999 rezultate për

amerikan

E zhveshur pas perdes, modelja amerikane pozon "frikshëm" nga karantina (FOTO LAJM) Teksa të gjithë qëndrojnë të izoluar në shtëpi për shkak të masave për të ndaluar përhapjen e infeksionit, modelja ameri
Nuk kursehet askush, 5 pjestarë të kongresit amerikan konfirmohen me koronavirus Pesë anëtarë të Kongresit amerikan kanë dalë pozitiv me koronavirusin e ri.kongresi Kongresisti amerikan, Mike Kelly
Ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm për qytetarët e saj Ambasada e SHBA-ve në Tiranë njofton qytetarët amerikanë se të gjitha fluturimet nga Shqipëria janë anuluar. Gjithash
Trump i prerë: Paralajmëron ashpër kompanitë amerikane “Përparësia është jeta, siguria e qytetarëve dhe më pas vjen ekonomia,” tha Presidenti Trump para gazetarëve të premten,
Dy ditë pas rrëzimit të qeverisë në Kosovë vjen reagimi i amerikanëve: Ja çfarë na premtoi Kurti Emisari i Presidentit Amerikan në bisedimet Kosovë –Serbi Richard Grenell,në një intervistë ekskluzive për Emisionin Pr
Eksperti amerikan ngre alarmin: Virusi mund të rikthehet më i fuqishëm herën e dytë Eksperti kryesor i qeverisë amerikane për sëmundjet infektive paralajmëroi se shpërthimi i tanishëm i koronavirusit mund
Parlamenti Europian: Shpresojmë që SHBA-të nuk kanë plan sekret për Kosovën Raportuesja në Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, sot në Twitter ka shpërndarë deklaratën e Departament
Yuri Kim thirrje qytetarëve amerikanë në Shqipëri: Kthehuni në SHBA sa më parë Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim i bëri thirrje të gjithë qytetarëve amrikanë në Shqipëri që të rikthehen sa më
SHBA në ''ethet'' e koronavirusit, papunësia mbërrin nivel rekord Edhe SHBA-të po përballen me luftën ndaj pandemisë botërore. Përveç të prekurve një tjetër sfidë është dhe numri i perso
Fakte "historike", pse amerikanët u çmendën këto ditë pas letrës higjienike Kushdo që ka lexuar mediat ose ka “lundruar” nëpër rrjete sociale, me siguri që ka parë pafund video të amerikanëve të p
2 trilionë dollarë, senati amerikan miraton projektligjin historik Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh. Paketa eshte pë
Allajbeu: Spitali Amerikan gati për të filluar testet e koronavirus (FOTO LAJM) Një lajm i mirë është bërë publik për shqiptarët gjatë një interviste në "Opinion" ku ishte i ftuar drejtori i Spitalit
Ambasada amerikane thirrje shtetasve të saj: Mos rrini në Shqipëri, ndiqni këtë linjë udhëtimi Ambasada Amerikane në Shqipëri, u kërkon qytetarëve amerikanë që të organizojnë kthimin e menjëhershëm në Shtetet e Bash
Takoi Ramën dhe Metën, ambasadorja amerikane: Kjo është luftë! Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Yuri Kim, zbulon çfarë ka diskutuar në takimet e ditës s
Moderatori i njohur amerikan rezulton pozitiv me COVID-19 (FOTO LAJM) Përhapja e koronavirusit vazhdon me ritme mjaft të shpejta në vende të ndryshme të botës, duke mos kursyer as personazhe
U dyshua për koronavirus, dalin rezultatet e analizave të nënpresidentit amerikan Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence, ka rezultuar negativ në testet për koronavirus. “Ju raportojmë me
Nisin shqetësimet në Shtëpinë e Bardhë, zyrtari i lartë del me koronavirus Shqetësimet në Shtëpinë e Bardhë kanë nisur të bëhen konkrete. Një pjesëtar i zyrës së nënpresidentit amerikan, Mike
SHBA, 100 milionë dollarë për të ndihmuar miq si Shqipëria! Shtetet e Bashkuara kanë premtuar deri në 100 milionë dollarë për të ndihmuar miq si Shqipëria dhe vende të tjera për të
Spitali Amerikan i përgatitur për koronavirusin, trajnon stafin dhe bën gati një godinë (VIDEO) Shqipëria është duke u përballur me krizën e koronavirusit dhe sfida kryesore tashmë është të trajtohen të sëmurët që do
Fakte "historike", pse amerikanët u çmendën këto ditë pas letrës higjienike Kushdo që ka lexuar mediat ose ka “lundruar” nëpër rrjete sociale, me siguri që ka parë pafund video të amerikanëve të p