999 rezultate për

afrika

Në vitin 2050 e gjithë bota do “pushtohet” nga afrikanët, ja pse Forumi dy ditor rajonal i Afrikës për Zhvillim të Qëndrueshëm i organizuar nga OKB-ja, me pjesëmarrjen e shumë ministrav
Vogëlushja afrikano-amerikane- Trump-it: Je turpi i botës! (VIDEO) Një video e publikuar së fundmi ku shfaqet një vajzë e vogël afrikano-amerikane dhe një person i veshur si Donald Trump
Gazeta maqedonase "gjen" origjinën e shqiptarëve: Jo indianë, janë nga Afrika Gazeta maqedonase proqeveritare "Dnevnik", në një shkrim të publikuar sot, ka "gjetur" origjinën e shqiptarëve. Gaze
Sulm me thikë në një autobus në Londër, afrikani kthehet në heroin e ditës Qytetarët që po udhëtonin me një autobus nëpër Londër u bënë dëshmitarë të një skene aspak të këndshme. Një agresor i
E TMERRSHME/ Emigrantët afrikanë “shiten në tregjet e skllevërve” në Libi Afrikanë që bëjnë përpjekje të arrijnë në Evropë, janë duke u shitur nga kapësit e tyre në “tregje të skllevërve në Libi
Lojtari afrikan grumbullohet për ndeshjen e radhës, por ekipi e harron në shtëpi Në kampionatin e futbollit të Kosovës ndoshta është regjistruar ngjarja më e pazakontë e ndodhur ndonjëherë. Liria luan
Madonna birësoi dy binjakë nga Afrika, babai i tyre: Më gënjyen, se dija që s’do i shihja më (FOTO LAJM) Nuk është hera e parë që këngëtarët dhe njerëzit e famshëm akuzohet për sa i përket birësimeve që janë bërë. Kësaj rradh
Trafikonin njerëz nga Afrika, arrestohen 3 shqiptarë në Itali Policia Italiane ka finalizuar me sukses një tjetër operacion për të shkatërruar një tjetër bandë që trafikonte njerëz n
Kreu i OKB-së: Vendet afrikane, mikpritëset më të denja të refugjatëve Vendet afrikane janë më mikpritëset dhe më bujaret e botës së refugjatëve, ndërkohë që Perëndimi dhe vendet e tjera kanë
Mesdheu, "varreza" e emigrantëve afrikanë që synojnë Europën Mesdheu është kthyer serish në një varrezë për emigrantët afrikanë që synojnë të mbërrijnë në Europë përmes Italisë.
Kukësi, një tjetër afrikan i bashkohet skuadrës Drejtuesit e Kukësit janë përqendruar te merkato, pasi presidenti Gjici kërkon që me çdo kusht të përforcojë skuadrën me
Bie teoria, njeriu i parë nuk vjen nga Afrika Një kafkë njeriu e zbuluar dekada më parë në Greqi, e cila është rreth 700 000 vjet e vjetër, paraqet njërin nga objekte
Refugjatja afrikane që bëri histori në zgjedhjet e SHBA-ve Ajo është një ish refugjate, myslimane, nënë e tre fëmijëve dhe tanimë ligjvënësja e parë somaliane-amerikane në Shtetet
Kukësi emëron një drejtor nga Afrika, ka punuar te West Brom Kukësi ka vendosur që të zgjerojë stafin e tij dhe për këtë qëllim ka punësuar edhe një drejtor marketingu. Kjo ësh
Trump harton planet për afrikano-amerikanët: "Dua ti ndihmoj" Kandidati republikan për president të SHBA-ve, Donald Trump, propozoi një sërë masash për të ndihmuar ekonomikisht afri
Pogba "bishë" në shtrat, ngre në këmbë hotelin gjatë mesnatës Paul Pogba një "bishë" edhe në jetën sentimantale. Jashtë fushe francezi po gjen gjithnjë e më shpesh “golin”… të paktën
Kryepeshkopi 85-vjeçar afrikan kërkon të drejtën e vdekjes së asistuar 85-vjetorin e tij, kryepeshkopi i Afrikës së Jugut Desmond Tutu e kremtoi me një shkrim në gazetën “Washington Post” dhe
Migranti afrikan në kërkim të Evropës për 12 vjet Në tentimin e dytë për të arritur në Evropë, Mayango Jallah kujton se kishte parë një dritë që vinte nga jugu i Spanjës.
Policia franceze spërkat me piper emigrantët afrikanë (VIDEO) Qindra gra, burra e fëmijë nga Sudani dhe Etiopia janë përpjekur të futen në Francë nëpërmjet kufirit Italian duke u për
Rikthehet i nxehti afrikan Pas disa ditëve me reshje shiu, i nxehti afrikan do të rikthehet këtë fundjavë. Temperaturat e larta do të variojnë nga