999 rezultate për

alkoolit

Kontrabanda e pijeve alkoolike të kontaminuara vret 42 persona në Iran Në Iran, alkooli është i ndaluar që nga viti 1979, por jo të gjithë heqin dorë, edhe me koston e rrezikimit të gjobave
Kjo i ndodh mëlçisë tuaj nëse e teproni me alkolin (VIDEO) Me marrjen e madhe të sasisë së alkoolit krijohet sasi e madhe yndyre, gjë që mëlçisë ia pamundëson t’i plotësojë nevoja
Ja sa njerëz vdesin nga alkooli gjatë një viti Alkooli është përgjegjës për më shumë se 5% të vdekjeve në të gjithë botën ose rreth 3 milionë vdekje në vit. Sipas t
Raporti i OBSH-së: Alkooli vret 3 milionë njerëz në vit Alkooli është përgjegjës për më shumë se 5% të vdekjeve në të gjithë botën ose rreth 3 milionë vdekje në vit. Sipas t
Larg alkoolit për një jetë më të mirë Njerëzit e moshës së mesme janë duke u këshilluar që të kenë ditë pa alkool për të përmirësuar shëndetin. Mosha 45 de
Si e shton alkooli rrezikun e kancerit Janë të shumta ndërlikimet që shkakton konsumimi i tepërt i alkoolit në shëndetin e përdoruesit. Përdorimi i tij në sasi
Më dorë të hekurt, policia arreston 12 shoferë në Lezhë 12 drejtues mjetesh në Lezhë janë vënë në pranga pasi thyen rregullat e qarkullimit. Policia bën me dije se 9 shoferë
Mos besoni më legjenda urbane! Vera nuk ju bën mirë Një gotë verë në ditë e shëndetshme? Gaboheni! Nëse justifikoheni me faktin se një gotë alkool në ditë nuk ju dëmton,
Mos konsumoni alkol nëse po ushqeni fëmijën me gji! Ekspozimi i fëmijës ndaj alkoolit nëpërmjet qumështit të gjirit mund të ndikojë tek shëndeti mendor i fëmijës, duke ulur
Si vodka ka diktuar historinë e Rusisë: Nga ushtarët e dehur tek skandalet e politikanëve Në vitin 1223, kur një ushtri mongole dhe tatare asgjësoi një ushtri ruse shumë herë më të madhe, ata e kuptuan se kjo n
E zbulon shkenca: Arsyet pse femrat i "zë" alkooli më shpejt se meshkujt Nëse e teprojmë me alkoolin, rezultati dihet, nuk mbajmë mend çfarë ka ndodhur. Mendojmë se meshkujt I zë pija më vonë s
UEFA bëhet "pishman", ja çfarë vendos për alkoolin në stadiume Prej disa vitesh UEFA, e kishte ndaluar shitjen dhe futjen e alkoolit gjatë eventeve të organizuara nga vetë ajo por së
Tentoi të korruptonte policin, arrestohet 35 vjeçari Një 35 vjecar është arrestuar nga policia pasi ka tentuar të korruptojë efektivin me para. I arrestuari me iniicalie
Ndryshime në ligj, çfarë do bëhet me orarin e shitjes së alkoolit Kaloi në lexim të parë propozim ligji për tregti me të cilin është paraparë të shfuqizohet vendimi i kufizimit kohor për
Policia ndalon Eni Kocin dhe i bën testin e alkoolit (FOTO LAJM) Eni Koçi është këngëtarja e njohur shqiptare e cila përveç për këngët u komentua së fundi shumë edhe për jetën e saj pri
Çmenduri në rrugët e Shqipërisë: Këta shoferë janë vrasës (FOTO LAJM) Aksidentet vazhdojnë të marrin jetë por shumë prej shoferëve shqiptarë vazhdojnë paturpësisht të vozisin jashtë ligjit d
Policia jep alarmin: Janë shtuar femrat e dehura në timon! Të premten policia rrugore arrestoi disa drejtues mjetesh në nivele të frikshme të përdorimit të pijeve alkoolike që shk
Shoferët që kurrë mos i takofshi, raporti i frikshëm për alkoolin Ditën e sotme është bërë nami në Tiranë, pasi një numër i konsiderueshem shoferësh janë ndaluar nga policia dhe kanë rez
Shifra tronditëse, brenda natës kapen 248 shoferë të dehur Nga 726 vzoitës të kontrolluar në Shkup nga ora 23 natën e mbrëmshme deri në orën 5 të mëngjesit, 248 persona kanë vozit
Rrezikuan jetën e qytetarëve, në pranga 5 shoferë në Tiranë Në vijim të aksionit të policisë për të evidentuar dhe ndëshkuar shkelësit e rregullave të qarkullimit, policia Rrugore