999 rezultate për

ajaxi

Dëmtimi i Vinicius Junior, braziliani mbyll sezonin me Realin Real Madrid po kalon një krizë të thellë rezultatesh. Los Blancos në vetëm 7 ditë u eleminuan nga Kupa e Mbretit dhe Li
Ish- gjyqtari spanjoll tregon nëse ishte i rregullt goli i tretë i Ajax-it Goli i tretë i Ajaxit në triumfin 1:4 ndaj Real Madridit të martën në Santiago Bernabeu ishte mjaft kontrovers, dhe gjyq
Reali dhe Atletico kërkojnë mbrojtësin e Ajaxit Real Madrid dhe Atletico Madrid duket se nuk kanë derbi vetëm në fushën e lojës, por dhe jashtë saj. Këtë herë shkak
UEFA nis hetimet ndaj Ramosit për kartonin e qëllimshëm kundër Ajaxit Komiteti Disiplinor i UEFA-s ka vendosur që edhe zyrtarisht të hapë rast kundër Sergio Ramosit, pasi qendërmbrojtësi i R
Barcelona kërkon një tjetër lojtar të Ajaxit Pas transferimit të Frenkie De Jong, Barcelona kërkon edhe një tjetër lojtar të Ajaxit. Skuadra katalanase po tenton
Konkretizohet oferta, Rakitic më pranë Interit Ivan Rakitic duket më pranë se kurrë për tu bashkuar Interit. “"La Gazzetta dello Sport", zbuloi se se Giuseppe Marot
UEFA reagon pas golit që iu anulua Ajaxit (VIDEO) UEFA ka bërë me dije se goli i Ajaxit i shënuar me kokë nga Tagliafico u anulua për pozicion jashtë loje të Tadic. Pa
Ish-arbitri spanjoll: Goli i Ajaxit ishte i rregullt Ajaxit iu anulua një gol në minutën e 38-të në ndeshjen e parë të 1/8 së finales kundër Real Madridit. Por, ish-arbi
Mposht në transfertë Ajaxin, Real Madrid hedh hapin e parë për në çerekfinale të Champions (VIDEO) Real Madrid ka mposhtur sonte Ajaxin me rezultatin 1-2 në "Johan Cruyff Arena", ndeshje e vlefshme për 1/8 e UEFA Champi
Real Madrid kalon në avantazh ndaj Ajaxit (VIDEO) Real Madrid ak kaluar në avantazh ndaj Ajaxit në "Johan Cruyff Arena". Ai që ka shënuar është sulmuesi francez, Kari
Kjo është arsyeja pse Ajaxit iu anulua goli (VIDEO) Ka përfunduar pa gola pjesa e parë e ndeshjes mes Ajax dhe Real Madrid. Në fund të pjesës së parë, Ajax me shumë tent
Juventus rivalizon Barcelonën për mbrojtësin e Ajaxit Juventusi duke parë dy ndeshjet e fundit, që mbrojtja e saj po “fut ujë”, ka nisur të hedhë sytë nga tregu i mbrojtësave
Klubet evropiane kërkojnë me çdo kusht mbrojtësin e Ajaxit Matthijs de Ligt, është një nga lojtarët më të talentuar dhe me një cilësi të jashtëzakonshme në qëndrën e mbrojtjes.
PSG kërkon me ngulm talentin e Ajaxit Paris Saint-Germain shpreson që të arrijë një marrëveshje me mbrojtësin e Ajaxit, Matthijs de Ligt. Sipas "Mundo Depo
Liverpool i befason të gjithë, pranë transferimit të Rabiot Liverpooli i ka befasur të gjithë teksa ka hyrë në garë për Adrien Rabiot. Francezit i përfundon kontrata me PSG-në n
Van Persie nuk ndalet, i shënon supergol Ajaxi-t (VIDEO) Për Robin van Persie mosha nuk është problem edhe pse ai është 35 vjec. Holandezi ka ndihmuar skuadrën e Feynord të
Ylli i Ajaxit pëlqen vetëm Barcelonën Barcelona po bëhet mbretëresha e merkatos, sepse nuk i mjafton një ekip fantastik, që po dominon në Spanjë dhe kërkon të
Talenti i Ajaxit refuzon Barcelonën Talenti i ri holandez Frenkie de Jong është kthyer në një mollë sherri nëse mund ta cilësojmë të tillë, pasi për shërbim
PSG kërkon talentin e Ajaxit Sipas L’Equipe dhe Football France, mesfushori i Ajaxit, Dony Van de Beek është në orbitën e Paris Saint-Germain. Dre
Barcelona realizon goditjen e madhe, brenda 48 orëve mbyll akordin me yllin e Ajaxit Në Spanjë e bëjnë të sigurtë kalimin e Frankie De Jong te Barcelona. Gjithashtu thuhet se Brenda 48 orëve të ardhmshme k