999 rezultate për

anetareve

Selimi: Veseli mori votat e anëtarëve të SHIK-ut Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, në një prononcim për gazetën “Bota sot” renditjen e emrave të zyrtarëve
Caktohet numri i anëtarëve të partive në KZAZ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka caktuar sot numrin e anëtarëve që partite politike mund te propozojne ne Komisionet e
Nuk heqin dorë nga uniforma Togu ceremonial i UÇK’së nga Podujeva është i vetmi në Kosovë që ende e mban publikisht këtë uniformë. Express sjell rrë
Zgjedhja e anëtarëve të Kolegjit Zgjedhor, PD uron trupën e re Partia Demokratike e ka cilësuar si transparente procedurën me të cilën janë zgjedhur anëtarët e Kolegjit Zgjedhor. Në
Shkrumbohet shtëpia të verbërve, plagoset një prej anëtarëve Banesa e nje çifti te verberish eshte shkrumbuar per arsye ende te paqarta, ndersa eshte plagosur njeri nga gjashte pjes
Mungesa e deputetëve, shtyhet seanca e Kuvendit Mungesa e deputetëve ka bërë që udhëheqësi i seancës së sotme në kuvenin e Kosovës, Xhavit Haliti të shtyjë atë për ditë
Edhe Brovina e pakënaqur me PDK-në Ashpërsimi i gjuhës së sekretarit të përgjithshëm të PDK-së, Jakup Krasniqi, në raport me bashkëpartiakët e tij që mbajn
PS: Kreu i KQZ, pas zgjedhjes së anëtarëve Opozita ka kërkuar sot që kreu i KQZ-së të zgjidhet pasi të jenë zgjedhur anëtarët e këtij komisioni. Mbledhja e sotme n
Elvis Cefa, nënkryetari i ri i KLD-së Me votim unanim, Këshilli i Lartë i Drejtësisë gjatë mbledhjes së sotme nën drejtimin e Presidenti dhe kreut të KLD, Buj
Spiunët, në 17:00 publikohet lista Komisioni për verifikimin e fakteve më së voni deri në ora 17:00 në faqen e saj në internet do të publikojë emrat e 11 b
Zgjedhja e anëtarëve, miratohet drafti për Konferencën Gjyqësore Qeveria ka miratuar draftin për organizimin e Konferencës Gjyqësore Kombëtare. Në draft përcaktohen mirë detyrat e KGJK
Mbyllet Televizioni A2 Me 11 vota Pro dhe 4 Kundër, Këshilli për Radiodifuzion (KRD) i hoqi sot licencën Televizionit A2. Sipas arsyetimit të K
Berisha: Rama përdor retorikën për të bllokuar reformat Partia Demokratike zhvilloi pak minuta më parë mbledhja e Kryesisë teksa temë kryesore e kësaj mbledhjeje ishte pikërish
Zbardhen vendimet e KLD-së Këshilli i Lartë i Drejtësisë i ka zbardhur vendimet e marra gjatë mbledhjes së radhës, bazuar në rendin e ditës për cës
Mbledhja e Këshillit në Luz, përplasje fizike mes anëtarëve Mbledhja e Këshillit Komunal të Luzit të Vogël në Kavajë për miratimin e projektbuxhetit të vitit 2012 është kthyer një
PS: Vendimi për rishpërndarjen e delegatëve, unanim Rishpërndarja e të deleguarve të kryesisë së PS është bërë pas miratimit të shumicës dërrmuese të strukturave më të lar
Kurti u ka nisur anëtarëve të BE-së një letër Refuzojeni Serbinë Albin Kurti, ka nisur veç e veç në adresë të 27 ministrave të punëve të jashtme të shteteve anëtare të BE-së një letër,
Kryesia e PS, dalin emrat e anëtareve femra Pas zgjedhjes së kryetarit të kryesisë, ku sërish është rigjedhur Gramoz Ruçi, Partia Socialiste ka bërë të njohur edhe
Dënohet me 19 vjet burg njëri prej anëtareve të Bandës së Durrësit Gjykata e Shkallës së Parë për Krime të Rënda ka vendosur 19 vjet burg për Bujar Gashi, i dyshuar si anëtar i Bandës së
Kryesia e re PS, jashtë kundërshtarët Partia Socialiste mund të ndryshojë emrat që drejtojnë kyesisinë e kësaj force politike nga e cila duket se do të lihen