999 rezultate për

agjencia

Shkarkohet Petrit Selimi, Agjencia Kundër Korrupsionit bën vërejte Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar vendimin e Qeverisë nr. 09/87 të 13 majit, ku Petrit Selimi ishte emëruar koordinator i
Britania kurrë nuk do të nis procesin e ndarjes nga BE-ja! Shteti që del nga BE-ja duhet formalisht që për këtë ta njoftojë Këshillin e Evropës sipas nenit 50-të të Marrëveshjes s
Presidenti Thaçi të mërkurën në Austri Presidenti Hashim Thacci, është shprehur se Kosova ka një rrugë të gjatë para vetës, megjithëkëtë, është në rrugë të mir
Nesër nis kthimi mbrapsht i refugjatëve nga Greqia në Turqi Rreth 750 emigrantë do të jenë të parët, që do të dërgohen nesër nga Greqia për në Turqi, sipas marrëveshjes së risistem
Alarm për sulme terroriste në Ankara Policia turke ka njoftuar se ka rrezik në fundjavë që Ankaraja të rrezikohet nga ana e sulmeve terroriste. “Ky alarm
Japonia në një profil ndryshe (FOTO LAJM) Në Japoni natyra çdo vit e kthen atë në një mrekulli plot ngjyra dhe jetë. Lulet e qershive në pranverë, e kthejnë këtë
Agjencia franceze e inteligjencës: Terroristët po planifikonin një sulm tjetër në Paris Agjencia franceze e inteligjencës ka bërë një deklaratë shokuese për mediat franceze, duke thënë se katër të arrestuarit
Facebook së shpejti agjencia më e madhe e lajmeve Facebook është rrjeti më i njohur dhe më i përdorur social, i cili shpesh përdoret dhe si një mënyrë e mirë për informim
Edhe portalet do të monitorohen gjatë zgjedhjeve të 24 Prillit Agjencia për media gjatë kohës së zgjedhjeve, përveç gazetave dhe televizioneve, merr për detyrë që të monitorojë edhe p
Veliaj përuron parkun e lojërave, ngrihet agjencia menaxhuese Kryetari i Bashkisë së Tiranës kwtw tw diel;w kla qenw i pranishwm nw përurimin e parkut më të ri të lojërave në një hap
Maqedonia i trembet hakmarrjes për Kumanovën Maqedonia ka frikë për ndonjë hakmarrje të mundshme nga grupe të lidhura me rastin e 9-10 majit në Kumanovë. Për rrez
Së shpejti vazhdimi i dialogut Beograd-Prishtinë në Bruksel Ekipet e qeverisë së Beogradit dhe Prishtinës do të takohen së shpejti në Bruksel për të përfunduar memorandumin për mar
Agjencia e Inteligjencës hesht për bisedën e agjentit me Ndrecajn (VIDEO) Agjencia e Inteligjencës injoroi edhe sot pyetjet nëse të punësuar të saj kanë pasur kontakte me grupin e Kumanovës para
Kumanovë, të arrestuarit kishin kontakte me shërbimet?! Disa prej kosovarëve të arrestuar nga Grupi i Kumanovës para autoriteteve kompetente maqedonase deklaruan se kanë pasur
Agjencia për kundërzbulim padit agjentët e përfshirë në Kumanovë Agjencia për kundërzbulim njofton se ka ngritur padi penale për disa persona të punësuar në Agjenci, të publikuar në dis
Eurosong, flamuri i Shqipërisë së Madhe i prin këngës serbe (VIDEO) Në sheshin e Vjenës, ku mijëra njerëz ishin mbledhur për të ndjekur Eurovisionin, një person është ngjitur në skenë para
Antikorrupsioni, 552 raste në Prokurori Agjencia Kundër Korrupsionit, e themeluar që në vitin 2007 me qëllim zhvillimin dhe zbulimin e hetimit paraprak, ka arri
Shërbimi Sekret Maqedonas ka tentuar ti kontaktoj shtetasit e Kosovës që ta kryejnë aksionin Kosovarët e përfshirë në konfliktin e armatosur në Kumanovë ishin të njohur për institucionet e vendit. AKI-ja, presiden
Kthehen 400 shtetasit maqedonas të bllokuar në Stamboll Janë kthyer në Maqedoni, pas 12 orë pritje mbi 400 shtetas, të cilët kishin mbetur në Stamboll Pasaportat iu ishin kthye
A ka vdekur lideri i ISIS? Pas një javë spekulimesh për shëndetin e liderit të grupit militant ISIS Abu Bakr al Baghdadi, një agjenci lajmesh në Ir