesi i